Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan hullik a kutyám...

Folyamatosan hullik a kutyám szőre. Mit adjak neki, amitől elmúlna?

Figyelt kérdés
Igen fésülöm mindennap, szedi az algás vitamint direkt szőrre, de semmi, a két vedlést leszámítva egész évben tele van a lakás szőrrel. Tudom a megfelelő táplálkozás is segít, de a tápot semmilyen formában nem eszi meg nagyon ritka, ha hozzá nyúl, számtalan fajtát kipróbáltam és egyiket sem eszi meg, húst, zöldségeket eszik, néhanapján egy kis konzervet.
2013. júl. 26. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Milyen idős? Lehet hogy a szőrtípusa olyan, hogy többet vedlik.

A tápját próbáltad összekeverni zöldséggel? Én még olyan kutyát nem láttam, aki mondjuk a kedvenc ételével, húsleves levével vagy konzervvel felöntve ne ette volna a tápot.

Ha tényleg úgy érzed, hogy kóros a sok vedlés, állatorvost kell megkérdezni, immun dolgok, gyulladás vagy más lappangó betegség miatt is hullhat a szőre.

2013. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak olyan fajták, amelyeknek egész évben hullik valamennyire a szőrük. Az én keverékemnek is pl., de ami jelentősen csökkentette, az az AgrofermPet nevű multivitamin és probiotikum. A szőrhullást okozhatja élősködő, belső gyulladás, stb. Én nem fésülném minden nap, mert az sem tesz jót neki!
2013. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok. 1es! Az én kutyám se ette a tápot, hiába raktam rá bármit, szóval vannak ilyen kutyák. Eddig én se hittem, de már tudom :)
2013. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:
Elé teszed a tápot tíz percre, aztán elveszed, másnap ugyanez. Egészséges kutya éhen halni nem fog, egyiknek sincs baja a táppal, csak tökéletesen tisztában vannak vele, hogy gazdi totál balek.
2013. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amelyik kutya nem eszi a tápot az válogat.

Ezt csakis a gazda tudja megszüntetni,szóval nem a kutyában kell a "hibát" keresni.

2 napig ha nem kap mást,csak a tápot,akkor meg fogja enni,bármilyen kutya,mivel annyi esze van,hogy ne haljon éhen.


Egyes éheztetett kutyák a saját ürüléküket vagy kavicsot is megesznek,csak hogy ne haljanak éhen,és akkor jönnek a gazdák azzal,hogy "nem eszi a száraztápot a kutyám".


Le kell elé tenni,ha nem eszi meg elveszed előle.Ezt max 2-3 napig fogja eljátszani,utána olyan éhes lesz,hogy megeszi.

És ez nem állatkínzás,mert nem mérget akarsz vele megetetni,csak a normális kajáját belenyomni,válogatás nélkül.


A folyamatos szőrhullás példának okáért emiatt is lehet,hogy nem kapja meg azokat az anyagokat,ami a normális működéshez szükséges.


Kezdd el normálisan etetni,vagy rendesen összeválogatott személyre szabott BARF módszerrel,vagy valami JÓ minőségű táppal,kiegészítve hússal,vagy amivel gondolod.

Ha ezek után sem múlik,akkor menjetek el orvoshoz,mert más is állhat a háttérben.

2013. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én speciel nem tápozom a kutyámat. Vegyes kosztot eszik.

Jó néha azért egy egy marék tápot én is szoktam neki adni.

De az,hogy mit eszik annak nincs köze a szőrhullásnak.

Elsősorban meg kell nézetni a kutyádat egy állatorvossal, mert lehet egy alul működő pajzsmirigy probléma is.


Az én kutyámnak is ugyanez a baja és én mondattam ki az állatorvossal azt, hogy mitől is van.

A kutyámat két éve kasztrálták akkor kapott a műtét után vagy alatt egy gennyes fertőzést.A genny kiutat talált egy sipolyon keresztül vagyis kilyukadt a bőre az üres here előtt.

Azóta a kutyából ömlik a szőr.

Most erre egy másik orvos adott remélem egy jó szert ami olaj formájában van és abból kell adnom neki napi 10-ml.

Mivel a 10ml-től befosik így lecsökkentettem napi 5-ml re.

A neve az olajnak: Dermanorm és én a fél literes kiszerelést vettem meg.

Most várom a hatását.

2013. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. A kutyám egy husky, és panelben tartom mivel itt lakom, lehet ez is rájátszik?! Egyébként próbáltam már azt a módszert h elveszem előle a tápot ha nem eszi meg de 3-4nap után sem volt hajlandó megenni, ezen már túlléptem mert dokumentum filmeket is láttam róluk, hogy a huskyk anyagcseréjüket is megváltoztatják és kibírják kaja nélkül sokáig, szall ez náluk nem válik be,de nem is a kajálással van/volt a gond. A biotint szedi attól csak fényesebb és puhább a szőre, de nem állítja meg vagy nem mérsékli a hullást, dokihoz meg rendszeresen járunk mikor kell és a kutya makk egészséges.
2013. júl. 27. 18:19
 8/10 sippara ***** válasza:
Hmm... mióta van nálad? (Egyébként egy egészséges kutya több, mint harminc napig kibírja az éhezést egészségügyi károsodás nélkül. Az én huskym sem evett pár hete négy napon keresztül, ötödik nap érdekes módon kellett a táp, sőt. Azóta sincs probléma)
2013. júl. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
1,5 éves és már egész kiskora óta velem van.
2013. júl. 29. 10:49
 10/10 sippara ***** válasza:
Fura... mindig így vedlett? Azért kérdeztem csak, mióta van nálad, mert ez az év nagyon gáz vedlés szempontjából, durván összezavarta őket a "tavasz" (húsz fok-hó-harminc fok-tíz fok-harminc fok, fogalmuk sincs, vedleni kéne-e vagy sem, és ha igen, meddig :)), az enyém is brutál módon vedlik kb. február-március óta, és az összes ismerős huskyval/husky keverékkel is ugyanez van.
2013. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!