Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tanítása? Mikortól? Hogyan?

Kutya tanítása? Mikortól? Hogyan?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet tanítani egy kutyust?

Ül ,fekszik,marad,póráz nélkül sétál .. Ilyenekre gondolok.

No meg a szobatisztaság ...

Tudnátok valami könyvet vagy leírást ajánlani?

Köszönöm!



2013. júl. 26. 22:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
Akár mennyi idős kortól amikor már elhozod akkor is csak ha kiskutya nem nagyon érti meg .....kutyaiskola....jutalomfalat..klikker stb...szobatisztaságra pedig úgy hogy leviszed körülbelül napi 3-4 szer és addig lent vagy vele amig nem pisil vagy kakil és azért adsz neki valami jutalmat!!! :)) Jó tanitgatást
2013. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
101 kutyatrükk... neten megvan. Meg rengeteg cikk is van fenn.
2013. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 6 hónapos koruktól lehet őket tanítani és erre vannak is külön kutyasulik, de ha otthon szeretnéd nevelni akkor vannak erre használati útmutatók
2013. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Imola Ágnes ***** válasza:
94%
Utolsó...nem 6 hónapos kortól, az a legnagyonn butaság! 3 hónapos korától kezd el tanítani, és ami fontosabb szocializálni. 3-6 hónapos kora között ismerkedik meg a külvilággal, és az alapvető szabályokkal, ha ezt később kezded, a kutyában már egy rögzült, rosz viselkedést kell megváltoztatni, ha 3 hónaposan kezded, akkor elég megmutatni neki a helyes viselkedést, és a szabályokat!
2013. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Linduli ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=CVb1G8oMk_M


mondjuk


kutya, mint tudjuk megkapta az "ember leghűségesebb barátja" címet, és a hűség melletti egyik legkiemelkedőbb pozitív tulajdonsága a magas intelligencia. Fajtánként ez az intelligencia eltérő, de összességében mondhatjuk, hogy a kutya egy rendkívül okos és értelmes jószág. Milyen egy jólnevelt kutya? Egy jólnevelt kutya mindig szófogadó, örömmel tanul új trükköket, nem verekszik, és ismeri az alapvető trükköket. Hogyan tanítsuk be a kutyust? Fontos, hogy a kutya NE legyen elkényeztetve, mindig küzdjön meg a jutalomért. Ha fiatal kutyáról van szó, akkor az első dolog ami betanítandó az a szobatisztaság. Ha emeletes házban laksz, és még nem viheted ki sétálni, akkor tegyél le egy ÁLLANDÓ helyre neki almot, és igyekezz tudatára adni, hogy neki ott kell elvégeznie a dolgát. Ha elsőre sikerül, akkor nagyon dícsérd meg, adj neki jutalomfalatot, és ő mindig ott fogja elvégezni a dolgát, mert tudja, hogy a gazdi örül neki, és jutalmat kap érte. Ha megvan a szobatisztaság, és 100%-osan tudja mi a dolga, akkor jöhet a kutya szófogadásra való betaníttatása. Ezt otthon kezdjük el gyakorolni vele, elsősorban a "marad" és a "mehetsz" paranccsal. Ha ezt otthon a kutya rendesen tudja, akkor jöhet az első póráz nélküli séta, légy éber nehogy valami butaságot csináljon amiatt például, hogy meglát egy másik kutyát. Ha teljesen szófogadó a kutya, akkor és csak akkor taníthatók be neki az alap trükkök (ül, fekszik, borul, pacsi, másik manccsal pasi, piti, stb.), amelyeket ezután garantáltan nem lesz nehéz megtanulni, csak idő kérdése :)


Egy kutya általában fél éves korától tanítható az alaptrükkökre, légy vele türelmes, és ne szidd meg ha valami nem megy neki! Ez olyan mintha neked akarnák elmagyarázni, a mikrodermabrázió jelentését, de te nem értenéd meg rögtön (jó ez lehet, hogy hülye példa volt, de egy kutya nyílván nem annyira értelmes, mint egy ember).


Mikor kezdjük el kutyánk kiképzését?



Vajon hányan tudják a gazdik közül, mi a különbség nevelés és kiképzés között.


Azt gondolhatnánk ez egy és ugyanaz. Pedig jó, ha tudjuk, hogy a nevelés és a kiképzésegységes szemléletet alkot. A nevelés felkészít, megismerteti a kutyát a környezetével, zajokkal, emberekkel és különböző szituációkkal. A képzés pedig, a szakszerű nevelés eredményeire épül.


Kiskutyánknak szüksége van a szocializációra. Megismeri fajtatársai szokását, a viselkedési elemeket. Kezelhetővé válik. A jól szocializált kutyával öröm dolgozni, mert nem lesz félős. Nem ijed meg idegen és váratlan szituációktól, zajoktól. Könnyebben megtalálja gazdájával együtt a megoldást egy felmerülő problémára. Sokkal inkább figyel majd ránk képzés közben, mint az a kutya, aki még életében nem látott autót, vagy ami a legrosszabb, soha nem találkozott más kutyákkal.


Jó tanács: ha kistermetű kölyök kutyával indulunk sétálni és egy nagyobb testű kutya fut oda hozzánk, ne kapjuk ölbe kiskutyánkat. Hagyjuk, hadd szagolják meg egymást. Ha nem így teszünk, kiskutyánkba az rögződik, hogy a nagyobb testű kutyáktól félni kell, sőt lehet, hogy meg is kell morogni és a biztonságot jelentő gazdi ölébe kell azonnal ugrani. Nagy hibát követünk el ezzel, mert a természetes szocializálódás folyamatát akadályozzuk meg. De a nagy testű kutyák gazdáinak is figyelni kell, hogy kutyájuk ne tapossa agyon a másik kistermetű kutyát, ne okozzanak ezzel számára kellemetlen élményt. Ez szintén nem kedvez a kezdeti szocializációs szakaszban, a pozitív élmények megszerzéséhez.


Kutyánk képzését már egész pici korban, pár hónaposan is megkezdhetjük. Mindig játékosan motiválva végezzük a feladatokat. Ne követeljünk sokat. És főleg ne gyakoroljuk a hibát! Annyira egyszerűsítsük le a gyakorlatokat, amit kutyánk lelkesen, lendületesen hajt végre. A fokozatosság elvét tartsuk be. Ha kutyánk nem hajtja végre a kért feladatot, mindig az jusson eszünkbe, megtettünk-e mindent, hogy kedvencünk megértse, mit kívánunk tőle. Egyértelműen tanítottuk neki, koránál fogva nem követeltünk-e túl sokat tőle.


A türelem nagyon fontos. Mikor kiválasztottuk kiskutyánkat, talán már azt is tudtuk milyen célra használjuk négylábú társunkat. Vadászni szeretnénk vele, vagy éppen munkakutyázni, esetleg csak házi kedvencként tartani. Ennek megfelelően kell a kiképzést irányítani.


Ilyenkor már tudhatjuk, az alap engedelmességi gyakorlatokat - melyet minden kutyánakmár szinte kötelező ismerni és tudni (ül, fekszik, marad, behívás) után milyen irányba fejlesszük kutyánk képességeit.



Ehhez próbálok meg segíteni, hogy örömük legyen társukban.


[link]

2013. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem rossz könyv:Hogyan mondják kutyául?
2013. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
6 honapos kortol kell tanitsad a kutyan nem azelott mert meg kolyok es egyik naprol a masikra elfelejti. 6 honapos kortol mar konyen felfogja a dolgokat :)
2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Utolsó...kicsit járj utánna a dolgoknak. A kölyök 3-6 hónapos kora között kezdi felfedezni a környezetét..a falkában is, ekkor merészkedik először távolabb az alomtól. Ilyenkor tanulja meg a korlátokat, határokat, alapvető viselkedési szabályokat. Ha gondolod köldök pár videót 4 hónapos kutya neveléséről, furcsa módon ő nem felejtette el a dolgokat egyik napról a másikra. Ha a te tenácsod után megyünk egy 6 hónapos fegyelmezetlen kutyával lesz dolgunk, aki a rossz, vagy hiányos szocializáció miatt félős, agresszív vagy domináns. Az a probléma, hogy a gazdik ilyenkor keresik fel a kiképzőt, ahelyett, hogy már 3 hónapos korától a megfelelő viselkedést tennék számára természetesnek. Gondolj bele...6-7 hónapos korára egy kutya már ivarérett lehet... szerinted logikus, hogy csak akkor kezd el nevelni?
2013. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Első perctől kezdve tanítani kell (nem pedig ajánlott). Ha már akkor határokat szabsz és szigorú vagy vele, akkor ehhez fog hozzászokni, sokkal könnyebb lesz vele az élet. :)


Könyvek:

Jan Fennel: Kutyapszichológia

Chalcy - Kyra Sundance: 101 kutyatrükk


Emiatt pedig sokan le fognak pontozni de a Cesar Millan féle könyvek is jók. :)


Szobatisztaság:

Soha de soha ne engedd, hogy bent pisiljen a kutyus. Ha raktál le újságot vagy pelust, akkor szedd fel mindent és nagyon alaposan moss fel többször is. (a szagot te nem érzed, de a kutya igen) Ezt követően vidd le rendszeresen a kutyát, még akkor is, ha még nincs meg minden oltása. Ez esetben ne engedd oda más emberekhez és állatokhoz még. Csak vidd le minden alvás, evés, ivás után egy picit. Ha kint elvégezte a dolgát, akkor sok simi és dicséret neki. :)

2013. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot!

A szobatisztasággal még gondunk van! :( hiába viszem le akár 4x-5x is,csak játszik és ha bejövünk egyből bepisil.

Éjszaka a pelusára pisil ...

Amúgy 2 hónapos Yorkiról van szó.

2013. aug. 14. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!