Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy szobatiszt...

Mit csináljak, hogy szobatisztaságra neveljem a kutyám? Eddig az volt, jelzett, most miért nem?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy van egy 1.5 éves kutyám, aki eddig szobatiszta volt, de már kb fél éve szenvedünk mert minden éjjel bepisil-bekakil. Már nem jelez, ha kell neki, de nem is zavartatja magát, viszont azt tudja, hogy rosszat csinál, mert mikor megszidom ránéz, és hátracsapja a fülét is, tehát látható rajta.

A másik bajom, hogy kisgyerek van a családban, és hát tudjátok hogy van ez...papucsot hányszor mondtam, hogy vegyél fel...félek, nehogy elkapjon valami betegséget a lányom, mert régi parkettás a lakás, de én akár hogy fertőtlenítem, és takarítom-sikálom reggelente, ezer millió baci lehet attól még ott, nem beszélve arról, hogy a lányom mezítláb néha kioson, és már gombás is volt a lába.

A kutyát vittem orvoshoz, nincs megfázva, nincs semmi baja, amiért ezt csinálná, panelban lakunk, de sokat vagyunk vele lenn. este általában 1-1.5 órás aktív ugra-bugra, de már nem tudom mit kéne csináljunk...

Kérelk segítsetek, mert a párommal is folyamatos vita téma, én nagyon szeretem a kutyát, de ha nem javul komolyan szükségét érzem annak, hogy elajándékozzuk, mert ez gyerek mellet nem mehet így tovább, ráadásul épp babát is várok.



2013. júl. 27. 08:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Itt inkább falkavezérségi gondok vannak, azt hiszi ő a főnök és neki mindent szabad.Megkell nevelni a kutyát!!Itt egy link olvasd el kérlek! [link]


Ha magatokra ismersz akkor itt a gond az tuti!!

2013. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem hinném, hogy ez lenne a probléma, valóban kicsit húz pórázon, és más kanokkal szemben csak akkor agresszív ha a másik kezdeményezi de közel sem úgy mint egyes más kutyák.


A páromat inkább játszótársnak tekinti, gondolom ez abból indul, hogy a földön fetreng a kutyával ha ők éppen játszanak.

Egyébként én tanítottam, következetesen-szigurúan SZAVAKKAL nekem megáll az úton, leül, ha szólok odajön, tehát szót fogad.

A lányom még pici és nem beszélt tisztán, hogy ne zavarjam össze a kutyát, megtanítottam: ül, pacsi, fekszik, marad, alap dolgok, de a lányomnak ezt pl Kézjelekre csinálja, neki meg sem kell szólalnia max a nevét kimondja előtte, hogy egyáltalán odaforduljon.


Az utóbbi fél évben kezdte de nem tudom mi lehet az oka, nem történt a családban semmi olyan, ami esetleg lelkileg megzavarhatta volna.

2013. júl. 27. 09:18
 3/29 A kérdező kommentje:

Egyébként bogarászom a linket, nagyon tetszik, köszönöm.

Ezek az etetési dolgok pl ujjak, mert mindig van neki kint enni-inni való, és azért csurran cseppen az asztal alá neki olyan falat amit mi eszünk.

2013. júl. 27. 09:25
 4/29 anonim ***** válasza:

A falkavezérség tényleg lehet gond.

Ráadásul, ha nem akkor szidod meg mikor éppen a bűncselekmény folyik, csak mondjuk ugye reggel, akkor nem fogja tudni miért kapja, csak azt hogy szidod. Utólag már nem feltétlen köti össze a kettőt. Pl. ha most oda mész hozzá, és elkezded szidni, akkor is csapja a fülét és úgy tesz mint aki rosszat csinált.

Kicsit szigorúbbra kell venni dolgokat. Másrészt estére vegyétek el a vízét. Nagyon minimálisat hagyjatok neki. Az utolsó eü séta pedig legyen későn, pl 11kor, utána egy kicsit ihat, és akár el is lehet tőle venni. Reggel pedig korábban levinni, pl 6 kor. Így csak 7 órát kell neki kibírnia, amit ha nincs betegsége vagy bármi ki kell hogy bírjon. A kaja se legyen előtte folyton. Etetésnél megkapja. Ha eszik akkor eszik, ha nem akkor el kell venni tőle, majd következő etetésnél megint elé tenni.

2013. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönm, mindent meg fogok próbálni, de higgyétek el itt nem a falkavezérséggel vannak gondot, a falkavezér én vagyok, ha a lányom ad neki egy virslit, addig nem nyúl hozzá, míg én nem mondom h tied, ha elindulok felé, azonnal tolat, vagy félreáll az utamból, stb...

Mivel első kutya ezért én nagíon sokat olvastam a neten, hogy megfelelő nevelést és rendet alakítsak ki. Esetleg még az fordult meg a fejemben, hogy mivel a falkavezér "én" volnék, nő létemre, nem e lehet hogy ezt a pozíciót inkább a páromnak kéne átvennie....mert pl neki egyáltalán nem fogad szót

2013. júl. 27. 10:02
 6/29 anonim ***** válasza:

Azt először is felejtsd el, hogy tudja, hogy rossazat csinált. Dehogy tudja, különben nem csinálta volna, ő nem ember; csak azt érzi, hogy mérgesek vagytok rá (és ez tovább stresszeli, és csak fokozza a problémát).

Tényleg valószínűbb, hogy valami falkavezérségi gondok vannak, főleg akkor lehet ez, ha nem mindenki viselkedik úgy otthon, hogy ő legalul legyen a falka sorrendjében. Ideiglenes megoldásnak egy szobakennelt javasolnék, azt nyugodtan összeszarhatja (bár remélhetőleg nem fogja), aztán meg szerintem keressétek fel a Cerberos kutyaiskolát, nagyon jók az ilyen kacifántos esetek megoldásában :)

2013. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem tényleg távolabbra kell már ennél nyúlni.

Nem tudom mi lehet a baj. Pedig én megpróbáltam mindent betartani amit a neten a boxer neveléséről olvastam.

De úgy látszik "szakemberhez" fordulunk, mert ezt már így nem lehet sokáig csinálni, félek hogy elkapunk valami betegséget. Köszönöm mindenkinek.

2013. júl. 27. 10:13
 8/29 anonim ***** válasza:
Ja, a falakvezérség pedig nem arról szól, hogy ki az egy falkavezér, hanem hogy a kutya szemében az egész család legyen vezető, neki ne kelljen senki miatt aggódnia; ugyanis ha a második helyre pozicionálja magát, mint például nálatok, akkor az alatta lévők mind az ő felelősségei, ráadásul ha kan, akkor azt is végig kell néznie, hogy alfahím létére te, az alfanőstény nem vele viselkedsz párodként, hanem egy nála alacsonyabb rangúval, ami teljesen ellentmond az ő ösztöneinek.
2013. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el van gond a falkevezérséggel.A párod és a lányod fölött is ő áll, lehet feletted is.Azért is csinálhatja.
2013. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Estére tegyétek egy boxba.ha valóban nem szervi eredetű a baj,nem végzi oda a dolgát.Akkor lehet tovább gondolni,mi a baj.Lehet,hogy történt valami változás fél évvel ezelőtt.Költözés,újabb személyek a lakásban,privát szféra csökkenése,sétáltatási szokások változása stb..
2013. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!