Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy szobatiszt...

Mit csináljak, hogy szobatisztaságra neveljem a kutyám? Eddig az volt, jelzett, most miért nem?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy van egy 1.5 éves kutyám, aki eddig szobatiszta volt, de már kb fél éve szenvedünk mert minden éjjel bepisil-bekakil. Már nem jelez, ha kell neki, de nem is zavartatja magát, viszont azt tudja, hogy rosszat csinál, mert mikor megszidom ránéz, és hátracsapja a fülét is, tehát látható rajta.

A másik bajom, hogy kisgyerek van a családban, és hát tudjátok hogy van ez...papucsot hányszor mondtam, hogy vegyél fel...félek, nehogy elkapjon valami betegséget a lányom, mert régi parkettás a lakás, de én akár hogy fertőtlenítem, és takarítom-sikálom reggelente, ezer millió baci lehet attól még ott, nem beszélve arról, hogy a lányom mezítláb néha kioson, és már gombás is volt a lába.

A kutyát vittem orvoshoz, nincs megfázva, nincs semmi baja, amiért ezt csinálná, panelban lakunk, de sokat vagyunk vele lenn. este általában 1-1.5 órás aktív ugra-bugra, de már nem tudom mit kéne csináljunk...

Kérelk segítsetek, mert a párommal is folyamatos vita téma, én nagyon szeretem a kutyát, de ha nem javul komolyan szükségét érzem annak, hogy elajándékozzuk, mert ez gyerek mellet nem mehet így tovább, ráadásul épp babát is várok.



2013. júl. 27. 08:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

ne haragudj akumi de nem értek azzal egyet hogy mindenkinek falkavezérnek kell ahhoz lennie hogy a kutya méltóztassék már szobatiszta lenni. bőségesen elég ha egy valaki az, de az tényleg legyen az!


nem kell messzire menni, tökéletes példák vagyunk mi. a drága domináns kutyámnak senki nem falkavezére itt csak én. ha az elméleted igaz lenne hát az biztos hogy az egész lakás úszna a kutyabudiban. kétszer volt neki ilyen jellegű megmozdulása (nagywc sose! az már nagyon durva szint ott senki nem vezér az is tuti) . jelképes pisi ment egyszer a páromnak és egyszer a párom anyjának. mindkét esetben ott termettem és ez a két baleset bőven elég volt a kutyának ahhoz hogy megértse én mint falkavezér az ilyen jellegű illatanyagainak szétszórását nem díjazom nemhogy az egész lakásban de még a lépcsőházban sem!


sőt. van itt egy kissebb udvarrész, néha le szoktunk menni , de van hogy ott fürdetjük le a kutyát. nos. ott is tökéletesen szobatiszta! ráadásul még azt sem lehet mondani hogy csak az én jelenlétemben, mert volt hogy a párom -aki annyira nem vezére hogy botrány- vitte le fürdetni és nem történt baleset még ott sem. ahogyan a lakásban vagy a lépcsőházban sem!


ennek egészen egyszerű a magyarázata. én, mint falkavezér jogot formálok ezekre a helyekre amit ha jót akar nem piszkít be. ahogyan az ágyamra úgy az egyéb területekre sem formálhat jogot! én letojom hogy a többiek a kutya szemében senkik de én mint vezér elvárom a tisztaságot és innentől már nincs is miről beszélni! azt már meg se említem hogy az utcán is simán beleszólok hova mehet és hova nem a jelölgetés. innentől pedig annyira lényegtelen hogy mások nem falkavezérei a kutyának hogy azt le se tudnám írni.


egyetlen helyzetet tudok csak elképzelni hogy felborulna itt a rendszer. ha elmennék x időre és a kutya rájön hogy nincs vezér és azt valakinek be kell töltenie. de amíg én létezem és tök lényegtelen hogy a házban vagyok vagy sem egy stabil vezéri helyzetben eszébe nem jut hogy az én lakásomat, az én dolgaimat (lakás bármely területe stb) megjelölje, vagy bepiszkítsa!

2013. júl. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

köszönöm. nagyon örülök, hogy nàlatok minden rendbe, de az az igazság,hogy ettòl az én helyzetem nem javult.

A kutya engem falkavezérnek tart amit.többszôr hangsUlyoztam.

eddig nem piszkított be...dw beszeltem telefonon egy kutyaiskolával és nagyon kedvesek voltak.

valoszinunek tartjak hogy a varandosagom lehet az oka ennek.

mivel az en termeszetem is ingadozo....es valamelyes erzekenyebb lettem a kulvilagra ezert lehet ez.

mindenkepp felkeresem oket es remelem tudnak segiteni.

egyebkent a kutyamnak esze agaban nincs soha sem az agxumkra ugrani sot a szobakba be sem johet es nyugodt szivvel hagyhatom az ajto t is nyitva meg sem probal bejonni. ha megyunk mindig mi lwpunk ki az ajton...tenyleg tudja hol a heje...szigoeuan fogtam talan igaz lehet hogy erzi rajtam az allapotom es azert lehet ez.

2013. júl. 28. 05:48
 13/29 anonim ***** válasza:

"nem kell messzire menni, tökéletes példák vagyunk mi"

Na, ezt szeretem. Látsz egy kutyát, amelyiknek nincs egy ugyanolyan rossz szokása, mint másnak, és akkor már mindenki más hülye.

Senki nem mondta, hogy ugyanazok a környezeti hatások minden kutyán ugyanúgy jönnek ki. A tiéd nem pisil be, ha nincs fölötte mindenki, másé igen. Az én két kutyám közül az egyik jelöl, ha van kinek, a másik nem. Ne egy kutyából indulj ki mindegyikkel kapcsolatban, mert nagyon meg fogsz lepődni egyszer :)

2013. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
nem egy kutyából indulok ki akumi, hanem abból ha egyszer te a kutya felett vagy akkor TE MEGSZABHATOD MT TEHET ÉS MIT NEM! az hogy a tied ezt megteheti mert te azt hiszed ez normális nem azt jelenti hogy így is kell lennie. nem csak velem kapcsolatban van ez így, azért is írtam hogy NEM KELL MESSZiRE MENNI. de akkor van egy kérdésem. ha egy igen domináns kutyád van és egy x éves kisgyermeked, vajon ő hogyan lesz a kutya falkavezére??? hát sehogy. nálunk sem képes senki sem betölteni ezt a szerepet mert olyan erős a jelleme. ne haragudj de ott, ahol a kutya jelölget ott nincsen egyetlen igazi vezér sem!!!!
2013. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Mióta elköltöztünk anyóséktól, nem jelöl. Ott össze-vissza hugyozta a szőnyeget, a garázst, a konyhát, minden közös területet, csak a mi két szobánkat nem, úgyhogy a végére már oda volt bezárva egész napra. Anyós is azt hitte, én cseszem el, pedig költözés óta sem csinálok semmit másképp, és itt egyszer sem jutott eszébe bepisilni.

Az, hogy a kutya falkavezére vagy, nem azt jelenti, hogy az életének minden másodpercét megszabhatod, pláne távollétedben. Majd rájössz :)

2013. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

mennyi távollétre gondolsz? csak mert ilyen erővel a kutya szétszed mindent a távollétedben stb stb. ki se teheted a lábad a lakásból mert a kutya azonnal elkezd olyan dolgokat művelni amit másképp nem szabadna. ilyen helyzetben pedig ne haragudj de nem vagy a kutya vezére.


mellesleg volt egy barátnőm. nem is értettem akkor még ennyit se a kutyákhoz. nah neki a kutyája szanaszét jelölte a lakást, kivéve az én szobámat nem mert egyszer mikor megláttam olyat förmedtem rá hogy majd szívinfarktust kapott a kutya. nem voltam a vezére az tuti biztos. egyszerűen csak a szobára terjedt ki a követelésem és nem is csinált oda be. nah akkor most mi van? de nem megyek ebbe az egészbe bele, mert oldalakat írhatnék. szerintem neked kellene még rájönni nem kevés dologra.

2013. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Majd igyekszem mmagamba szállni, de amíg működik, amit gondolok, addig azért sokat nem változtatnék rajta :)
2013. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

természetesen mindenki a saját belátása szerint nevelgeti a kutyáját. de én csak azt magyarázom hogyha azelőtt a kutyával egyértelműen megértetted volna hogy a közös területek is a tiéd akkor nem lett volna ez. tehát magyarán pl. itt a kutya abban a hitben van hogy itt minden az enyém, jogot formálok felette így nem is történik baleset. mellesleg egyedül az utcán lép életbe a te elméleted, miszerint ha nem volnék ott, akkor odacsinálna a kocsira pl.

és ez nem másért, hanem azért mert itt rászólás van, nem pedig egyértelmű tiltás a részemről. a házban a lakásban, és az udvarrészben mind mind egyértelmüsítettem a kutya számára hogy oda bármi történjék is tilos. ez ugyanaz az elmélet mint a saját szobád -ahogyan már írtam is- megérteted a kutyával hogy nem csak a szoba hanem az összes hely a tiéd és ezért nem csinálunk be oda se. jogot kell formálni rá. a te esetedben a kutya szemében a szoba a tied volt, minden más létező hely (akár az emberek is) az övé. ha tudta volna hogy de már pediglen az is a "tiéd" nem történt volna ez meg.

2013. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
De hát a közös terület nem volt a miénk. Én sem éreztem a sajátomnak (többek között ezért is költöztünk el), a kutya miért tette volna...?
2013. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
45%

nah látod. ott volt a bibi. nem kell ahhoz tiéd legyen egy ház hogy a kutyával szemben jogot formálhass. de akárhogy is vesszük te hagytad a kutyának (most az tök lényegtelen hogy azért mert az az anyós területe vagy sem) hogy a közös részt a magáénak tudja. ezért is jelölgetett. egyszerű cesaros elmélet semmi több. a jelenlegi területet full magadénak érzed így minden területre kinyilvánítod hogy az a tied. de a kutya nem nézi hogy te vetted meg a házat vagy sem. ő azt nézi mi az amit megtehet -ráhagyod- és mi az amit nem. őt marhára nem érdekli hogy te vetted azt a bútort amit épp bejelöl vagy az anyósod és ő használja, tudom is én az ő ruhái vannak benne.


az a baj hogy normálisabban ezt nem tudom elmagyarázni -ezért is nem vagyok kiképző- de ha belegondolsz akkor rájössz hogy a kutyáknak totál egyszerű az elmélete és nem bonyolítják a dolgokat ilyenekkel hogy most akkor melyik rész kié ténylegesen, ki fizetett érte vagy akármi. ő csak azt látja hogy hagyod -te mint vezére!-, így meg is teszi, és tökre nem érdekli hogy most te -csak- azért nem szólsz bele a jelölgetésébe mert az az anyósod területe -is-. ő csak azt nézi hogy ott szabad, ott senki sem vezér, hát akkor az lesz az ő területe. magyarán a kutyáé volt az egész ház -nem az anyósodé vagy aki vette a házat- ti meg kiköveteltétek magatoknak a kutyával szemben a szobát -mint saját kuckót-. ennyi. minden másra hagytad te mint vezére hogy jogot formálhasson.

így nem csoda hogy stabil másodiknak érezte magát a kutya. sőt. bizonyos elmélet szerint egyes helyzetekben első volt és nem második.

2013. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!