Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy szobatiszt...

Mit csináljak, hogy szobatisztaságra neveljem a kutyám? Eddig az volt, jelzett, most miért nem?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy van egy 1.5 éves kutyám, aki eddig szobatiszta volt, de már kb fél éve szenvedünk mert minden éjjel bepisil-bekakil. Már nem jelez, ha kell neki, de nem is zavartatja magát, viszont azt tudja, hogy rosszat csinál, mert mikor megszidom ránéz, és hátracsapja a fülét is, tehát látható rajta.

A másik bajom, hogy kisgyerek van a családban, és hát tudjátok hogy van ez...papucsot hányszor mondtam, hogy vegyél fel...félek, nehogy elkapjon valami betegséget a lányom, mert régi parkettás a lakás, de én akár hogy fertőtlenítem, és takarítom-sikálom reggelente, ezer millió baci lehet attól még ott, nem beszélve arról, hogy a lányom mezítláb néha kioson, és már gombás is volt a lába.

A kutyát vittem orvoshoz, nincs megfázva, nincs semmi baja, amiért ezt csinálná, panelban lakunk, de sokat vagyunk vele lenn. este általában 1-1.5 órás aktív ugra-bugra, de már nem tudom mit kéne csináljunk...

Kérelk segítsetek, mert a párommal is folyamatos vita téma, én nagyon szeretem a kutyát, de ha nem javul komolyan szükségét érzem annak, hogy elajándékozzuk, mert ez gyerek mellet nem mehet így tovább, ráadásul épp babát is várok.



2013. júl. 27. 08:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Oké, a vitát ezennel értelmetlennek nyilvánítom :D
2013. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
miért is?
2013. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Mert nyilvánvalóan nem ugyanúgy gondolkodunk a kutyák működéséről, engem biztosan nem fogsz meggyőzni, én meg lusta vagyok veled tovább próbálkozni.
2013. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy beleszólok...de priviben is lehet vitázni.

az meg hogy valaki ugy látja az én kutyán azért jelôlget mert magasabb rangba érzi magát vicc....mint irtan errol bisztisan nincs szo.

a lanyom beszedgibás es igen is megtanitottam a kutyámnak hogy ô ugyanannyira a gazdája-vezére-fônoke mint ahogy én.

a családunkban van egy sorrend a kutyával szemben.

en vagyok akinek a parancsait elsodlegesen teljesiti majd a lanyom aki a elbeszedhiba miatt kézhelekre kommunikál vele es minden parabcsat teljesiti...akinek viszont nem fogad szot az a parom...de a lenyeg az h nem a kutya a vezer a csaladban. es ezt nem tudon szebben leirni....egy szakerto szerint az állapotom miatt lehet; nem tudom igy van-e de renelem hamar segitenek. egyebkent en is parancsolok a kutyamnak es nem akarom isteniteni mert nyilvan vannak hibai de tulzasnak tartok nehany hozzaszolast. a kutya hobby allat, nem pedig egy ulj a sarokba 3 napig, mig azt nem mondom kijohetsz rabszolga.

2013. júl. 29. 15:27
 25/29 A kérdező kommentje:

légyszives magyarázzátok már el nekem mit jelebt h az én kutyam itthon jelolget?

mikor leviszem sétalni akkor jelôlget de nem egy hejre ereszti a pisit....ugy gondolom az a jelolgetés....de ez nem az bekem bepisil...

dokihoz már vittem baja nincs...

en kisbabát várok az 5,honapban vagyok azt latjak nyilvanvalonak h az énkedeélyállapotom változása miatt lehet és beszeltem más kismamákkal forumobln. másoknál is elofordult h a kismama varandosaga alatt megvaltozott a kutya...en is erre gyanakszom es koszonom az ertelmes hizzaszolasokat.

a helyesirasert sirry de telon voltam :)

2013. júl. 29. 15:35
 26/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


nem arról van szó hogy a kutya üljön a sarokba. nálunk tökéletesen elvan úgy hogy egyedül én vagyok a vezér. nyilvánvaló hogy az állapotod (őszinte leszek: az elkerülte a figyelmemet) zavar be (gondolom a kiképző mindenben segíteni fog), de ne haragudj ha arra reagáltam amit akumi írt , hogy mindenkinek vezérnek kell lennie a családban ahhoz hogy a kutya ne jelölgessen. mert ez igenis egy hatalmas nagy tévedés! bőven elég egy is ehhez.


akumi!


nem akartam személyeskedésbe kezdeni. NAGYON SOKAT TUDSZ A KUTYÁKRÓL, de hidd el korántsem eleget (legnagyobb példa a blogod tartalma)! mi sem bizonyítja ezt jobban minthogy neked vannak problémáid és voltak, míg nekem a full domináns kutyámmal -szerencsére- maxi csak bepróbálkozások.

sajnálom de, alapvető problémáid vannak miközben ezek megalapozása helyett máris elektromos nyakörvért nyúlsz. le sem írom hogy a kiképzőm erre mit mondott....

édi hogy te másképp gondolkodsz, ennek ellenére te mint vezető annyit tudsz felmutatni amennyit én nem vezetőként simán elértem egy kutyánál (ismim jelölgetős kutyája) mikor még azt se tudtam mi az a falkavezér.

azért ez elgondolkodtató. de persze maradhatsz is a magad elmélete mellett, idővel, tapasztalattal ugyis rá fogsz jönni hogy tévedtél, nekem nem fontos hogy igazat adj nekem vagy sem. nem az én házamat csinálta össze a kutyád szerencsére... mellesleg ilyen erővel vendégségbe sem tudsz menni egy hétre a kutyával mert összecsinál mindent ami hát nem a tiéd... ugyan már! te sem gondoltad ezt komolyan! jah meg más lakásába nem is lehet a kutyának szabályokat felállítani? mondjuk hogy ne csináljon már össze mindent a közös részen se! de ez biztosan egy lehetetlen kérés, és nekem -meg sokak másoknak- csodakutyám van...


nah de mindegy. részemről a téma lezárva. (bár hogy őszinte legyek priviben kiváncsi lennék mivel tudnál meggyőzni, mert sok mindennel nem ,az is biztos)

2013. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A kedélyállapot-változásokat fordítsuk le úgy, hogy instabil lettél, mint vezető. Így már kicsit másképp hangzik a dolog, nem? ;)
2013. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 sippara ***** válasza:
100%

Kedves névtelen, arrogáns idegen! Mindenek előtt szeretnék gratulálni undorítóan tenyérbemászó stílusodhoz, bizonyára évek kemény munkája fekszik benne - most már csak a helyesíráson, központozáson, fogalmazáson és hasonló dolgokon kéne dolgoznod. Hadd reagáljak akumi helyett, mert szerintem ő ilyen igazi sárdobálós-célozgatós meddő vitába nem fog belmenni - ha mégis, akkor bocsi.


"NAGYON SOKAT TUDSZ A KUTYÁKRÓL, de hidd el korántsem eleget" - Mondod ezt te, egyetlen kutyával a hátad mögött, ráadásul egyértelműen csak és kizárólag azért, hogy kiemelhesd a blogjának tartalmát (amiből, ha már ilyen hiperprofi vagy, kiemelhetnél pár hibás mondatot/gondolatot, hadd tanuljun mi is tőled kicsikét).


"mi sem bizonyítja ezt jobban minthogy neked vannak problémáid és voltak, míg nekem a full domináns kutyámmal -szerencsére- maxi csak bepróbálkozások." - Tehát akumi hozzá nem értését az bizonyítja, hogy találkozott már problémás kutyával, sőt, be is fogadott egyet, a te hozzáértésedet pedig az, hogy... mi is? Hogy van egy általad dominánsnak titulált kutyád, aki "maxi bepróbálkozik"? Halkan megsúgom (persze hozzád képest nyilván én sem tudok semmit), hogy ha kicsit is értenél ehhez az egész kutyázás témához, nem lenne pofád ilyesmit kijelenteni.


"sajnálom de, alapvető problémáid vannak miközben ezek megalapozása helyett máris elektromos nyakörvért nyúlsz." - Most mondhatnám, hogy ez a mondat értelmezhetetlen úgy, ahogy van (mert az is, hiszen miért akarná bárki megalapozni az alapvető problémáit?), de azt hiszem, értem, mit akartál kifejezni rendkívül fellengzősen. Megint a hozzáértésed totális hiányát bizonyítod vele, hogy egy adott eset körülményeinek, a kutya, vagy a gazda viselkedésének ismerete NÉLKÜL ilyesmit jelentesz ki.


"le sem írom hogy a kiképzőm erre mit mondott...." - ...és megint. Atomprofi kiképző lehet a tiéd, gondolom, tőle kaptad a magas lovat is, amiről beszélsz (nem tükrös esetleg?). Érdekes módon én még nem találkoztam olyan profi kiképzővel, aki bizonyos esetekben (és ismerve akumi esetét, ez pont ilyen) ne tartanák kiváló eszköznek az elektromos nyakörvet - kontár hobbikutyással (akárhogy is nevezte magát) viszont annál inkább.


"édi hogy te másképp gondolkodsz, ennek ellenére te mint vezető annyit tudsz felmutatni amennyit én nem vezetőként simán elértem egy kutyánál (ismim jelölgetős kutyája) mikor még azt se tudtam mi az a falkavezér." - áhh, basszus, esküszöm, fárasztó vagy - no meg persze rád férne némi nevelés is, de most nem ez a téma. Gyakorlatilag egy kutya megijesztését hívod nevelési eredménynek... erre nem is nagyon tudok mit reagálni...


"de persze maradhatsz is a magad elmélete mellett, idővel, tapasztalattal ugyis rá fogsz jönni hogy tévedtél, nekem nem fontos hogy igazat adj nekem vagy sem. nem az én házamat csinálta össze a kutyád szerencsére... mellesleg ilyen erővel vendégségbe sem tudsz menni egy hétre a kutyával mert összecsinál mindent ami hát nem a tiéd... ugyan már! te sem gondoltad ezt komolyan! jah meg más lakásába nem is lehet a kutyának szabályokat felállítani? mondjuk hogy ne csináljon már össze mindent a közös részen se! de ez biztosan egy lehetetlen kérés, és nekem -meg sokak másoknak- csodakutyám van..." - Ezt így végigolvasva azt tudnám ajánlani, hogy ülj vissza pár évre az iskolapadba és szedj magadra némi szövegértési tudást, mert ez így nem fog menni. Reagálni sem tudok rá, mert akumi semmi olyasmit nem írt sehol, amiből ezt lehetett volna érteni.


Mindent összevetve azt tudnám neked ajánlani, hogy nagyon-nagyon sürgősen tanulj némi ALÁZATOT. Hidd el, nem csak a kutyázásban vinne előrébb, de nagyon sokat fog segíteni az élet több területén, ha nem akar még az is istenesen pofánverni három mondatod után, akinek köze sincs a beszélgetéshez.

2013. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
45%

kedves sippara!


"Kedves névtelen, arrogáns idegen! Mindenek előtt szeretnék gratulálni undorítóan tenyérbemászó stílusodhoz, bizonyára évek kemény munkája fekszik benne "


furcsa hogy épp te kötsz belém, aki nem egy kérdésnél olyan stílusban válaszol hogy a kérdező ahelyett hogy felfogná hogy mit írsz (tehát általában nagyon is igazat) azon sértődik meg hogy te hogyan "viselkedsz".


" most már csak a helyesíráson, központozáson, fogalmazáson és hasonló dolgokon kéne dolgoznod. "


nem tudom hogy a nyelvtan hogy jön ide... tehát ha nem írok helyesen illetve nem fogalmazok ötös szinten már a kutyák neveléséhez nem is érthetek?


"Hadd reagáljak akumi helyett, mert szerintem ő ilyen igazi sárdobálós-célozgatós meddő vitába nem fog belmenni - ha mégis, akkor bocsi. "


abszolút nem a sárdobálás volt a célom. ha az lett volna nyilván teljesen másképp fogalmaztam volna az írásaimat.


"Mondod ezt te, egyetlen kutyával a hátad mögött, ráadásul egyértelműen csak és kizárólag azért, hogy kiemelhesd a blogjának tartalmát (amiből, ha már ilyen hiperprofi vagy, kiemelhetnél pár hibás mondatot/gondolatot, hadd tanuljun mi is tőled kicsikét). "


szerencsére nem egy kutyával a hátam mögött és nem is egyetlen kutyával való tapasztalatról van szó. nem véletlenül emeltem ki hogy akumi nagyon sokat tud de a blogja (egy kérdésnél láttam és nagyon tetszett az írása így elolvasgattam) és az itteni tapasztalatom alapján nem eleget. a blogot azért hoztam fel mert volt miből "tapasztalatot" gyűjtenem mielőtt véleményt alkottam, de korántsem azért hogy nekiálljak pocskondiázni a blogját . ha ez lett volna a célom valószínű kérés nélkül idéztem volna belőle. mellesleg ezt most sem teszem meg, mert könnyen -ahogyan a nem egyetértésem a szobatisztasággal kapcsolatban- teljesen más irányba fordulhat a dolog és egyáltalán nem az a célom hogy akumit rossz színben tüntessem fel, mégha ez az eddigi (szemebsítő jellegű) írásaim alapján nem is feltételezhető.


"mi is? Hogy van egy általad dominánsnak titulált kutyád, aki "maxi bepróbálkozik"? Halkan megsúgom (persze hozzád képest nyilván én sem tudok semmit), hogy ha kicsit is értenél ehhez az egész kutyázás témához, nem lenne pofád ilyesmit kijelenteni."


te most valóban azt gondolod hogy a kutyát fantáziadúsan dominánsnak tituláltam? hát a dolog megállapítása ott kezdődött hogy az általam vásárolt kutyát azon kívül hogy az alomban is szemmel láthatóan nyilvánvaló volt -aki a kiképzőtől van- egy rakás kölyöktesztnek vetettük alá a kiképzővel, így született meg elsőnek a feltételezés és ehhez mérten volt nevelve. nah de biztosan ez is egy nagy butaság, és egy full megadó kutyám van csak én hiszem azt hogy ő domináns, kitaláltam magamnak. hát én kérek azért elnézést mert kemény munkával és rengeteg tapasztalattal mára annyit értem el hogy a kutyám "maxi bepróbálkozik". ha kicsit is értenél az egész kutyázás témához neked sem lett volna pofád azt hinni hogy ez mindig így volt. főleg hogy a fajtája miatt meg aztán különösen ügyeltem (nemcsak én hanem a tenyésztője/kiképző is) arra hogy a lehető leg példa mutatóbb kutya legyen. ezzel egyben le is rombolva rengeteg téves sztereotípiát. ...


" Most mondhatnám, hogy ez a mondat értelmezhetetlen úgy, ahogy van (mert az is, hiszen miért akarná bárki megalapozni az alapvető problémáit?), de azt hiszem, értem, mit akartál kifejezni rendkívül fellengzősen. Megint a hozzáértésed totális hiányát bizonyítod vele, hogy egy adott eset körülményeinek, a kutya, vagy a gazda viselkedésének ismerete NÉLKÜL ilyesmit jelentesz ki. "


valóban igazad van, én csak annyit látok -szintén többek között a blognak köszönhetően- hogy olyan esetben nyúlt az áramért amit az alapvető problémák KEZELÉSÉNEK -ez a szó tényleg kimaradt- megalapozásával sokkal többre jutna ÁRAM NÉLKÜL. a blogja, illetve a gyik-on írt dolgai alapján tökéletes betekintést nyújt az egészbe ahhoz hogy az ember leszűrje ezeket a hibákat. minél több tapasztalatod van annál több mindent értesz meg bejegyzések alapján. gondolom ezt éppen neked nem kell magyaráznom, amikor a sértődött kérdezőnek a képébe vágod náhány információ alapján (NEM TÉVESEN!) hogy a kutyája a falkavezér/meg kellene nevelni.

ez pl. valamikor neked szólt. olyan ironikus most pont ez ide....

"Eléggé minősít téged,hogy úgy alkotsz másról véleményt,hogy egyáltalán nem is ismered a körülményeket,mert egy kérdésből (amiben pontosan az állat segítéséért tettem fel) pontosan megtudod a kutya életkörülményeit.Egy ilyen vadparasztnak magyarázkodni nem fogok, "

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4504011-hogya..



".és megint. Atomprofi kiképző lehet a tiéd, gondolom, tőle kaptad a magas lovat is, amiről beszélsz (nem tükrös esetleg?). Érdekes módon én még nem találkoztam olyan profi kiképzővel, aki bizonyos esetekben (és ismerve akumi esetét, ez pont ilyen) ne tartanák kiváló eszköznek az elektromos nyakörvet - kontár hobbikutyással (akárhogy is nevezte magát) viszont annál inkább. "


először is azt leszögezném hogy benne még eddig abszolút nem csalódtam. sőt. borzasztóan sok mindennel kapcsolatban felnyitotta a szememet. - pl. volt idő mikor én is abban a hitben éltem hogy ha csak egy valaki áll a kutya felett akkor az már nem is lehet maximálisan szobatiszta.-

hogy tükrös e? hát... nem hiszem hogy ebben az országban ismernék korom gábort és az iskolát illetve annak oktatási elméletét, de majd rákérdezek -hátha- mert ezt így még sosem tettem. mellesleg ő nem egyfajta elmélet alapján dolgozik, sőt teljesen másképp csinálja mint ahogy magyarországon. pl. ő nem csinálja ezt hogy egy bazi csoportot egyszerre oktat ahol mindenféle jellemű kutya és felfogású gazda van. de főképp a kutyák jellemén van a hangsúly, mert nem tanulnak ugyanabban a tempóban vagy minőségben illetve módszerrel hatékonyan a különböző jellemek. de ezt komolyabban borzasztó hosszú lenne leírni. a különbséghez pedig bőven elég volt ennyi is.


ő elektromos nyakörvet nem használ. véleménye szerint minden kutya "megjavítható", de csakis akkor ha megfelelően a szükséges lépcsőfokokat végigjárva nevelik meg a kutyát majd ezután foglalkoznak a problémával. ez pedig nem két nap szokott lenni. főleg igen kellemetlenül félrenevelt, agresszív, domnáns stb stb stb kutya esetében. nos az elektromos nyakörvet éppen erre találták ki. gyors, egyszerű megoldásnak, hiszen kinek van arra ideje/kedve/pénze hogy a kutyájával végigjárják ezeket a lépcsőfokokat ha egyszer jól meg lehet rázni is a kutyát.


mellesleg épp a "kontár hobbikutyások (akárhogy is nevezte magát)" azok akik MEGOLDHATATLANNAK LÁTSZÓ DOLGOKNÁL azonnal az áramért , szöges nyakörvért és egyebekhez nyúlnak.


nagyon kíváncsi volnék melyik VALÓDI kiképző az amelyik akumi helyzetének alapos feltérképezése után azt mondaná hogy ez valóban nem megoldható másképp. pontosan tudom miért mondom ezt.


az hogy le sem írom hogy a kiképzőm mit mondott nem azt hivatott burkoltan jelezni hogy akumi egy totál pancser gazda, hanem azt hogy hiába írnám le valőszínű az is ugyanúgy süket fülekre találna.


"no meg persze rád férne némi nevelés is, de most nem ez a téma. Gyakorlatilag egy kutya megijesztését hívod nevelési eredménynek... erre nem is nagyon tudok mit reagálni... "


éppen ellenkezőleg. úgy hogy semmi tapasztalatom nem volt, úgy hogy nem én voltam a vezér, úgy hogy azt se tudtam jóformán mi is az a kutya, elértem hogy a jelölgetős kutya ne csinálja össze a szobát amiben tartózkodtam. mellesleg ha a rajtakapáskor szóban büntetés neked ijesztés ám legyen. nem azért kapott majd szívinfarktust a kutya mert ténylegesen nagy hanggal voltam. ezt nem is tudtam volna megtenni mert az a kutya a gazdi kis hibátlan tüncikéje volt. hanem mert annyira mindent megtehetett a kutya hogy totálisan meglepte a dolog.



"Ezt így végigolvasva azt tudnám ajánlani, hogy ülj vissza pár évre az iskolapadba és szedj magadra némi szövegértési tudást, mert ez így nem fog menni. Reagálni sem tudok rá, mert akumi semmi olyasmit nem írt sehol, amiből ezt lehetett volna érteni."


csakhogy te is megértsd:

jelen kérdés szobatisztasággal kapcsolatos problémára szeretne tanácsot kapni. mire szóbajön a falkavezérség mint lehetséges probléma gyökere. ahol is akumi megjegyzi hogy mindenkinek annak kell lenni -még mindig szobatisztasággal kapcsolatban ugye- alátámasztva néhány érdekes elmélettel. erre írtam én hogy ehhez -szobatisztaság- nem kell mindenkinek vezérnek lenni, elég ha egyvalaki az. mire akumi saját példáját hozta fel a saját igaza alátámasztásához.


tehát magyarán: ha a kutyával egyazon háztartásban élő családtagok nem a kutya felett állnak akkor az "nyugodtan" jelölgethet a lakás bármely pontján csak a vezér kifejezett területén nem -ez a szobája majd később a lakása/háza- . ráadásul a közös helységbe jelölgetés egyenesen abszurd, hiszen az az ő területe is volt... mindezek után született meg az általad beidézett mondat.



bámulatba ejtő hogy mindezek után éppen te írod azt hogy szövegértéssel bajok vannak holott bárki végigolvasva tökéletesen láthatja hogy egy egyet nem értésről van szó mégpedig arról hogy akumi szerint a közös helységeket "joga van" bejelölni a kutyának ha a többi használója nem a kutya felett áll, míg szerintem ha én vagyok a vezér -még ha egyedül is egy többtagú családban- akkor igenis elvárhatom -szabályként felállítom- a kutyától hogy az egész lakásba ne csináljon be akár használom azt a helységet akár közös, akármi!


mellesleg én is ilyen hitetlen voltam -hiába a jorgosz meg a dimitra meg az akárki kutyája- és rettegve vártam a kutyám jelölgetésre megérett korszakát. nos a kiképzőm csak annyit mondott: BÁRHOL JELÖL A KUTYA, ÚGY KEZELJEM MINTHA AZ ÁGYAMBA TETTE VOLNA. néhány balesetet leszámítva akkoriban, mai napig eszébe nem jutna bárhova is odavizelni. -ha ezt megtenné akkor nyilván az én pozícióm gyengülhetett valamiért.-


mikor ezt próbáltam magyarázni akuminak -hogyan lehet a kutyával megértetni hogy hova szabad és hova nem. a válasza ez volt:

"De hát a közös terület nem volt a miénk. Én sem éreztem a sajátomnak (többek között ezért is költöztünk el), a kutya miért tette volna...?"


akkor MIRŐL BESZÉLÜNK?


illetve

"Mert nyilvánvalóan nem ugyanúgy gondolkodunk a kutyák működéséről,"


EBBEN TÖKÉLETESEN IGAZA VAN.


"engem biztosan nem fogsz meggyőzni," MIRŐL? ARRÓL A TÉNYRŐL AMI ÉPPHOGY KI NEM BÖKI A SZEMÉT, MÉGSEM HAJLANDÓ BELÁTNI?


"én meg lusta vagyok veled tovább próbálkozni."


itt is a kérdés, MIRŐL? ARRÓL HOGYHA VALAKI CSALÁDJÁBAN NEM VEZÉR MINDENKI CSAK EGYVALAKI AKKOR A KUTYA -magyarán joggal, mert hát a többiek alatta helyezkednek el a rangsorban- ÖSSZEPISÁLHATJA A LAKÁST???


nah de ahogyan már előzőleg is írtam, részemről lezárva, illetve akumi részéről is le volt zárva a téma. de ezt az iróniát nem hagyhattam szó nélkül hogy pont te sippara, szólsz le olyanokért amit te még sokkal érdekesebb stílusban is elő szoktál adni...

2013. júl. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!