Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky? Boldog lenne?

Husky? Boldog lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy huskyt a nagymamámhoz, mert nálunk nem lehet. A nagyimnál már van egy hím kutya. Nagyon nagy kert¨¨uk van. Hátul zöldségek vannak. Disznó, tyúkok is vannak. A husky nem próbálná meg levadászni őket? Kint tartanám, mert be nem engedik. Tudom, hogy a husky nem házörző ,sokat kell vele foglalkozni és nagy a mozgás igénye. A házunk pont a falu végén van, mögötte indul egy út a határba és a erdőbe vezet. Egy folyó is folyik arra, meg egy kis tavacska is útba kerülne. Minden este járok futni, este is elmehetnék érte a másik kutyámmal és hárman játszanának. Az iskola évben, ha vége az óráknak a nagymamámhoz megyek és 4-ig nála vagyok, mert az apukám otthon dolgozik. Fél kettőtől négyig a kutyákkal foglalkoznák. A szomszéd kerítése elég alacsony. A jelenlegi kiskutyám is át tud rajta ugrani,, gondolom ez egy huskynak se okozna nehézséget. Tegyek szeges drótot a tetejére? Vagy mit tegyek? Létezik olyan, hogy fogamzás gátló inekció? Hallottam róla, de nem sokat. Lehet, hogy később ivartalanítok, amikor megveszem még nem lesz rá pénzem. Apukám egyik tenyésztő ismerősétől venném a kutyát. Meg kell neki tál, valami fekvő hely, kölyök táp, majd felnőtt táp, oltások! Szerintetek egy husky így boldog lenne? Nagy kertben, egy kutyatársal aki mindig vele van, napi sétával a határban, este jönne egy másik kutya látogatóba, hétvégén hosszú séták a barátnőimmel, meg vele. Télen (hámmal!) húzhassa az kistestvérem meg az unoka testvérem.

2013. júl. 27. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Husky kivágva a kertbe nagyival meg vadászható állatokkal, napi 2-3 óra foglalkozással most, később annyival se (mert a suli el fogja vinni több idődet is, ezt garantálom, meg az egyéb elfoglaltságok)? Nem.
2013. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valódi tenyésztőtől vennétek a kutyát, az nem is adná el nektek ilyen feltételek mellett.
2013. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem lesz az olyan szép és jó mint te gondolod, nem fogsz vele mindig menni sétálni stb. Hidd el.

Egyébként ivartalanítani anyagilag akkor éri meg, ha fiatalabb, sok helyen súlyra van az össze, ha kicsi akkor még jobban megéri.

2013. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van! Nekem már van két kutyám, minkettővel agilityzek az alapparancsokat tudják. Az egyik nagyon okos a másik nem annyira.(ő egy kicsit agresszív és nagyon szökős, lehet, hogy elaltatjuk, mert nem lehet észzel bírni, mert olyan mint egy őrült a nagyapám nagyon nem szereti, mert ha elszök bemegy másnak a kertjébe és ott csinálja a rosszat, a emberek meg követik a kutyát, hogy hova megy haza és nekünk panaszkodnak, hogy mit csinál a kutya, én szeretem őt, mert velem nagyon kedves, de másokat nem szeret és harap, nem szeretném elaltatni,de megértem a nagyszüleimet, nem könnyű ha a nem tom mi néni nagyon mérges rájuk mert a kutya szétszedett mindent amit az udvaron talált) Velük nem kell olyan sokat foglalkoznom. Csak sétálunk, játszunk, meg agility. És nekem nincs más, csak iskola meg kutyák. Más nem érdekel, mellesleg a tenyésztő odaadná, mert ismer és tudja, hogy imádom a kutyákat. Rendes tenyésztő, 10 éve foglalkozik huskykkal, szépségversenyekre jár velük és a falunkban lakik. Az egyik unoka tesóm a nagyimnál alszik és ő is szereti a kutyákat fésülgeti őket, meg játszik velük. A kisebbik tesóm is sokat jár oda és ő is szereti a kutyákat. Minden nap sétálnák vele mert nagyon energikus vagyok és nem birok ülni, meg feküdni. Abból áll a napom, hogy iskola, kutya, tanulok, kutya, kutya,kutya, kutya, kutya, haza megyek (néha csak este 8-kor, amikor nincs kedvem haza menni) otthon: kutya, kutya, tanulás, beszélgetés, barátnőimmal, meg a őseimmel.
2013. júl. 27. 15:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez ritka rossz ötlet..... Feldúlná a kertet, levadászná a jószágokat, utána átlátogatna a szomszédba, úgyhogy rövid idő után vagy elvitetnék a kutyát, vagy láncra kerülne.... Bár inkább az első, mert láncon olyan tutulást, vonyítást csinálna, hogy nem tűrnék sokáig. Az apukád ismerőse meg nem hiszem, hogy tenyésztő, az ilyen körülmények közé soha nem adna kutyát.
2013. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
El ne altassátok csóri kutyát csak azért, mert nem tudjátok megnevelni, jézusom... Legalább adjátok menhelyre...
2013. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felsötétílelek: A husky még jobban fog szökni, mint az említett kutyátok. Gondolom, akkor rá is altatás fog várni.
2013. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören: nem. Hosszabban és kifejtve: ku..rvára nem. Szökne, rombolna, levadászná a kisállatokat, majd mehetne a menhelyre, vagyis bocsánat az állatorvoshoz altatásra. Azt tudnám, mi a jó édes francért lehet minden majomnak kutyája.
2013. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előszőr a kerítést,meg a kisállatok lekerítését kellene megoldani.A másik pedig,hogy nem biztos,hogy a nagyi megfelelően tudná kezelni a már kifejlett ebet,amikor te nem vagy ott.
2013. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

a hajam hullik ki az ilyen felelőtlen életképtelen gazdáktól mint te kérdező!


még mielőtt megsértődhetnél: nyilvánvalóan egy percig nem gondolkodtál el azon hogy a kutyád miért is olyan "buta", ahelyett hogy altatnád, így méltán kiérdemelted a felelőtlen buta semmirekellő jelzőt!


"Az egyik nagyon okos"


egyértelműen megadó típus. aki még a szomszéd jóskán is szót fogad, és elfogadja ha netalán számára nem elegendő mozgást/foglalkozást kap!


"a másik nem annyira.(ő egy kicsit agresszív és nagyon szökős,"


ha már muszáj megítélni melyik az okosabb akkor pontosan hogy ő. ugyanis annyira életképtelen pancser gazda vagy hogy az életben nem fog melléd állni hacsak nem szerzel egy kis tudást abba a mérhetetlenül ürességtől kongó agyadba!


"mert olyan mint egy őrült "


mert nem elég hogy egy pancser gazdája van aki a vezetésére képtelen még a megfelelő mennyiségű mozgást se biztosítsa a számára. ezekután nem meglepő hogy szerencsétlen állat olyan amilyen.


"Velük nem kell olyan sokat foglalkoznom. "


komolyan? és erre az őrület szélén álló neveletlen kutyád engedett következtetni?


"mellesleg a tenyésztő odaadná, mert ismer és tudja, hogy imádom a kutyákat. "


megnézném melyik az a VALÓDI TENYÉSZTŐ amelyik büszke munkájának gyümölcsét ki merné adni a kezéből pusztán a két szép szemedért és mert imádod a kutyákat (amit mellesleg nem nagyon bizonyítasz azzal hogy rohansz elaltatni a kutyádat!!!!) miközben egy altatásra váró totál meg nem nevelt és az alapvető igényeit ki nem elégített idegbajos kutyát tudsz felmutatni referencia gyanánt!!!!

NAH JAH TENYÉSZTŐ MI???


"Minden nap sétálnák vele mert nagyon energikus vagyok és nem birok ülni, meg feküdni. Abból áll a napom, hogy iskola, kutya, tanulok, kutya, kutya,kutya, kutya, kutya, haza megyek (néha csak este 8-kor, amikor nincs kedvem haza menni) otthon: kutya, kutya, tanulás, beszélgetés, barátnőimmal, meg a őseimmel."


ha ez így lenne nem lennél olyan életképtelen pancser mnt amilyen most vagy!!! és nem lenne egy totál neveletlen idegbajos kutyád amit el akarsz altatni.


ebből is látszik hogy semmit nem tudsz! BUTA KUTYA NEM LÉTEZIK!!!! mind egytől egyig okos! PLUSZ NEM A KUTYÁT HIBÁZTATJA A JÓ TAPASZTALT GAZDA (ALTATÁS) HANEM MINDEN ESETBEN MAGÁBAN KERESI A HIBÁT. HA NEM ELÉG A TUDÁSA EGY ADOTT KUTYÁHOZ SOHA NEM ALTATJA EL HANEM EGY TAPASZTALTABB GAZDÁNAK AJÁNDÉKOZZA! VAGY MEGPRÓBÁLJA SAJÁT MAGÁT FELKÉPEZNI A KUTYÁHOZ (SULIKKAL BÁRMLYEN SEGÍTSÉGGEL!)!!!


és végezetül a kérdésre a válasz...


"Husky? Boldog lenne?"


NEM, NEM LENNE BOLDOG! NÉZZ AZ ELALTATÁSRA VÁRÓ KUTYÁDRA HOGY MIT CSINÁLTÁL BELŐLE, ÉS GONDOLKODJ EL MAGADON!!!!


egy isten volt aki ezt a képet megcsinálta, ugyhogy ide is belinkelem hiszen ez minden elrontott kutyára ugyanúgy igaz! csakhogy tudd ÉN MOST A PORTRÉ KÉSZÍTŐJÉRE "NÉZEK" ÚGY SÉRTŐDJ MEG! gondolkodj el magadon!


[link]

2013. júl. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!