Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én gondolom örültségnek...

Csak én gondolom örültségnek hogy mindent megengednek a kutyánknak?

Figyelt kérdés

Van egy leonbergi kan kutyánk. Akinek anyámék mindent megengednek ráhagynak.

Ha olyanja van, akkor megihatja a kávét a kezükből amit isznak, bejöhet a házba, ha dögmelegvan, ha esik, ha fúj, mindig kitalálnak valami ürügyet és ráhagyják, hogy ez "ösztön".

Ha bejön, akkor nem lehet kivinni, mert kapar és mindent felborít.

Mindig a tóban fürdik és a saras bundájával jön be...

Megengedik neki, hogy a fotelben aludjon. Kész őrület, hogy egy idiótát csínálnak belőle...


2013. júl. 27. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutya csinál belőletek idiótát.

Komoly gondok vannak a falkátokban, jelenleg a kutya a falkavezér.

2013. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez is azt mutatja, hogy a kutyának kint a helye. Én nem vagyok tisztaságmániás, de már ez túlzás, hogy beengedik sáros bundával.
2013. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem értitek meg, anyámék beszoktatták régebben és ha olyanja van, akkor bejön...

Gondolom a 2. válaszoló még hírből sem ismeri a leonbergit. Az egy nagytestű kutya.

Nekem rohadt mód elegem van ebből, hogy éjjelre is beszoktatták és csak akkor megy ki, amikor reggel felkelünk...

2013. júl. 27. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádékkal próbáltál már erről beszélni? Ki takarít a kutya után?
2013. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Itt nem a kutyával van a baj, hanem a szüleiddel. Miattuk lett neveletlen a kutya. Ha velük tudnád tisztázni a helyzetet, akkor volna mód változtatni. Nincs azzal semmi baj, ha bemehet, szüksége van a család közelségére, ugyanakkor mint minden kutyának, arra is szüksége van, hogy egyértelmű szabályok közt éljen. Ha nincsenek szabályaok, akkor nem lehet rajta számonkérni a viselkedését. Mázli, hogy alapvetően jószándékú kutyáról van szó, különben baj is lehetne az ilyen hozzáállásból. Ilyen dögmelegben azért is be kell engedni, hogy ne szenvedjen odakint, télen meg azért, hogy veletek lehessen. Mivel intelligens kutyák, ezért egyáltalán nem lehetetlen kihívás javítani a jelenlegi helyzeten, csak előbb a szüleid fejében kell rendet tenni.

A mi kutyáink is bejöhetnek, most is itt alszanak mellettem a konyhában. Éjszakára kimennek. Tudják, hogy nem lehet kaját lejmolni, tudnak viselkedni lakásban, utcán, emberek közt a tömegben, gyerekek társaságában, szállodában, kempingben, más kutyák közt, mindenhol. Csak a gazdán múlik, hogy mi lesz egy kutyából.


Üdv: két kan leonbergi gazdája

2013. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnek ez nem jelent problémát,nem fognak változtatni.De normális esetben,a gazda határozza meg,mit lehet,mit nem,nem pedig a kutya,különben igen megterhelővé válik az együtt élés.Remény pedig felnőtt kutya esetében is van,egy jó kutyasuliban.
2013. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
61%

Miért ördögtől való az szerinted, ha a kutya kedvére jár-kel a lakás és az udvar között? Tudod, ő nem tudja lemosni a bundáját, azt nektek kellene megtenni helyette.


A többit megértem, hogy túl sok. Nevelés kérdése. Ha a szüleid nem akarnak változtatni a dolgon, akkor így marad. Nem kellemes sem a kutyának, sem a vele együtt élőknek, de azért az őrültségtől távol áll.

2013. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!