Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a szituációban hogy...

Ebben a szituációban hogy reagáltatok volna?

Figyelt kérdés
Helyszín a Városliget. Kutya hosszú pórázon ( mivel még nem hallgat ránk és még nem behívható ). Párom mindenhol hosszún viszi, pedig megkértem ,hogy figyeljen oda ha valaki elmegy mellettünk..látni lehet rajta ,hogy szeretné-e hogy a kutya odamenjen hozzá vagy nem..erre már aznap sokadjára szólok neki ,hogy olyankor figyeljen jobban ( de a másik kezében cigi vagy sör így sokszor azzal van elfoglalva )..múltkor is majdnem átesett egy nő a pórázon mert a párom nem figyelt..és csodálkozott ,hogy a nő csúnyán néz rá..most éppen indultunk haza és egy család mellett mentünk el ahol kicsi baba volt..szóltam neki ,hogy nem biztos ,hogy ők szeretnék hogy közel menjünk a kutyával..jó kutya odamegy teljesen közel..pket nem zavarta..aztán mellettük a fűben ült egy idősebb ember -aki eleve gorombának tűnt..közelít felé a kutya mivel látta ,hogy a fűben eszik..láttam rajta ,hogy nem tetszik neki és szólt is ,hogy ne arra vigyük a kutyát és mivel a kutya kicsit közel ment fel is emelte a hangját sőt elkezdett ránk is kiabálni..erre a párom bemutatott neki -.- és a pasi utánunk szaladt..ordítva..én nagyon megijedtem, de szerencsére visszament. De szerintem először a bácsinak volt igaza amikor kért minket ,hogy ne engedjük a kutyát.. szerintem azt is meg lehet érteni ,hogy ha valaki nem szereti őket ( én mondjuk ezt nem tudom elképzelni ,hogy ki tud úgy élni..de mondjuk itthon sem szeretjük és szólunk neki h ne jöjjön oda mikor kajálunk ) vagy ebben az esetben mikor ott vacsorázott nem szerette volna h odamenjen egy kutya..a párom persze fel volt háborodva meg ,hogy őt nem érdekli..
2013. júl. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A barátodat neveld meg először, aztán jöhet a kutya.
2013. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Komoly palid lehet, ezen röhögtem, 'egyik kezében cigi vagy sör, másik kezében a póráz':D Talán inkább sétáltasd te egyedül a kutyust, jobban jártok.
2013. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs de a barátod egy bunkó. Ne legyen felháborodva, mivel ő volt a hibás.
2013. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen jogos volt a pasi felháborodása, főleg miután közölte Veletek, hogy ne engedjétek oda a kutyát! Már a kis gyereknél rövid pórázra kellett volna venni a kutyát!!!


Mindig figyelek arra, hogy a kutyám ne zavarjon másokat. Ha véletlenül valaki mégis OKKAL szól, akkor elnézést kérek. Nem engedem oda futókhoz, bringásokhoz, gyerekekhez, pórázos kutyákhoz...bár a forgalmas parton sétálva ez nehéz, főleg, mikor 5-6 kutyával sétálunk többen...ekkor a kutyákat csak egy oldalra hívjuk, vagy megállítjuk, esetleg tovább küldjük...ekkor bizony a futóknak sokszor pont a kutya mellett kell elmenni, de hát szűk a hely...alkalmazkodni kell egymáshoz...nem fogjuk minden egyes embernél lábhoz hívni a kutyákat, akik látványosan leszarják őket :D Ha valaki csak beugat, azzal én sem vagyok udvarias.

Például ma délelőtt 5 kutyával voltunk. Hosszú úsztatás-játék után indultunk fel a partról, de egy réten még az öreg kutyát megúsztattuk, mert itt be tudott menni szépen. Saját kutyámnak is dobtam még kettőt-hármat. Ismerős német juhásza meg csak ott téblábolt velünk. A réten elég sokan napoztak, piknikeztek. Tőlünk kb. 10 méterre feküdt egy korosabb pár. Meghallottam, hogy a póráz így meg úgy, meg hogy a kis kutyát a gazdinak fel kellett venni, mert ezek a nagy kutyák, stb...na itt már odaszóltam hirtelen, hogy nem kell pofázni, a kutyák jól neveltek, nem mentek oda senki közelébe és nem kell félteni a kis kutyát, a kutyáink rá sem néztek...a nőci kezdte a mondandóját, aztán otthagytuk őket :D

2013. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utána belátta ,hogy ő volt a hibás. Az tény ,hogy a pali is eleve agresszíven közölte a dolgot, de szerintem ezt tiszteletben kell tartani. Én mondjuk eleve nem hagytam volna h arra menjen ,mert látszik az embereken h van-e kedvük hozzá de ha mégis úgy alakul akkor elhúzom megyünk tovább- Elnézést kérek. Ennyi. De hogy még provokálja is..én ezen akadtam ki legfőképp :( Azért is mert nem neki volt igaza meg ki tudja milyen ember mi van ha van nála vmi kés vagy ilyesmi..olyan elmebetegek vannak..:S na mindegy..akkor ezek szerint nem én reagáltam túl ,hogy kiakadtam rá.Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 27. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!