Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell a kutyát pórázra...

Hogy kell a kutyát pórázra szoktatni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem! Amikor kiviszem a a kiskutyámat akkor mindig menne vissza a házba,nem ráncigálom meg semmi de hogy szoktassam a pórázhoz?
2013. júl. 28. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

mármint az udvarról menne vissza vagy az utcából?

Én most kaptam pár napja egy panelben élő kutyát 1 éves még csak akárhova mentem jött utánnak első nap beengedtem a kutyhába de a szobába nem, viszont második nap nem engedtem be a konyhába sem nehéz volt becsukni az ajtót de 2 nap alatt teljesen megszokta a kint létet pedig előszőr úgy sírt szegényke. De mostmár imád kint lenni. :)

Ha van kerted akkor ne ragd pórázra mert az kínzás neki inkább legyen szabadon.

2013. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bakker ne ráncigáld, persze, hogy megutálja a sétát, ha már most ilyen élményei vannak. Kiviszed, és ha bátran megy, akkor megdicséred, megjutalmazod, elkezdesz vele játszani.
2013. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan miért lenne kínzás a kutyának pórázon lennie? Az én kutyám már csóválja a farkát meg rohan oda hozzám örömében,ha látja,hogy a kezembe vettem a pórázt. Valószínűleg ha kínzásnak érezné akkor nem ilyen lelkesen jönne oda hozzám. A póráz neki öröm,mert tudja,hogy megyünk sétálni és új dolgokat megismerni. Meg persze azt is szereti ha séta közben megállítanak,hogy "jaj de édes" és elkezdik simogatni. A séta,a póráz nem kínzás egy kutyának! Sokkal inkább boldogság.


Nekem két kutyám van. Az egyikkel nehezebb dolgom volt,mert séta közben lehasalt,leakarta szedni a nyakörvet minden baja volt a másik kutya pedig már első sétánál úgy ment,mintha legalább 2 hónapja sétáltatnám,szóvl ott nem volt "gondom".


Én úgy csináltam,hogy rátettem a nyakörvet,otthon és jutalomfalatot adtam neki aztán elkezdtem vele játszani, ezt pár napid csináltuk így a nyakörvet már teljesen megszokta. Aztán otthon óránként 1-2 percre rátettem a pórázt is és jutalomfalat. Másnap pedig már ki is vittem és próbálkoztunk. Jutalomfalat+figyelemelterelés a póráz gondolatától. Nekünk ez vállt be. Mondjuk így is kellett neki 1 hét mire teljesen megszokta a pórázt,de a lényeg,hogy megszokta.

Fontos a dicséret,a türelmesség illetve,hogy te is lelkes legyél és ne szídd le vagy rángasd,kiabálj vele,amiért nem akar sétálni. Hidd el idővel úgyis rájön,hogy jó dolog ez a póráz:)


Sok sikert.

2013. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kertesbe lakunk hanem palnelba mi is!
2013. júl. 28. 16:41
 5/5 Valletta ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy hol laksz...

Először is hagyd a kutyán a nyakörvet otthon is, had szokja. Gyakran tedd rá és vedd le, adj neki jutalmat.

A pórázhoz otthon is elkezdheted hozzászoktatni, a legjobb, ha 2 méter körülit választasz. Tedd rá, távolodj el tőle, majd hívd. Mindig legyen laza a póráz, nem kell húzni. Ha odament, nagyon örülj neki. Kint is ugyan így: minél hosszabb a póráz (nem flexi), annál könnyebb dolgod lesz. Távolodj el a kutyától, tartsd a pórázt lazán és hívd. Ha nem figyel rád, egyszer-egyszer egy pillanatra megfeszítheted a pórázt, de sose húzd vagy rángasd. Előbb-utóbb utánad fog menni a kölyök, mert veled érzi magát biztonságban. Gyakran kapjon jutalomfalatot is.

2013. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!