Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek bevállalni egy kiskutyá...

Merjek bevállalni egy kiskutyát? (többi lent)

Figyelt kérdés
Oké, most nyár van, nincs semmi csak pihenés. De ha elkezdődik a suli akkor már szinte semmire nem lesz időm. Heti 1 edzés, énekóra, zeneiskola, énekkar, különangol... És ott van mellette még a tanulás is persze. Régebben jártam futni de mostanában semmi kedvem hozzá. (és ez meg is látszik rajtam néhány pluszkiló formájában) Szeretnék egy kiskutyát már nagyon régóta. És tudom hogy rengeteg törődést, időt és pénz igényel. Nagyon szeretnék egyet, és tudom ha lenne akkor muszáj lenne futni/sétálni járnom és kutyával még szívesen is mennék. És az is igaz hogy sokat tanulhatnék egy kutyustól. Mi a véleményetek?

2013. júl. 28. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy sokszor gondold át. Egy kutyától nem lehet nyaralni menni, függsz tőle. Egy kutyát akkor is le kell vinni sétálni, ha nincs kedved, és minimum háromszor. (Akkor is, ha kis termetű.) Lehet beteg, bekakilhat, rosszalkodhat. Minimum egy fő még akarjon kutyát melletted szerintem, hogy ha te betegedsz le, stb., akkor is legyen, aki vigyáz rá. Felelősség, az biztos...

Szerintem ha mindenképpen bele akarsz vágni, akkor kétszer is gondold meg, és ha megy már 2-3 hónapja a suli, akkor látod majd, hogy bele tudnád-e tenni a kutyasétáltatást. Számolj plusz költségekkel, mint váratlan betegségkor nagy kiadások. (Több tízezres kezelések is szóba jöhetnek!) Szóval nem olcsó mulatság.

Észrevettem, hogy mindig azt írod: "kiskutya". De felnő majd, nem lesz mindig pici! :D Bocsi ezt meg kellett jegyeznem, biztos tudod, csak azért mégis... :)


Ha már elhatároztad magad, ajánlom, hogy menhelyről vegyél, és lehetőleg ne fajtisztát. Nekem fajtiszta kutyim van, és sokkal betegesebb, mint egy szívós korcs kutya. Azok általában sokkal hálásabbak is, és nagyon kis kedvesek. :) Ha nekem nem csak úgy jött volna a kutyám (mert nem én vettem), biztosan menhelyről hoztam volna, ezzel meg is mentve egy kutyát.

2013. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Én úgyan ebben a helyzetben voltam mint te régóta szerettem volna egy kiskutyát pár napja kaptam is első pár nap azt gondoltam, hogy hú egész nap a kutyával kell lennem milyen fárasztó már most de nem. Nekem van kertem egész nap ott van ha nincs időm akkor csak akkor megyek ki hozzá ha etetés van illetve ilyen melegbe sűrűbben cserélem a vízét és ennyi. Játszani játszanék vele de nem játékos inkább a simogatást szereti. Este kiülök hozzá akár csak 20 percre simogatom őt és ennyi elvan ő kint. :)

Nagyon szeretem és ha tényleg kiskutyát szeretnél akkor szerintem vállald be, egy nagy kutyával tényleg kéne foglalkozni de egy kicsinek a napi fél óra is megteszi vagy csak ha etetés után kicsit simogazod azis elég.

Bár kérdés, hogy kertes házban laksz-e?

Ha nincs kert akkor is lehet szobakutyád viszont a benti kutya ő tényleg igényeli, hogy időt tölts vele mivel őt kell sétélni vinni.

2013. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

jó isten... bátorítsátok már, hogy nulla idővel lehetőleg a legtöbb foglalkozást igénylő kutyát vigye haza...


Semmi köze a hálásságnak ahhoz, hogy fajtatiszta-e vagy keverék a kutya. Ahogy az ellenállóképességéhez sincs köze.

Akkor lesz hálás, ha megbízhat benned, ha foglalkozol vele, ha rendszerességet viszel az életébe, és ha szereted.

Napi fél óra közel sem elég egy kistestűnek, hiszen a legtöbb kistestű kutya emberközpontú, társaságban érzi jól magát, úgyhogy pont, hogy nekik van a legtöbb szükségük a gazdi közelségére. Az már más kérdés, hogy ez passzív közelség is lehet, üldögél a lábad mellett / öledben, miközben tanulsz, eszel, gépezel.

2013. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha kutyád lesz valamennyire fügsz tőlle, de az, hogy mennyire az fajtánként változó. Sajnos nem tudom, hogy milyen típusú házban laksz,mert úgye egy panelba nem akarsz bevinni egy nagyobb testű kutyát.

Nállunk az egyik szomszédnak volt egy kis uszkárja ,csomót kellett vele sétálni, meg fürdette stb...

Nekünk meg van egy puli pumi keverék kutyánk, néha tanítom trükökkre, amúgy meg ha nem érek rá elég este megetetni meg cserélni a vizét (ha már koszos vagy kevés).

Soha nem fürdetem, de nyáron lenyírom a szőrét.Meg hetente kb egyszer leviszem sétálni. Mégis már 12 éves, de még mindig nagyon egészséges.

Szóval szerintem a kutya fajtájától függ.

2013. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt lehagytam én írtam az előző hozzászólást), hogy van kertünk, de nem olyan nagy.
2013. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne merd bevállalni, egyedül semmiképp. Egy kis futás nem elég neki a boldogsághoz és már most azt írod, hogy szinte semmire nem lesz időd.


Nekem most van először "saját" kutyám és igenis sok törődést igényel, pedig kertesházban élek. Folyton bűntudatom van, mikor arra gondolok, hogy gyerekkoromban a család kutyái csak ki voltak csapva a kertbe, néha egy kis simi, havi egy séta, mert szülők dolgoztak sokat, mi meg kicsik voltunk a testvéremmel, nem is tudtuk akkor még, hogy ezt máshogy kéne csinálni.

2013. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Hogy konkretizáljam és jobban fel tudd mérni: Reggelente (még a nagy meleg előtt így nyáron) nagyobb rohangálós séta, aztán és közben klikkerrel tanulás, majd etetés. Ha hazaértem, akkor vagy sétálunk még egy rövidebbet vagy nagyobb játék, labdázás, tanulás, etetés, este bejön velem, mert nagyon igényli a társaságot. Kutyasuliba is járunk heti kétszer. Mikor tavaly nyáron kölyökként ide került, még több időt kellett vele lenni, hogy szokjon minket, tanulja a szobatisztaságot, stb.)
2013. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!:) Sokat segítettetek, bár látom valaki így gondolja valaki úgy. Szóval egy biztos, csak akkor vállaljak kutyát ha biztos vagyok benne hogy lesz időm vele legalább annyit foglalkozni amennyit igényel. Mindenesetre #1. válaszoló, amit írtál hogy iskolaidőben várjak 2-3 hónapot és majd meglátom hogy mennyi időm lesz az nem is rossz ötlet. Szerencsére kertes házban élek az anyámmal aki szintén segítene nekem ,és foglalkozna a kutyussal, de meg mondta hogy a kutya az én felelősségem. Mindenképpen kis testű kutyát szeretnék, de sajnos nem igazán vagyok jártas a témában hogy különböző fajta kutyákat mennyit kell foglalkoztatni. Pláne ha menhelyről hozzuk el... De mégis mi szerint próbáljak dönteni?
2013. júl. 28. 22:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha veszel egy tengerimalacot ugyan olyan jó lesz :D
2013. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha menhelyről hozol kutyust, és elmondod azt hogy neked egy nyugodtabb tipus kellene akkor fognak segíteni.
2013. júl. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!