Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz ivarérett egy kutya?

Mikor lesz ivarérett egy kutya?

Figyelt kérdés
Van egy két és fél hónapos kan kutyája családnak.Nekem hamarosan lesz egy 5 hós szukám.Nem szeretnék kiskutyákat, szeretném ivartalanítattni őket, de nem tudom mikortól lehet.Valamint nem találtam semmit arról hogy nógrád megyében (Szécsény) van e ivartalanítási akció,erről ha valaki tud és megírná nagyon jó lenne.Az ivartalanítást azért is szeretném hogy nyugodt kiegyensúlyozott kutyák legyenek.

2013. júl. 29. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:

A szuka tüzelése előtt bármikor lehet ivartalanítani.

A kant meg alapból bármikor 6 hetes kora után.


Ivartalanítási akcióról nem tudok,de az úgyis csak az akcióban résztvevő orvosokat érinte,tehát a nálatok lévő dokiktól érdeklődj,hogy van-e akció és ő egyáltalán benne van-e.

2013. júl. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, pont ma megyünk hozzá.Köszi a választ.
2013. júl. 29. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Akciót nem tudok, de a szukát én az első tüzelés előtt ivartalanítanám.
2013. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. júl. 29. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Én nem ivartalaníttatnám, amíg ivarérett nem lesz, se szukát, se kant. Azok a hormonok kellenek ahhoz, hogy rendesen kifejlődjön a kutya, mind testileg, mind szellemileg. Sajnos egyre inkább terjed az a baromság, hogy ivarérés előtt ivartalanítják a kutyákat, de én nem tenném....
2013. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Terjed,mivel nem baromság.Olvass utána kedves utolsó,mielőtt h*lyeségeket állítasz...


Nem ártana genetikai,biológiai és nem utolsó sorban etológia irányban utánaolvasni.De akár a normális nagy múltú tenyésztőket is megkérdezheted,hogy vannak bizonyos fajták,akiket már 6 HETESEN! ivartalanítanak,és úgy kerülnek a későbbiekben gazdához.


NEM KELL MEGVÁRNI AZ IVARÉRÉST.

2013. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül megvárni az ivarérést, de tény, hogy más végeredményt kapunk, ha ivarérés előtt ivartalaníttatunk. Valóban kellenek azok a hormonok a kutya teljes kifejlődéséhez. Ivarérés előtt ivartalanítva más lesz a kutya testalkata is. Sokkal jobban megnyúlnak a csontjai. Én is várnék vele.
2013. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hűha, megkerdezem az állatorvost mert itt nem egyértelmű válaszok vannak.De köszi mindenkinek.
2013. júl. 29. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Bevett szokás külföldön már a korai néhány hetes korban elvégzett ivartalanítás.Ma már nálunk is vannak olyan kennelek,ahonnan a nem tenyésztésre szánt kutyusok már így kerülnek ki.Ocsóbb,a kutyát kevésbé terheli meg,és a daganatos megbetegedéseknek kialakulásának esélye még kevesebb,mintha tüzelés után lenne ivartalanítva.Ja és nem lesznek gólyalábai.A Zöldzebra szokott akciókat hirdetni,de érdemes a nagyobb állatmenhelyeknél érdeklődni,mert mindig vannak akciók itt ott.
2013. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezel 3 állatorvost abból legalább 2 nem ugyanazon a véleményen lesz az ivartalanításról.

[link]

2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!