Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyám háromszor...

Shar pei kutyám háromszor rágta szét az internetkábelt, mit tegyek? SEGÍTSETEK, nem bírjuk anyagilag!

Figyelt kérdés
1 éves shar pei kan kutyám van. A folyosó lambériázva volt, amit ő rendszeresen rágicsált ha elmentünk otthonról, semmilyen nevelési kísérlet nem használt. Aztán jött a felújítás, a lambéria eltűnt, a fal fehér, a vezeték látható lett. (Közvetlen a bejárat mellett fut.) Először mikor szétrágta csak összekötötték a vezetéket, nagyon meg lett szidva de másnap újra szétszedte. Szerelők, teljes kábelcsere, kábelvezető felrakva, de jó az majd megvédi. 3 nappal később arra értem haza, hogy kábelvezető szétkapva, vezeték szétkapva. Próbáltam a lelkére hatni, nem szaladgálhatott séta közben, nem kapott jutalomfalatot, de nem tudom megértette-e, pedig mutattam neki a kábelt milliószor, határozott "nem szabad" kijelentéssel. Attól tartok mikor felidegesíti magát amiért elmegyünk mindent elfelet, elveszíti a fejét és nem emlékszik a tiltásra. A bejárati ajtónál van a probléma ott nem tudom elbarikádozni a kábelt, meg ez szerintem nem is megoldás a problémára. Őt sem lehet kizárni mert ott a helye, a vizes tálja, mindene. Mit tehetnék? Ma csinálták meg úra, de félek egyedül hagyni a kutyát nehogy megint kárt tegyen. Esetleg kenjem be valamivel a kábelt? Mi lenne hatásos? Köszönöm!
2013. júl. 29. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem a kábelt kell kenegetni, hanem el kéne menni egy kutyaiskolába, mert fogalmad sincs róla, h mi történik a kutyával. Ez a mondatod erről árulkodik: "Attól tartok mikor felidegesíti magát amiért elmegyünk..."
2013. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Fém kábelcsatorna, szerintem van olyan. Vagy szerzel zártszelvényt és abban vezeted végig a kábelt.
2013. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Imola Ágnes ***** válasza:
57%
Szerintem az elsődleges baj, hogy a kutya sem fizikailag, sem szellemileg nincs lefárasztva. Erre fektessetek nagy hangsúlyt. A kábelt nyugodtan kend be csípőspaprikával, úgy nem lesz kedve rágcsálni, de előre szólok, hogy ha nem fektettek kellő hangsúlyt a lefárasztására, keres mást, amit rághat.
2013. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Ne a kábelt kenegesd, hanem neveld meg a kutyát. Mennyit sétáltatod egy nap?
2013. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
wifi
2013. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
53%
Nem lehet azt kábelt feljebb tenni?,nálunk is 2m magasan van szerelve, még én sem érem el, nemhogy egy kutya.:D Úgy vagytok mint az egyszeri ember, ötödször is oda épít ahol elönti a házát az ár.:D Mondjuk a kutyussal sem ártana többet törődni, mert az gáz, ha ennyire ideges.
2013. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Kábel a plafonon vezetve vagy WIFI.
2013. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Kutya kellően lefárasztva és akár egy szobaketrec, amíg nem vagytok otthon.

Büntetésképen nem engedni szaladgálni,a lehető legrosszabb megoldás. Valóban érdemes lenne egy kutyaiskolát felkeresned .

2013. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Wifi nem megoldás sajnos, mert egyben van net+wifi+tv+telefon... Tehát ha ezt szétszedi, nálunk megáll az élet! :D

Feljebb nem tudnak fúrni, megkérdeztem, ott a kaputelefon stb. kábele fut. :( Nekem is ez volt az első gondolatom, de itt ezt nem kehet megcsinálni.

Volt már kutyám, vele nem voltak ilyen gondok, ezért kértem segíséget mert nem értem miért csinálja ezt, és csak ezzel az egy kábellal (előtte ugyanott a lambériával), soha semmi mást nem tett tönkre, pedig lett volna lehetősége. (Fa szekrény, cipők, kabátok, akár a bőrkanapé... Más nem érdekli csak az a sarok.)

Amúgy iszonyatosan lusta kutya, állandóan alszik, nagyon kevés energiája van. (Pedig minőségi Purina Dog Chow tápot kap az érzékeny pocakja miatt, az bőven fedezi az energiaszükségletét.) Egyáltalán nem kövér sőt izmos, ezért nem erőltettem a sétát soha. Általában másfél órát vagyunk lent összesen egy nap, ebben van pórázon séta de botos játék is, lóg a bele fél óra futkározás után. Sajnálom ha rosszat tettem vele mikor nem erőltettem a több mozgást, de gondoltam ha az egészsége/súlya rendben és ő nem akar sétálni (húz haza fél óra után, itthon meg eldől és alszik) akkor had pihenjen. Szerintetek az segítene ha esténként mikor hűvösebb van lemennénk plusz egy órára járni egyet? És agyilag lefárasztás alatt mit értetek? Mert szoktunk tanulni fegyelmet, trükköket, stb., de csak a jutalomfalatért csinálja automatikusan. Mit találjak ki ami szórakoztatja?

Lehet tényleg csak a kutyasuli a megoldás? Nem is magam miatt, szeretném ha neki a legjobb lenne, mert nem az anyagi kár a lényeg hanem hogy fogalmam sincs miért viselkedik így....

2013. júl. 29. 11:12
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi hogy megpróbáltam már levinni egy órára mielőtt itthon hagytam, akkor rágta szét másodszor a kábelt. Ugyanakkor nem mindig csinálja csak alkalmanként, van amikor napokig semmi sem történik.
2013. júl. 29. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!