Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves a németjuhászom. Vélemény?

9 éves a németjuhászom. Vélemény?

Figyelt kérdés

[link]


9 éves a németjuhászom (kan) és fedesztetni szeretném, hogy majd ha lenne egy kiskutya azt megtartanám hogy sok év mulva meghalna ez a kutyám, akkor legalább egy kis részben velem marad a kölyök testében.:) szerintetek még lehet kölyke attol hogy idősebb egy kicsit?


2013. júl. 29. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi idősen már nagyon sűrűn előfordul, hogy genetikai hibák jöhetnek elő.
2013. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Lehet :D
2013. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

(A képet sajna nem tudtam megnyitni.)


Szerintem simán lehet gyereke, feltéve, ha nemzőképes, tud ugrani és a szuka is nemzőképes.


Én hallottam már tíz éve feletti kanról is, aki fedez.



Az ötletedre visszatérve, HAJRÁ, amíg nincs késő!


Ha megengeded elmesélem a személyes történetemet.


Én ugyanezt gondoltam, amit te, ezért a jó vérvonalból való, törzskönyves kan kutyámmal fedeztettem.

Egy ismerős (azóta kiderült, mekkora szemétláda) tenyésztő rendszeresen hozta oda a szukáit és úgy számolom kb. 30 kölyke születhetett.

Aztán a tenyésztő lefalcolt, nem adta meg a címét, ahová a kutyákat eladta (elmondása szerint szinte az összeset külföldre, Németországba, Olaszországba, amit lehetetlen utolérni) és én meg kereshettem a kölykömet.


Az enyém 9 és fél évesen halt meg minden előzmény nélkül, egyik napról a másikra agyvérzésben.


Ennek már egy éve és azóta is keresem égen földön a kölykeit.


Egynek kinyomoztam azt a települést, ahol fellelhető, mégpedig faluhelyen, kétszer gyalogosan körbejártam az egész falut, mire megtaláltam.

Annak a kutyusnak teljesen úgy néz ki a feje, mint a sajátomnak, még a mozgása, habitusa, arckifejezése is megszólalásig hasonló, annak ellenére, hogy szuka.

Férfi létemre majdnem elsírtam magam. Anyukám megkönnyezte a találkozást. Félelmetesen hátborzongató érzés volt.


Sajnos a gazdája nem akar segíteni én meg nem erőltethetem, hogy szüljön.



Szomszédom ugyanígy járt, neki szukája volt és a kiskutyákat eladta különböző helyekre, mikor váratlanul, fiatalon meghalt a kutyája, szeretett volna kölyköket, de mindenhonnan elzavarták.


Egészen elképesztő, mennyi a szemét ember, én minden kutyáson (meg úgy általában minden emberen igyekszem) mindig segítettem, erre hogy kicsesznek velem.


Nem adom fel a reményt, még nyomozok, de ez iszonyat sok időmet, pénzemet felemészti, nem is beszélve az idegrendszeremről.



Igazad van, hatalmas könnyebbség a tudat, hogy hiába halt meg a kutyád, az ivadékaiban tovább él!

Nincs is annál nagyobb boldogság, ha nálad van a kölyke.


Azt tanácsolom próbáld meg és mindenképp tarts meg legalább egy kölyköt rögtön az első alomból!!!

Okulj a példámon!



Sok sikert!

2013. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem ajánlanám, hacsak nincs tenyészszemléje, egészségügyi szűrése, stb.
2013. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Aranyos, de szerintem ne szaporíts. Ha bizonyítottan fajtatiszta és törzskönyvezett a kutyád és genetikailag is tökéletesen rendben van és minden lehetséges dologra leszűrtétek, akkor megpróbálhatsz találni neki egy (ugyanezekkel rendelkező) szukát. De egy rendes tenyésztő valószínűleg nem fogja odaengedi a nagy becsben tartott szukájához a te idegen kutyádat. Csak úgy, egy ismerős szép szukájával pedig nem érdemes pároztatni, mert jól megszívhatod a beteges kölykökkel. Ráadásul semmi sem garantálja, hogy hasonlítani fognak a tiedre külsőleg vagy akár jellemüket tekintve.

Megértelek, mert nekem is átfutott ez az agyamon amikor már kb. ennyi idős volt a kutyám, hogy jó lenne, ha lenne egy "fia" és akkor ő lenne a következő kutyám. Tökéletesnek láttam a kutyám, számomra ő volt a legszebb és legokosabb, féltem, hogy nem találok többé hasonlót. De hidd el, lehet találni olyan kölyköket, amik tetszeni fognak. És akkor nem zsákbamacska, hanem már látod és ha nem tetszik nem kell elvinni és kész.

Egyébként már valóban idős, ilyenkor legtöbbször nagyon gyenge és kevés kölyök születik, nem éri meg. Pláne ha eddig nem prémium tápot kapott és nincs kimagasló egészségi állapotban.

2013. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
72%

Hát figyelj... Alapvetően baromság az egész elgondolásod (a genetika nem így működik ám, hogy "olyan szeme lesz, mint a papának"), de tulajdonképpen lehet legálisan, tisztán, jól csinálni, amit akarsz, úgyhogy ki vagyok én, hogy beleszóljak.


Fogod a kutyát, elmentek orvoshoz, megcsináltatod a szűréseket (csípő-, és könyök DP, kb. 30.000,- Forint), ha a kan megfelel, befizeted az éves tagságit a MEOE-nek (vagy a HNJK-nak? Nem tudom mi az aktuális helyzet nj tk témában, ennek nézz utána), majd elviszed egy tenyészszemlére (a következő augusztus 27., Úrkút --> [link] ). Amennyiben ott tenyészthető, vagy tenyésztésre javasolt értékelést ér el ( [link] ), keresel egy tenyésztőt, és előadod neki az ötletedet. Ha belemegy, ki kell még váltanod egy fedeztetési jegyet (2.000,- Forint), majd következik maga a fedezés - árként te egy kölyköt szabsz meg, ilyenkor te választhatsz elsőként az alomból. 58-63 nap múlva megszületnek a kölykök, és nyolc-tizenkét héttel később hazaviheted a kölyköt, akit választottál - mindenki boldog. Hajrá!

2013. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem az a lényeg hogy hasonlítson rá.. hanem benne van a kutyám vére és egy kicsi részben akkor velem maradhat remélem sikerül mindenesetre:)
2013. júl. 30. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!