Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borsodba hol vágnak még fel...

Borsodba hol vágnak még fel kutya fület. S mennyi időskorig? lehet még valahol egyáltalán Van egy egy éves staffim kan, mellé szeretnék majd ősszel egy kicsi kant fel szeretném vágatni a fülét, s a másik hogy össze szoknának vajon? Hogyan szoktassam

Figyelt kérdés
ha rászánom magam talán felvágatom a fülét ne pénz hanem a kutya egészsége itt a rászánás.... mert ami most van annak sincs felvágva a füle úgy gondoltam nem okozok neki fájdalmat meg már késő is lett volna 8hónapos volt és nem akartam neki gondot. De a mostaninak talán.

2013. júl. 29. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Eredetileg már tilos a fülvágás mindenhol. Szépek azok fülesen is.
2013. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg az állatorvosodat. Az én kutyám állatorvosa meg csinálja.
2013. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Innen is csókoltatom a dokidat...Idióta féreg!


2012. augusztus 1-től Magyarországon TILOS a fülvágás kutyáknál.

2013. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Két kant nem ajánlom egyáltalán.. ha csak nem az életed a kutyázás.. amit kétlek.

Nem szoknának össze 2éves korukra megölik egymást.. és jó esetben csak az egyik hal majd meg.

2013. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

És nem véletlenül.

Nincs garancia arra,hogy összeszoknának.Nyilván míg kicsi az új kutya,nem lenne baj,de később,kamasz kortól kezdve jó esély van dominanciaharcokra.

Nekem pl.2 ivartalanított bullterrier szukám van,felnőttként kerültek össze,3 éve vannak nálunk együtt.Most kezdődnek szép lassan a dominanciaproblémák,eddig nem volt baj.

2013. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem .hát elég sokat kutyázok , ha kutya suliba viszem őket akkor is gond lenne? A 1évest ősszel viszem hozok mellé 1 másikat talán.... ha rendet rakok köztük akkor is baj lenne?
2013. júl. 29. 16:51
 7/19 A kérdező kommentje:
Szukát pedig azért nem akarok mielőtt valaki feltenné. Mert én is az ellen vagyok hogy minek szaporítani a kutyákat, nem tudnák hirtelen mit kezdeni akár 10kis kutyával szóval a szuka kizárt.. De ha nagy be bizonyítja hogy ő az erősebb a kicsinek és lenyomja a kicsit utána még is fog nagy korában a kisebb hadakozni ?
2013. júl. 29. 16:53
 8/19 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra,hogy terrierekről beszélünk,jó eséllyel állandó harc lesz a dominanciáért.Egyszerűen azért,mert ilyen a terrierek természete.

Ez így van a foxitól kezdve minden ilyen típusú kutyánál.

2013. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 sippara ***** válasza:
34%

Jajj, Istenem... Ha már meg akarsz csináltatni egy ilyen beavatkozást, ne legyen már teher megtanulni a rohadt nevét, nem olyan nehéz az: "kupírozás". A kutyád fülét tehát nem "felvágatni" (ami azt jelentené, hogy egy sebet vágnak rá, vagy felszeletelik, egyik sem nézne ki jól, vagy lenne biztonságos), hanem kupíroztatni szeretnéd.



A (pusztán esztétikai célú) kupírozás jelen pillanatban nem legális az országban, DE egészségügyi okkal megengedett, így van olyan doki, aki megcsinálja - utólag senki nem tudja bizonyítani, hogy nem volt-e mondjuk rendszeres gyulladás a fülben. Inkább olyan staff gazdik között kéne érdeklődni, akik kupíroztattak. Ha nem ismersz ilyet, biztosan találsz megfelelő fórumokat az interneten. Bárkihez is mész, mindenképpen kérj referenciát, ha lehetséges, nézz meg élőben az adott doki által kupírozott kutyá(ka)t, ezen felül nem árt, ha a doki sablonnal dolgozik (bár nagyon-nagyon kevesen csinálják sablon nélkül). Minden sablonlehetőségről nézz képeket, a választásnál tartsd szem előtt, hogy a kutyád 10-15 évig fogja "viselni" az adott sablont.

2013. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az országban a kutyiskolák 90% nem tanít meg semmire ilyen téren.. és ha még el is mész egy olyan iskolába ami segíthet akkor is nagyon komoly energia befektetéssel jár két ilyen tipusú kan összeszoktatása.
2013. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!