Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl lehet adagolni a kék...

Túl lehet adagolni a kék Lukácsot? Illetve ártalmas-e a kutyára, ha lenyalja?

Figyelt kérdés

Baj, ha napi 2-nél többször kenem be vele a kutyát?

Mindig lenyalja, hiába van rajta a gallér, hiába van itt mellettem, olyan csendben csinálja, hogy nem veszem észre.


2013. júl. 29. 17:40
 1/10 anyács ***** válasza:
2-3szor elég bekenni. Nem lesz baja ,ha lenyalja, de a kezelendő sebnek nem tesz jót, hogy nyalogatja!!
2013. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy nem tesz jót a nyalogatás, ezért van rajta gallér...

De még azt is kijátsza valahogy.

2013. júl. 29. 18:56
 3/10 anyács ***** válasza:
A kék kenőcs, a baktérium-, gombaölő, valamint a sebgyógyulást gyorsítja, illetve hámosít. Ha lenyalja, akkor tök fölösleges kenni vele. Hol van seb a kutyádon? Talán egy nagyobb gallér is megoldás lehet.
2013. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves anyács


Látom, hogy segíteni akarsz és talán a kérdésben meg a válaszban nem voltam elég konkrét vagy nem tudom, de vágom, hogy mi ez a kenőcs és mire jó :-)

A hátsó lábát műtötték és a kötés alatt bepállott. Emiatt kapja a kenőcsöt. A gallér eddig jól funkcionált, most nem akarok neki másikat venni erre a néhány napra, míg javul az állapota.

A kérdés lényege az lett volna, hogy nem okoz-e valamilyen problémát, ha gyakrabban kenem be neki, illetve ha hozzájut és lenyalja.

2013. júl. 29. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:
adok neked egy jó tanácsot:) Mindig séta előtt kend be a kutyát a krémmel, és akkor nem nyalja le, mert el lesz foglalva azzal, hogy mehet:) és mire hazaértek addigra beszivja a szervezet.
2013. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem sétálhat még.
2013. júl. 29. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
feltéve ha lehet neki sétálni. De ha csak pisi, kaki lehet kint, akkor is érdemes az előtt bekenni, és amikor kint vagy vele, akkor figyelsz rá.
2013. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia. Az én kutyámnak a fejét kellett műteni, és a kis tökfilkó amikor jobban volt, és kiengedtem pisilni, elkezdett szaladgálni, és amikor már előre láttam, hogy baj lesz, de későn reagáltam az a kis bolond neki szaladt a kertben ez egyetlen egy oszlopnak, ami van, és a gallérból kitört egy ici-pici darab. na az a kis rész pont arra volt jó, hogy akárhogy forgattam a fején, mindig lekerült a nyaka alá az hiányzó rész, és pont befért ott a lába, és kb egy 5 percig nem figyeltem rá, míg a konyhában voltam, és mire bejöttem a szobába, addigra ő úgy megvakarta a fejét, hogy szétnyílt a sebe...Szerencsére nem volt gáz, a helyzet, nem kellett újra varrni, de mivel nekünk is 3-4 nap volt a varratszedésig ezért én sem akartam új gallért venni, és úgy oldottam meg a problémát, hogy celluxszal ilyen 3-ba hajtogatott (egyszer félbe, és azt a felet is még félbe) újságot ragasztottam körbe a galléron, kb 5 centivel meghosszabbítva vele a gallért. Ha akarta volna rögtön szét szedhette volna, de nem tette. Az a pár centi újság megoldotta a problémát. Szerintem próbáld ki veszteni nem veszthetsz vele, de előre szólok, hogy nagyon nagyon sok cellux kell, mert arra a nyavalyás gallérra igen nehezen ragad rá.
2013. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :-) De azt hiszem kezd hatni kenőcs, mert már nem esik neki olyan vadul. Levettem inkább a gallért, így sokkal nyugodtabb. Nem piszkálja most. Azért húztam rá egy zoknit éjszakára. Eddig minden oké.
2013. júl. 30. 02:07
 10/10 A kérdező kommentje:

Megérte a szenvedés, ma már sokkal jobban néz ki. Néhány napon belül búcsút mondhatunk a viszketésnek. :-)

Mindenkinek köszönöm a választ.

2013. júl. 30. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!