Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt is, meg más honlapokon is, hogy a tenyésztők örülhetnek, ha nullára kijönnek, egyébként meg legtöbbször ráfizetnek.

Mikor ezt levezetik részletesen, beleszámolják a kutyáik költségeit, vele együtt a kutyái vételárát, tartását, kutyasulit stb. Én nem értem, ezt miért számolják bele? Hiszen aki hobbikutyás, ugyanúgy kifizeti ezeket. Ugyanúgy foglalkozik a kutyáival (valaki ezt is beleszámolja, mint munkadíj). Ha valaki tart kutyát, ez alapból költség, akár tenyészt, akár nem.

És azzal indokolják a 150-250 000ft-os árat, hogy ő oltatja a kutyáit meg eteti stb. Én is etetem a kutyám, amit kedvtelésből tartok, és egy tenyésztő jóesetben kutyaszerető és valószínüleg akkor is lenne az a kutyája és fizetné annak költségeit, ha nem tenyésztene vele.

Szóval én úgy tartom ezt korrektnek, ha levezetik, hogy miért kerül ennyibe egy kiskutya ára, hogy az anya-és apakutya alap költségeit (amit más kutyás is kifizet) azt nem számolja bele.

Ja, csak így nem tudnák mivel indokolni a többszázezres árat, és sajnáltatni magukat, hogy minuszban vannak. Mert ha így levezetnénk, máris más eredmény jönne ki, és egy alom után többszázezres haszon.

Aki nem ért ezzel egyet, vezesse csak le nekem, hogy mi kerül egy kiskutyában 180 000-be? Az anyakutya vételárának különbözetét egy átlag kutyához képest bele lehet számolni. Tehát ha mondjuk az ember alapból 180-ért venne kutyát, de a tenyésztés miatt 300 000-ért vesz kutyát, akkor a 120000 különbözet jogos. De ilyeneket h egész életében prémium táppal etetem meg oltatom, sportolok vele könyörgöm ne számoljunk vele, ezt én is kifizetem, mint nem tenyésztő. (Olyan költségeket számoljunk, ami az alommal kapcsolatos, és hobbi kutyás nem költ rá)Kiállításra sem számoljunk, én konkrétan munkakutyákról beszélek. Köszönöm a válaszokat



2013. júl. 29. 18:11
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Egy olyan alapesetről beszélek, ahol a tenyésztőnek van 2 szukája, és ebből áll a kennel. Tehát nem kell 15 kutyát etetni. És valószínüleg amúgy is lenne 2 szuka munkakutyája, ha nem tenyésztene
2013. júl. 29. 18:15
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Hol a gondod? Kijön a hobbikutyás nullára? Nem, minuszban van. A tenyésztő meg kijöhet nullára. Attól még ugyanúgy költség a tenyésztőnek is a kaja pia stb, hogy ez hobbitartónaál is van, de költség, tehát bele KELL számolni.
2013. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ő ezt úgy számolja bele, mint tenyésztési költség, amit a kiskutyákon akar visszahozni. Vagyis ha úgy nézzük, én mint leendő gazdi fizessem ki az ő kutyázásának (mert ez neki élmény, nem nekem) költségét? Mi közöm nekem ahhoz, hogy ő élvezetből pénzt költ a kutyájára? Ezt miért én fizessem ki?
2013. júl. 29. 18:32
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

azért számolják bele, mert az is a tenyésztői munkásságuk költsége. de NEM ez a magyarázata a kiskutyák magas vételárának!

hanem az, amit tenyésztők egész sora "tett bele" egy adott kutyába, egy vonalba, a tudás, a tapasztalat, a sikerek. ezt a minőséget kell megfizetni, nem az önköltséget. ezek a tételes levezetések csupán arra szolgálnak magyarázattal, hogy miért nem éri meg megélhetésszerűen kutyázni.

2013. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért is kell beleszámolni minden költséget, mert egy tenyésztőnek általában nem csak 1-2 kutyája van. Nyilván nem tartana több kutyát, ha nem tenyésztene. Ha mondjuk él egy kutya 12 évig, akkor abból 4 év az, amikor valóban hoz pénzt, max. 3 alom erejéig. A többi 8 évben csak viszi a pénzt. Amúgy meg dolgozni senki se szeret ingyen. Lehet, hogy valakinek a kutyatenyésztés a hobbija és ez pénzt hoz, de ahhoz, hogy ezt a hobbit magas szinten tudja űzni, a kiskutyák árába bele kell számolnia a költségeket is. Te milyen alapon várod el, hogy okos, szép és egészséges kiskutyát olcsón kapj valakitől, aki minden idejét, pénzét, energiáját és tudását ebbe fektette? A sportversenyzők is szerelemből sportolnak és versenyeznek, mégis pénzért teszik, amit az esetükben az állam (azaz mi) és a szponzorok (közvetve szintén mi) fizetünk. Vagy szerinted, ha valaki szeret autót vezetni és szívesen fuvaroz embereket, ráadásul amúgy is van autója, akkor ne is számolja bele az autó karbantartását és a benzint a tarifába? A te gondolatmenetedet továbbgondolva akár oda is eljuthatnánk, hogy a tenyésztők fizessenek az új gazdinak, mert az hajlandó elvinni a kiskutyát. Áruld már el nekem, hogy a millió számra gyártott, filléres költségű mobiltelefonok és LCD tévék árán miért nem vagy kiakadva? Kinyílik a bicska a zsebemben, amikor a kutyám árán szörnyülködnek olyanok, akik havonta tízezreket füstölnek el, külföldre járnak nyaralni vagy 3 évente új autót veszenk. A te gondolatbeli árképzésedet alkalmazva vagy éhenhalna a tenyésztő a kutyáival együtt, vagy abba kelelne hagynia a tenyésztést. Nem jótékonysági szervezet egyetlen kutyatenyésztő se, úgyhogy engedtessék már meg, hogy legalább a költségeket leírjuk! Mondj egy olyan vállalkozót, aki úgy dolgozik, hogy a munkájával kapcsolatos költségeket nem írja le! Ezen az a tény se változtat semmit, ha történetesen élvezi a munkáját és az egyben a hobbija is. Tipikus magyar mentalitás, hogy nekem minden jár alanyi jogon, a másik dolgozzon értem én meg majd élvezem az ő munkájának a gyümölcsét!
2013. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Vagy akkor mondja azt, hogy a kiskutyák ára 180 000, ebből a tényleges költség ami a kiskutya "előállításába" került, nagyon max 80 000 ft, szűrésekkel, mindennel együtt, a maradék 100 000 az, hogy ingyen kutyázhassak. De ne számoljuk már úgy, mintha a kiskutyára költötte volna és neki 0 haszna van. Sok tenyésztő ezt mondja, pedig nem így van.
2013. júl. 29. 18:35
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
mellesleg nem értem a felháborodást, ha nem tetszik, ne fizesd ki. hozhatsz kutyát menhelyről, fajtamentőktől, vagy - ha tudsz még utána tükörbe nézni - szaporítótól is, csak akkor minőséget ne várj... egészséget, karaktert, fajtajelleget...
2013. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Elnézést attól aki írta én csak bemásoltam, de már annyi ilyen kérdésre válaszoltunk.

Számoljunk mondjuk hat fős alommal, nulla komplikációval: Szuka szűrései (fajtától függően): 30-50.000,- Forint Tenyészszemle (hiszen ha érdekel a fajta, az is érdekel, jó, tenyésztésre javasolt egyed-e az enyém): 6.000,- Forint Nyilván szükséged van MEOE tagságira, ahogyan kennelnévre is, hogy a kölykök visszakövethetőek legyenek, később se fordulhasson elő beltenyésztés a te hanyagságod miatt, ez összesen (tehát kennelnév kiváltás éves tagdíjjal együtt): 29.000,- Forint Fedeztetés (hiszen nyilván egészséges, jó jellemű és küllemű kiskutyákat szeretnél, ehhez keresni kell egy megfelelő kant - vagy vásárolsz egyet a szuka mellé, de ez inkább hozzáad a költségeidhez, mint elvenne belőlük, ráadásul kicsi az esélye, hogy elsőre sikerül tökéletes kant vásárolnod): 100-150.000,- Forint (vagy egy kölyök) Három ultrahang: 15.000,- Forint Két herpesz elleni oltás: 24.000,- Forint Háromszori orvosi vizsgálat (vemhes kontroll): 4.500,- Forint Vemhes táp a szukának: 15.000,- Forint Ez eddig 113.500,- Forint (vagy 223.500, ha a fedeztetési díjat is számoljuk, de kivételesen hagyjuk ezt is). Megkezdődik az ellés, mint mondtam, semmilyen komplikációval nem számolunk, senki nem akad el a szülőcsatornában, a kölykök (egészen pontosan ugyebár hat) könnyen, gyorsan jönnek a világra. Alombejelentő: 2.000,- Forint Törzskönyvek+Chip: 6x5.500 = 33.000,- Forint Ellető láda: 20.000,- Forint Első orvosi vizsgálat: 6x1.500 = 9.000,- Forint Szoptatós táp a mamának: 15.000,- Forint Starter táp a kölyköknek: 10.000,- Forint Két hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint Négy hetes féreghajtás: 3.500,- Forint Hat hetes féreghajtás: 3.500,- Forint Első oltás (parvo): 6x3.000 = 18.000,- Forint Nyolc hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint Második oltás (kombi): 6x4.000 = 24.000,- Forint Ez így összesen 258.500,- Forint. De tegyük fel, hogy valamiért ez a rendkívül felelős ember kihagyja a "papírozást" úgy, ahogy van. Így a költségei 194.500,- Forintra csökkennek. Ezt elosztjuk hattal, így megkapjuk, hogy egy kölyök világra jövetelének, és nevelésének (8 hetes korig) ára 33.000,- Forint ("papírozva" 43.000,- , míg fedeztetési díjjal együtt 60.000,- Forint)... és akkor még nem számoltuk a tenyésztő "munkadíját", hiszen nem kevés meló van egy alomnyi kölyökben.

2013. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Én olyan tenyésztőről beszélek, akinek van 2 szukája, vagy 1db. Nyilván aki sok kutyát tart, azt el kell tartania, de nyilván több almot is hoz le, azért a haszon is több.

Nekem nem azzal van bajon, hogy neki ebből 80 000 az "anyagköltség"/kutya és 100 000 a haszon/kutya, hanem hogy azt mondják, hogy neki 180 000 az "anyagköltség" és 0ft hasznuk van. Ez igaz? Nem. Hát akkor ne mondják.

Tudom azt is, hogy a szaporítókat akarják ezzel rávenni, hogy nem éri meg, de egy normális, értelmes embernek meg lehet mondani, hogy figyelj, így van, nekem ezen nagy hasznom van, amit a kutyáimra költök, igen.

Az a problémám, hogy nem a teljes valóságot mondják, hanem ködösítenek.

2013. júl. 29. 18:42
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a levezetést, ez pont egy olyan számolás, amire én is gondoltam. Ezért mondtam én is 80 000ft-ot max/kiskutya
2013. júl. 29. 18:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!