Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehezen kezelhető puli kutyánk...

Agnetha kérdése:

Nehezen kezelhető puli kutyánk nyírásához létezik valamilyen ártalmatlan, de hatásos nyugtató -amit persze állatorvos is javasolna-?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a nevét de van, nekem a macskám szokot kapni a doki méri ki az adagot súlyra.
2013. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Valletta ***** válasza:
60%
A sedalint te is be tudod neki adni, veszélytelen és nem lehet túladagolni.
2013. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Sedalin
2013. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:

Egyszerű módszer: Sedalin

Kevésbé egyszerű módszer: hozzászoktatod a kutyát a nyíráshoz

2013. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy a sedalin segíthet a kutyának megszokni bizonyos dolgokat, így a nyírás elviselésében is segíthet. Amikor olyan vad, jellemzően pusztán felnőtt kutya került hozzánk, általában sedalinnal kezdtünk, mivel a kutyát nem lehetett máshogy megfogni. Később aztán rájöttünk, hogy ha már nálunk van a kutya és 5 méterre sem lehet megközelíteni semmilyen módon, illetve a kutya sem nyit felénk már napok óta, a sedalin beválik. Többször csináltunk olyat, hogy testi kontaktusban voltunk vele, mikor magához tért, ezt követően látványosan gyorsabb ütemben fejlődött a kapcsolatunk, hiszen a kutya rá volt kényszerítve, hogy tiltakozás nélkül elviseljen minket és rájött, hogy nem esik baja. Szóval szerintem nem csak tűzoltásra jó a sedalin és a nyíráshoz szoktatásnál is beválhat.
2013. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
Persze, egy "vad", nyers kutyánál, akit életedben először látsz/max pár hete van nálad. Szerintem itt nem erről van szó, hanem saját, jól ismert ebről - ebben az esetben viszont vannak természetesebb, kutya-gazda kapcsolatot is építő megoldások. Ha "új" a kutya, akkor természetesen nem szóltam egy büdös szót sem, persze, hogy Sedalin, az a legegyszerűbb, és mindkét félnek a legjobb is.
2013. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és hasznos válaszokat, mindenkinek jó nyaralást kívánok, majd írok, hogy sikerült a fodrászkodás :)
2013. júl. 30. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért a Sedalinnal csak óvatosan. Ha nem megfelelően adod be, akkor nem megnyugtatja a kutyát, hanem felpörgeti. És nem igaz, h nem lehet tőle baja, nem egy olyan kutyát ismerek, amelyik allergiás rá. Sajnos úgy derült fény rá h megkapta, és majdnem belehalt.


Valeriana esetleg?

2013. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!