Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem pofátlanság?

Nem pofátlanság?

Figyelt kérdés
Olvasom az inerneten hogy ilyen olyan kutya eladó, és megakadt a szemem egy hirdetésen.Hevenese mix keverék eladó, 20 ezerért.Normális az ilyen???Kinek kell keverék kutya ennyiért?

2013. júl. 29. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többért is elvisznek keverékeket, csak azokról nem tudják, hogy az :D Ő legalább bevallja :D
2013. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Oké, de nekem ez már sok volt.Mennyi h.ly. van a világon...
2013. júl. 29. 22:13
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem annyira pofátlanság, mint inkább felelőtlenség. Ilyenkor mindig azon aggódok, hogy mi lesz a kölykökkel, ha nem talál gazdákat nekik? Egyébként az ő dolga, ha talál olyan embereket, akik fizetnek egy keverék kutyáért, hát oké, ez nem háborít fel, csak hát... mi van, ha mégsem? :(
2013. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Önmagában az, hogy pénzt kér a kutyáért, nem rossz, így legalább talán nem viszik el teljesen csórók, akiknek nincs pénzük állatorvosra, meg hasonlók... Az, hogy amúgy minden sarkon találni kistestű keverékeket, más kérdés; amíg kereslet van olcsó kutyára, addig kínálat is lesz sajnos.
2013. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez az hogy talál e.És ha talál , akkor a gazdinál kiderül hogy beteg, mert a két különféle kutya alkatilag mondjuk teljesen más, és járási harapási gondjai lesznek.De azért ne védjük már meg a szaporítókat, vagy a felelőtlen gazdákat.
2013. júl. 29. 22:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Isten ments, nagyon hosszú kiselőadásokat tudnék tartani az ilyeneknek is, hogy hány kutyát gyilkoltak meg azzal a felelőtlenül és feleslegesen lehozott alommal... A pénz csak sokadlagos tényező lenne abban a monológban :)
2013. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Tudod, Amerikában az ilyen mixekért nem 20 ezret kérnek forintban. Sokkal drágábban adják és veszik.
2013. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem tartom valószínűnek hogy "jaj de gondos" gazdája lehetett ez az ember is a kutyának ha még a fajtát se tudja normálisan leírni... 0 tájékozódás, arra se vette a fáradtságot h megnézze hogyan kéne helyesen írni a fajtát.


Más dolog az hogy valakinek x évig volt egy kutyája és úgy hozta a sors hogy muszáj megválnia tőle és azért kér pénzt. Bár megjegyzem, ha én ilyen helyzetbe kerülnék, éntőlem fél millióval is jöhetne a gazdijelölt ha emberileg egy nulla. Akkor inkább odaadom ingyen is olyan embernek, akiről tudom hogy biztosan lelkiismeretesen gondját viseli.


A szomorú helyzet az, hogy itt még a sz*rból is próbálnak várat építeni, keverék kutyákon pénzt keresni. Még szomorúbb hogy a sok tudatlan meg meg is veszi őket, akár 50 ezret is kiadnak egy kitudjamilyen kutyáért, amikor ha gyűjtene még 30 ezret már lehetne törzskönyves kutyája is... Lehetne erről is hosszú regéket írni.

2013. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Valletta ***** válasza:
100%

Khm, halkan jegyezném meg, hogy azokért a mentett kutyákért, akik alapítványok segítségével Németországba kerülnek, cirka 250 eurót, kb. 70 ezer forintot fizet az örökbefogadó. Igen, keverékért, rondáért is, öregért is, háromlábúért is, bénáért is.


Én nem tudom, hogy mi van a hirdetés hátterében, náluk született-e a kölyök, mentett-e, és hogy az eladó nyerészkedni akar-e rajta (mert sokan bármit megvesznek havanese vagy havanese keverék címszó alatt, akár tisztában vannak a kutya keverék mivoltával, akár nem) vagy csak nem akarja jöttmentnek odaadni. Azt viszont tisztelem az eladóban, hogy ezt felvállalta és nem alattomoskodott, az meg az ő dolga, hogy mennyit kér a kutyájért.

2013. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy kicsit gondolkodj el mielőtt butaságot kérdezel! Egy kutya a 8. hét végére 2 védőoltást kap ami 10 ezer ft legolcsóbban, vidéken. Emellé kap háromszor féreghajtót ami megintcsak minimum kétezer. Nyolc hetesen legkésőbb bolhaírtás amit plusz ezer ft kutyánként. Elválasztótáp a 4. hét után egy kutyának minimum 600 ft/hét. És akkor még sehol nincs az anyakutya költsége, mert ő szoptatás alatt normális gazdánál kap plusz vitamint és dupla annyit eszik! Vagy elvárnád hogy ingyen elhozz egy kutyát amire tízezreket költött a gazdája..? Nekünk most volt 4 keverék, első oltásra+ féreghajtásra fizettünk 25 ezret!! Nem a fajtát fizeted meg hanem a kutya felnevelésének a költségét! És örülhetsz ha ilyen helyről hozol el kutyát, mert legalább tudod, hogy egészséges és nem egy putris, bolhás ólban hevert. Nekem volt szerencsém kapni ingyen fajtiszta kutyát aki elpusztult egy hét után, mert a gazdi tojt rá a védőoltásra és a féreghajtásra..
2013. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!