Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rosszul van a kutyám...

Nagyon rosszul van a kutyám ebben a melegben. Hogyan segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
A kutyám ebben a melegben nagyon rosszul van.Keveset eszik és ennek nagy részét kihányja,és hasmenése van. Hogyan segíthetnék neki, hogy enyhüljön a rosszulléte?

#meleg #beteg #rosszullét #hány hasmenés
2013. júl. 30. 10:12
 1/10 anonim válasza:
Evés helyett inkább itasd sokat. Tegyél ki neki langyos vizet, ne legyen se túl hideg, se túl meleg. Ha van egy árnyékos hely a kertben, akkor oda tedd az innit, hogy ott legyen. Ha szobában lévő kutya, akkor is itasd sokat, esetleg vizes ronggyal naponta többször töröd át a testét. Próbálj hűvöset csinálni.
2013. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is vidd dokihoz,nehogy napszúrása legyen vagy vmi.

Másrészt pedig ilyen melegben minden nap legalább 2x le kell locsolni teljesen hideg(de nem jéghideg) vízzel,hogy lehűljön.Én még azt szoktam csinálni,hogy az udvaron 1 részt fellocsolok neki jó alaposan és abban tud dagonyázni.

Legyen neki hideg víz árnyékos helyen és cseréld naponta 2-3 alkalommal.

De tényleg vidd dokihoz. Ez nem normális h hány és megy a hasa!

2013. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

vidd orvoshoz mert ha hány és hasmenése van akkor az nem csak annyi hogy rosszul viseli a meleget


rövid idő alatt kiszáradhat összeomolhat a keringése és el is pusztulhat


az orvos adhat neki injekciót infúziót hogy ne száradjon ki stb...


ha csak simán melege lenne azt írnám hogy nedves törölközőt tegyél a hátára legyen árnyékos helye stb..de így ez azért veszélyesebb szitu

2013. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hányt és ment a hasa az sokkal inkább fertőzés mint túlhevülés, a napszúrásnál max hányás lehet. Mindenképpen mutasd meg állatorvosnak, főleg ha 1-2 napnál tovább tart ez az állapot. Hűtés ahogyan az előttem szólók is mondták, a víz a legjobb, de persze ne jéghideget. Ha megteheted, akkor érdemes a hűvös házba beengedni, nálunk itt szokott hűsölni ah kint 40 fok van. De a doki mindenképpen lássa, mert egy kutyának akármilyen melege is van nem lehetnek ilyen tünetei.
2013. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Az a legrosszabb, ha a melegben lelocsolod hideg vízzel.Olyan tüdőgyulladást kap, hogy ki sem heveri.


És ez a hányásos, hasmenéses dolog szerintem sem a melegtől van, úgyhogy mihamarabb állatorvos!

2013. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

"Az a legrosszabb, ha a melegben lelocsolod hideg vízzel.Olyan tüdőgyulladást kap, hogy ki sem heveri. "


Nem lesz semmi baja,ha nem jéghideggel fürdeted,hanem picit langyosabbal.Az én kutyám 9 éves,de semmi baja nincs.Makk egészséges,pedig mindig fürdetem nyáron ha már elviselhetetlen a meleg...

2013. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hasát kell gyakran vizezgetni, hogy tudjon "párologtatni". A keveset evés lehet a hőség miatt, ellenben a hányás és a hasmenés nem. Irány az orvos, nem játék a kutya egészsége, élete.
2013. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Valletta ***** válasza:
Ha hány, hasmenése van, az veszélyes, orvosnak meg kellene mutatni.
2013. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyakran vizezd be a pocakját, tappancsait, ahol vékonyabb a bőre, hogy lehűljön. AZ én kutyám ettől a kis "wellness"-től mindig feldobódik. Próbáld meg rávenni, hogy sokat igyon, adjál neki hideg tejet (ne túl sokat, mert egy felnőtt kutyának nem tesz jót ha sok tejet iszik. A lényeg, hogy hideg legyen.) Vidd be árnyékos helyre, esetleg sötétíts be, mert ha hány és megy a hasa akkor lehet, hogy napszúrást kapott. Ilyenkor sötétséget, hűvöset és nyugalmat kell biztosítani neki és sok folyadékot. Ha ezek után sem enyhül, akkor orvos!

Kérlek írd meg, hogy jobban van e a kutyusod!

2013. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha kinti az eb:

Itassan rendesen napi5-6x cserélj neki vizet.

Esetleg ha szeret fürdeni akkor fürdesed meg. Ha nem szeret akkor hívd oda és slaggal kicsit vizezdbe. Attol lehül a teste :)

He benti akkor ugyan ez csak annyi hogy vizes rongyal törülgesed :)

2013. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!