Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez teljes mértékben elítélendő?

Ez teljes mértékben elítélendő?

Figyelt kérdés

Már megtörtént tehát a vélemények már semmit nem befolyásolnak csak kíváncsi vagyok mennyire tart az általános közvélemény egy mocskos, felelőtlen hülyének.

Tehát van egy 3 és fél éves szuka kutyám, fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve. Hihetetlen jelleme van, végtelenül intelligens és gyönyörű szép(persze bele lehet kötni, mert mit ér az én véleményem, hiszen nincs tenyészszemléje, nem is lehet). Már 1 éve kinéztem egy kant, másik fajta kutya, bár ő is csak egy fajtajellegű keveréknek számít, viszont jellemében, külsejében nagyon is illik a kutyámhoz, sőt úgy érzem, hogy a két kutya tulajdonságai erősítenék egymást, a kettő kombinációja még tökéletesebb mindenféle tekintetben. Persze a szüleiket is megnéztem, mind jellemben, mind küllemben és a lehetséges színvariációk miatt is. Az én kutyám és a kan is szűrve vannak az örökletes betegségekre. A szukám fedeztetés előtt kapott kombi oltást, hogy az ellenanyagok nagy koncentrációban legyenek jelen a szervezetében a kiskutyák miatt. Fedezés után és a vemhesség alatt is volt féreghajtva. A vemhessége alatt megkapta a herpesz elleni oltást és voltunk ultrahangon is. Mindenre odafigyeltem amire csak lehetett és mindent megkapott amire szüksége volt. Az állatorvosunk végig velem volt a szülés alatt, bár szerencsére szükség nem volt rá. Egy szobát alakítottam át a szüléshez és az utána következő hetekhez, volt a piciknek infralámpája és a szoba hőmérsékletére mindig figyeltem. A 4. hét után a szoptatás mellé elkezdtem etetni őket naponta 4-szer. Kaptak főtt csirkemell+répa+alma turmixot, kecsketejből készült tejbegrízt, túrót, sajtot és natúr joghurtot. A 2. héttől féreghajtva voltak két hetente. Kaptak parvo és kombinált oltást + chipet. Most 9 hetesek, ezen a héten viszik el őket. Én és a kan gazdája megtartunk 1-1 kölyköt a többi 7 kiskutyára 12 általam kiválasztott biztos gazdijelölt volt, akik több mint fél évet vártak erre az alomra. Mindenkinek elmondtam még előtte, hogy meg lesz csinálva a Volhard teszt és az alapján fogom eldönteni velük együtt közösen, hogy melyik kutyust viheti el, amennyiben az a kutya amelyik személyiségében illik hozzájuk, de nekik a színe vagy a neme nem tetszik vissza lehet lépni nyugodtan a vásárlástól. Minden kutyusnak meg lett a megfelelő gazdi, de ha megmaradt volna akár több akkor is boldogan neveltem volna tovább őket én. Minden gazdával írtunk szerződést ami tartalmazza az örökletes betegségekre vonatkozó egészségügyi garanciát részemről,az ivartalanítási kötelezettséget részükről ( mert teljesen nem bízok más emberekben, nem tudok 7 kutyát teljeskörűen nyomon követni, hogy esetleg fogják-e fedeztetni és ha igen akkor milyen kutyával stb.) és azt, hogy bármikor utána nézhetek a kutyának és rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.Na most én egy szaporító vagyok igen, de ha két tenyészszemlés kutyáról lenne szó akikkel ugyanígy járok el akkor senkinek semmi problémája nem lenne ugye?


2013. júl. 30. 11:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
42%

Úgyis tudod, hogy megkapod itt, hogy szaporító vagy. Hiszen nem a protokoll szerint pároztattál és nincs törzskönyve a kicsiknek.

Részemről viszont nincs semmi kivetni való abban, amit tettél. Csak azt nem értem, miért érdekel mások véleménye, amikor már a kérdés feltevése is azt sugallja, nem vagy biztos abban, helyes volt-e , ahogy eljártál.

Megtörtént a párosítás, ellettél. Ha most megkapod, hogy szaporító vagy, akkor az mit változtatna a helyzeten?

2013. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
14%
fanatikus vagy. ha megkaptad a pénzt már nem a te kutyád, hagyd békén a leendő gazdikat. arról nem is beszélve hogy diszkriminálva választod ki a gazdikat....
2013. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%
A probléma a több százezres gazdira váró meglévő keverék kutya. Minek kéne meg melléjük újabbakat gyártani? Ergó, miből gondolod, hogy találsz gazdit az újaknak, ha a meglévőknek sincs már? Persze, a kölyköket nyilván örökbe fogadják, de fél év-1 év múlva ugyanúgy a menhelyen kötnek ki, mint a többiek. Ezt a felelősséget vállalod?
2013. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 sippara ***** válasza:
72%
Hát figyelj... elsők közt szoktam mocskos szaporítózni, de ebbe így nem tudok belekötni. Konkrét tenyészcélod ugyan nem volt, a kutyák sem törzskönyvesek, de basszus, te megtettél minden tőled telhetőt és a körülményekhez képest a legjobban, legbiztonságosabban oldottad meg a dolgot. Ez még nem tenyésztés, DE ettől függetlenül nem neveznélek felelőtlennek, sőt, örülnék, ha minden "hobbiszaporító" így járna el (ha már szaporít).
2013. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
31%
Ebben miért lenne probléma? Az írásod alapján kulturált és felelősségteljes embernek tűnsz. Ha nem hajszolod túl a szukát, akkor szerintem ez így etikus.
2013. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem is volt az egész "hivatalos", korrektül odafigyeltél fontos részletekre. A szaporító nem foglalkozik ilyen szinten a dologgal.
2013. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%
Az ivartalanítási kötelezettség sz@rt sem ér, nem fogják őket ivartalaníttatni. Lehet, hogy rosszul értettem, de te pénzt kértél a keverék kutyákért?
2013. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%

Igen, elitelendo, es te is tudod, ezert irtal egy kistegenyt arrol, hogy milyen szuperul csinaltal mindent.

Mi, allatmentok naponta azzal kuzdunk, hogy ne szulessenek felesleges almok, mert naponta tobb szaz kutyat altatnak el, vernek agyon lonek le, dobnak ki, mergeznek meg.

Te meg szaporitasz. Nezd meg a menhelyeket, tobb szaz kutyaval, nezd meg a sintertelepeket, ahol altatas van, nezd meg a szelmalomharcot, amit vivunk, mert nagy nehezen orokbe adunk egy kutyat, es meg aznap bekerul a menhelyre harom masik kidobott.

Szoval hiaba szeretned, ha itt dicsergetnenk, hogy de jol csinalod, aki egy kicsit is normalisan es felelossegteljesen gondoljodik, az azt irja, hogy rosszat tettel.

2013. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
50%
Ja, aztan majd irjal par honap mulva, hogy a nagyon gondosan megvalogatott gazda jeloltjeid kozul hanyan ivartalanittatak a kutyakat, es hany kotott ki menhelyen vagy gyepin....
2013. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Valletta ***** válasza:
91%
A gond az, hogy bár nagyon körültekintően jártál el, de mégis csak keverék kutyák születtek, amiből már van elég. Persze tudom, hogy a te kutyád a legeslegjobb, a legszebb, a legintelligensebb, de biztos vagyok benne, hogy a leendő gazdik képesek lettek volna már megszületett keverékek közül választani maguknak olyat, ami nekik a legjobb, legszebb és nem lett volna szükség új kiskutyák világrahozatalára. Egyébként ugyan ez lehet a helyzet pl. a mini kutyákkal is. Ha valakinek van egy mini yorkija, ami neki a legjobb, legszuperebb, és még mini is, hát pároztatja egy másik szuper mini kutyával, és biztos lehet benne, hogy sorban fognak érte állni a vevők. Mivel bevallottam nem fajtatiszták a felmenők, biztos vagyok benne, hogy valami divatos kutyáról van szó, mert a szuperebbnél szuperebb menhelyes keverékekért, de sokszor még a törzskönyvezett kutyákért sem állnak sorba a gazdák és viselik el a vásárlás körüli felhajtást úgy, mint a te kölykeidért. Ez nekem nagyon gyanús.
2013. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!