Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » C-s csípőjű kutyával agility?

C-s csípőjű kutyával agility?

Figyelt kérdés
Ha egy kutya Dp eredménye C akkor lehet vele agilityzni? Van erre valami gyógymód?

2013. júl. 30. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak amennyit a kutya maga mozog. Az orvos pedig, ha olyan az állapota, műtétet javasol. Nem ajánlatos sport neki az ugrálás.
2013. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És műtéttel helyre állítható, vagy soha nem agilityzhet vele?
2013. júl. 31. 00:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajta kutya? Ha közepes termetű, pl mudi, akkor azzal C-s csípővel is nyugodtan lehet mozgatni, de ha nagyobb (labrador, stb), akkor én nem ajánlanám vagy maximum enyhített fokozaton amennyit bír a kutya.
2013. júl. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A C enyhe, teljesen felesleges a műtét. Egy C-s kutya tünetmentesen fájdalom nélkül élhet akármeddig, de komolyan terhelni nem szabad. Örülni kell neki, hogy normál életmód mellett teljes értékű életet élhet. Az emberek közül se lesz mindenkiből élsportoló.
2013. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát én kifejezetten agilityre vettem a kutyát, amúgy nem is vettem volna egyáltalán meg, vagy akkor hoztam volna egy menhelyi keveréket, ha csak családi kutyának kellett volna. Azért vettem több 100ezerert külföldről kutyát sportra kifejezetten, hogy komoly eredményeket érhessek el. Erre is lett kitenyesztve. Akkor mondjak le a sportról ezek szerint? A kutya meg maradhat dísznek a kertben? Ha ezen múlik a sport akkor miért fölösleges a műtét? Vagy veszélyes a kutyára nézve? Nekem nem arra kell a kutya, hogy futkosson a kertben, hanem komoly munkára.
2013. júl. 31. 11:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a műtéttel egy súlyos DP-n tudnak annyit segíteni, hogy normálisan éljen a kutya, de egy enyhéhez ha hozzányúlnak, az csak rosszabb lesz. És bármilyen súlyos vagy nem súlyos DP-t ha műtenek, utána alapvető követelmény, hogy kímélni kell a kutyát egész életében. Tehát műtét után még kevésbé terhelhetnéd. Azt még mindig nem írtad, hogy milyen fajtú vagy hogy mekkora a súlya. Szerintem ezzel a kutyával versenyezni nem fogsz, vagy ha igen, akkor hamarabb tönkremegy teljesen. Ha ilyen célra vetted, akkor a szerződésben nyilván garanciát vállalt a tenyésztő az A-s csípőre, ami azt jelenti, hogy... Nem tudom mit jelent. Ami a szerződésben le van írva. Az én kutyám tenyésztője ilyenkor ingyen adna egy másik kutyát és ha a régit nem akarod megtartani, akkor segítene keresni neki egy olyan családot ahol szeretetben és megkímélve élhet és akik örülnek az ingyen kutyának. Ja és a műtét 150-200 ezer forint oldalanként.
2013. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, igen, borderről van szó. Akkor azt mondod forduljak a tenyésztőhöz ezügyben? Elég kényes ügy... Pláne h külföld. Remélem nem ráz le... A szülők mind A-sok ezért eszembe se jutott, hogy ilyen megtörténhet. Ezért külön nem írtuk szerződésbe, hogy ha esetleg Dp-s lesz akkor kapjak másik kutyát...
2013. júl. 31. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szülők A-sak nagyon jó, de a genetika néha tud érdekes dolgokat művelni. Láttam én már A és B (vegyesen) felmenőktől E-s almot. Sajnos benne van a pakliban. Na meg a DP lehet szerzett is. C-s csípő lehet a nem nem megfelelő tartási körülményektől, kölyök korban kálcium túladagolástól, nem megfelelő táptól, túlerőltetéstől, futtatástól... Nézd meg a szerződést, hogy milyen garanciákat tartalmaz, vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel és próbáljatok meg közösen kitalálni valamit! Ha az alomtestvéreket is leszűrették már és mind A-s, akkor jó eséllyel le fog rázni és rádfogja, hogy te rontottál el valamit. Ha azok C-sek vagy rosszabbak, akkor nagyobb esély van a garanciális igény érvényesítésére. Milyen idős a kutya?
2013. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az alomtesókról nem tudok semmit. A kutya 18 hós. Direkt kíméltem, csak midin ugrott eddig, azt is csak 3 hónapja, minőségi tápot kap, nem is lett túl etetve, normális tempóval nőtt. Fél évig csak játszottam vele és alapoztam, semmi akadály, fizikai terhelés. 1 évesen kezdtük el fokozatosan emelni a lécet. Nem akartam elsietni, én nem is tudom, hogy csinaltattam volna kíméletessebben. Ezekből kiindulva én úgy gondolom nem az én hibám, persze a tenyésztőé se, hanem genetika.
2013. júl. 31. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Drága, külföldi kutyánál szerintem kötelessége a tenyésztőnek foglalkozni ezzel. Eddig nem is jutott eszedbe? Szerződésben nincs benne? Én biztos azonnal visszamennék hozzá.
2013. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!