Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja ha megint...

Lesz valami baja ha megint megfürdetem?

Figyelt kérdés
Kb. 3,5-4 hete fürdettem meg a kutyámat( 2éves spániel ), de ebben a nagy melegben minden vízbe belemászik utána pedig poros lesz,és eléggé koszos és büdös.Pénteken viszont jönnek hozzánk vendégek kerti főzésre és nem szeretném,hogy lefulladjanak a kutya szagától. Tudom,hogy csak 3-4 havonta lehetne fürdetni,egy évben kettőnél többször nem is szoktuk fürdetni,de ha most esetleg megint megfürdetném lenne valami baja?
2013. júl. 31. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz, de szerintem teljesen felesleges ennyiszer fürdetni. Kutya. Nem szagolgatni kell...Nem elég leslagozni!? Nálunk az segít:)
2013. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha vizesen belefekszik a porba, attól csak poros-sáros lesz, de nem büdös. A minek is folyton ezt csinálja a melegben. Az ázott kutyának bizony ázott kutya szaga van. Hagyd szegényt békén. Max. sima, tiszta vízzel mosd le róla a sarat, ha zavar.
2013. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mivel hosszú a szőre,így nem igazán megy ki a szőréből a sok homok meg kosz.
2013. júl. 31. 12:41
 4/13 sippara ***** válasza:
Portól nem lesz büdös a kutya. Sima vízzel fürdesd le, ha száradás után egy-két órával is büdös, akkor érdemes bűzmirigyet nézetni.
2013. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De séta közben az árokba,patakba is belemegy,abban pedig nem mindig tiszta a víz.
2013. júl. 31. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát ne engedd bele gyanús löttyökbe. Az egy dolog, hogy büdös lesz, de ha valami olyat iszik, baja is lehet tőle...

Az árok necces, de ha a patak tényleg patak, halacskákkal, növényekkel, gyanús foltok, szag, hab stb. nélkül, attól semmi baja nem lesz.

# 2/5

2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ha annyira le akarod fürdetni kutyusod, akkor tudom ajánlani a Leniderm sampont. Ez egy speckós gyógysampon, én azért használtam, mert a kutyusom bőre allergiás volt. Viszont te csak a jó illatért szeretnéd megfürdetni, akkor is inkább tedd ezzel, ez biztos nem árt neki, mint a többi sampon. Ezzel hetente lehet fürdetni, de tényleg nem ajánlatos egy egészséges bőrű kutyust sokszor fürdetni. :)
2013. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hovarju ***** válasza:
A gyakori samponos fürdetés nem tesz jót a bőrének. De baja nem lesz tőle. Ha nagyon büdösnek találod fürdesd meg, és figyelj rá, hogy csak tiszta vízbe menjen be.
2013. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ha ntényleg nem lesz tőle semmi baja akkor megfürdetem,de nem csinálunk belőle rendszert. :)
2013. júl. 31. 13:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát igenis büdös lehet a kuya még akkor is ha patakban fürdik, ugyanis nem mindenki él tiszta forrás mellett:(


Aki spec.gyógysampont ajánott a fürdetéshez -Leniderm - az gondolkozzék már egy egy kicsit, minek egy sima fürdéshez gyógysampon???


Kérj a kozmetikusodtól egy fürdetésnyi adagot, de talán jobb ha veszel valami normális, de jó minőségű sampont, jó ha van otthon:) (panzi, bobi és alfi felejtős!!

2013. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!