Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Többi lent

Miért van ez? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha feltennék egy olyan kérdést hogy:

Ha a ts-s, díjnyertes, egészséges, szűretett kutyámat egy ugyan ilyen kutyával befedeztetném és a kölyköknek megfelelő, szerető gazdát keresnék az szaporításnak számítana?

Erre ilyen válaszokat írnának:

Minek kell szaporítani??? Van elég kutya a menhelyen, hozz onnan egy szegény kutyát!! Nem értem az ilyen h.lyéket..

Jobb esetben:

Nem számít szaporításnak csak akkor ha stb..

Nem értem miért kell így nekiállni mindenkinek, mert szerintem az ilyen nagyszájúaknak nincs menhelyik kutyájuk és nem olyan nagyszívűek, hogy holnap elmennek és befogadnak 10et.. Miért hiszi mindenki ezt? Ha én az adott fajtát akarom nemesíteni és megfelelő utódokat tenyészteni akkor miért állnak nekem, hogy minek akarok szaporítani, inkább fogadjak örökbe. Ha lenne rá időm és energiám akkor szívesen elhoznék egy keveréket menhelyről, de nem akarok egyszerre 2 kutyát mert akkor félnék hogy az egyik akaratlanul is háttérbe szorul. Ezért inkább a tk-at választom tenyésztőtől és nem "fajtajellegű korcsot" veszek szaporítótól. De leszedik a fejem mert én korcsokat akarok szaporítani és csak pénzért...

Remélem kapok rá értelmes választ és nem jön megint mindenki a szaporítókkal és a szegény kutyákkal.



2013. júl. 31. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért állnának neked, ahogy én is, mert az, hogy két tk-s kutyát összeteszel, az még nem lesz tenyésztés, nem lesz nemesítés, nem lesz a fajta jobbátételére irányuló munka. Csak szaporítás, ha tetszik, ha nem.
2013. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1es vagyok. Az örökbefogadás más téma, semmi köze a tenyésztéshez.

Én sem szeretem azokat, akik mindenáron erőltetik az örökbefogadást. Van valami ilyen felirat is, hogy: "Ne vásárolj, fogadj örökbe!" Na ez nálam is kiveri a biztosítékot!

2013. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
akkor Szerinted mit jelent a tenyésztés, ha nem azt hogy egészséges megfelelő kölykök szülessenek és nem beteg a fajtára hasonlító kutyák?
2013. júl. 31. 14:17
 4/23 sippara ***** válasza:
100%
...és igazuk is lenne. Első körben fel kéne fogni, mi is az a tenyésztés, milyen komoly szakmai háttere van. Az, hogy van két (akár törzskönyves) kutyám, és megdugatom az egyiket a másikkal, olyan messze van a tenyésztéstől, mint a bőrszíjjal verés a gyerekneveléstől.
2013. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
aki nem jut el oda agyilag h értelmezze azt hogy mivel évente többszázezer kutyát altatnak ma Magyaro-n, egészségeseket - nincs szükség újabb szaporulatra semmilyen díjnyertes / nem díjnyertes kutyától akárhogy is próbálod megmagyarázni - annak azt hiszem hiába minden érv.
2013. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egészséges fajták szülessenek, az adott fajta standardjának megfelelően, stb. DE! Ez nem egyenlő azzal, hogy két tk-s kutyát összeteszünk. A tenyésztés ennél sokkal bonyolultabb dolog.
2013. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 sippara ***** válasza:
100%
A tenyésztés célja a fajta nemesítése. Ehhez ismernem kell a mindkét szülő genetikáját, felmenőik eredményeit, gyengeségeit/erősségeit 6-8 generációra visszamenőleg, hogy végeredményben a "papa" vonala olyan erősségeket hordozzon, amiben a "mama" vonala gyengébb, és fordítva. Ehhez kell nagyon komoly genetikai háttértudás ÉS tenyésztési tapasztalat. ...és akkor még a küllemről, szőr- és szemszínekről, szőrtípusokról, betegségekről nem is beszéltünk.
2013. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen választ vársz?


Sőt,teszel fel egy kérdést,és kikötöd hogy milyen választ akarsz hallani??


Ha van egy tk-s,többszörös díjnyertes,szűrt egészséges kutyád,és egy hasonló kaliberrel rendelkező másik kutyád,de az ég világon nem értesz semmit a tenyésztéshez,genetikához,biológiához meg úgy összességében a kutyákhoz...akkor te nem nemesíted az adott fajtát,hanem tipp-mix alapon összeraksz 2 kutyát,hogy hátha jó dolog sül ki belőle.


A tenyésztőknek tenyészcéljuk van a kutyákkal,tudják hogy egy adott szukához milyen kan kell,hogy valóban jobb kutya szülessen belőle.Nem csak találomra válogatnak össze 2 egészséges tk-s kutyát.


A menhelyet nem értem,miért hoztad ide.Mellesleg sok törzskönyves fajtatiszta kutya végzi a menhelyeken 4-5 évesen is akár,mert a magyar emberek nem arról híresek,hogy felelős állattartók lennének és élete végéig gondoskodnának a kutyájukról...Ez a magyar mentalitás:)

2013. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma Maygarországon mindenki akinek fajtatiszta kutyája van, rögtön tenyésztőnek képzeli magát..
2013. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Igen, ezeket tudom, utána is néztem és már elmondta hozzá értő személy is a véleményét.

Előbbiek: nem csak 2 tk-s, díjnyertes kutyát akarok, mert mint írtam egészségesek, szűrve vannak és úgy érzem megvan hozzá a kellő tudásom. És már más, hozzáértő emberek is elismerték hogy valószínűleg sikeres alom lesz.

2013. júl. 31. 14:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!