Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ekcéma a kutyánál többször...

Az ekcéma a kutyánál többször is vissza térhet? Elvittem állatorvoshoz, kapot kettő injekciot és kéthétre elegendő tablettát ez elmúlik végleg vagy visszatérhet?

Figyelt kérdés
A kullancs átud mászni kutyáról emberre?-mert a kutyusunk lakásban van tartva és félek,hogy a szönyegről a gyerekbe átmászik.Melyik a leghatásosabb kullancs irtó?-és mennyibe kerül?
2008. jún. 27. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ekcémás és neki visszatért.1 éves és eddig 2x volt neki.Mi vettünk neki egy kenőcsöt és fürdettük utána rákentük és úgy gyorsabban eltünt a seb.
2008. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ekcémás bőrgyulladás könnyen lehet, hogy egy allergia jele. Mivel többször visszatért, szerintem ez lehet az oka. Milyen tablettát kapott a kutya? A kullancs sajnos nem válogat, nem csak kutyába, de emberbe is belemegy ugyanaz a fajta. Olyan, hogy leghatásosabb kullancsírtó nincs. Az, hogy a te kutyádnál melyik a legjobb, neked kell kitapasztalnod. Az egyik Tisza közelében, fertőzött kullancsokkal igencsak sűrűn lakott területen élő kutyás ismerősöm a Promeris nevű spot ont dícséri nagyon, de ez kutyánként változik. Magatokat inkább az agyhártyagyulladás és a lyme kór miatt féltsd, amiknek a kórokozóját szintén a kullancs terjeszti. Az agyhártyagyulladásra van oltás, a lyme kórra sajnos nincs.
2008. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!