Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bármikor, bármilyen körülménye...

Bármikor, bármilyen körülmények között fektetés?

Figyelt kérdés
Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy bármikor, azonnal, egy szóra lefeküdjön távolról? Akkor is, ha épp rohan ezerrel pl. az eldobott labda után? (láttam ilyet videón)

2013. júl. 31. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
rettentő sok gyakorlással. különböző helyzetekbe hozni, ahol mindig lefekteted. de a futás közbeni fektetést nem tudom sajnos, én az enyémet arra tanítottam meg, hogy ha fut is, hogy ha azt mondom hogy állj, akkor rögtön megáll,nekem ennyi épp elég,nem kell, hogy le is feküdjön.
2013. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
de, szerintem úgy gyakorolhatod hogy pl sétálsz, a kutya láb mellett jön, és séta közben fektetés, meg tempóváltásnál is, amikor kocogsz fektetés. egy idő után belejön,így az enyém is tudja,de úgy nem, hogy eldobom a labdát, és úgy utána futás közben feküdjön.
2013. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egy elég összetett dolog. Fontos hozzá, hogy a kutya elfogadjon vezetőjének, fontos az adott parancs alapjainak megtanítása, majd az adott parancs megtanítása, majd ha már tudja a kutya a parancsot, akkor annak megkövetelése bármilyen szituációban és bárhol. Sok-sok gyakorlás, letiltások gyakorlása, behívásból fektetés gyakorlása, előreküldésből fektetés gyakorlása...
2013. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Gyakorold sokat magát a labdáról való letiltást. Előbb csak leteszed a labdát, majd ahogy haladtok szépen, úgy lehet növelni a kutya és a közted lévő távolságot (hogy minél messzebbről is a te akaratod érvényesüljön), majd lehet kicsit gurítani a labdát és úgy letiltani... mellette a fektetés gyakorlása különböző helyszíneken, szituációkban (ahogy írták lábnál követésnél, tempóváltásnál, stb.). De ami a legfontosabb, hogy a fektetést csak akkor tudod megkövetelni, ha már tudja a kutya a parancsot.
2013. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sokan írtátok, hogy sok-sok gyakorlás, ami így van, de hogy lehet, hogy ezek a csöpp kiskutyák tudják?

http://www.youtube.com/watch?v=YJdnL7kAsQk

Letiltani a labdáról kicsi korában még nem szeretném, mert az a célom, hogy minél apportosabb legyen. Meg nem is a labda a lényeg, ez csak egy példa volt, hogy látszik, hogy a kutya bármikor lefekszik, ha mondják neki. Az idősebb kutyám (10 éves) Ha együtt futunk, és én tovább futok, akkor is lefekszik, ha közben szólok neki, de ha valamire rákattan, akkor kiabálhatok...

2013. júl. 31. 18:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Egymásnak ellentétes dolgokat akarsz. Legyen annyira rákattanva a labdára, hogy ne feküdjön le, de azért mégis feküdjön le. Döntsd el :)

De egyébként csak azért, mert letiltható a labdáról, még apportos marad, az ösztönt nem öli ki a fegyelem, csak kordában tartja :)

2013. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A letiltás is segít abban, hogy apportos legyen, hiszen minél inkább nem kaphatja meg az áhított tárgyat (labda), annál jobban akarni fogja! :) 3as voltam.
2013. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt használják egyébként ösztönemelésnél is. Hogy minél inkább ráizgatják egy tárgyra, és minél jobban akarja, annál később kapja meg :) De ezt inkább kiképzővel beszéld meg, mert nem minden kutyának jó és nem mindegy hogy csinálod :)
2013. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem itt a kulcs az anyakutya.
2013. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sajnos nem lehet csak egyvalamit tökélyre fejleszteni.Ahhoz,hogy a kutya minden körülmények között megcsinálja ezt ahhoz minimum alapképzésre van szükség,mert nem csak magát a parancsot kell megtanulnia,hanem az engedelmességet is,hogy akarja végrehajtani akkor is,ha semmi kedve hozzá.Ez egy hosszan tartó kutya-gazda tanulás,együttműködés eredménye.
2013. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!