Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer vagy a németjuhász...

A boxer vagy a németjuhász lenne jobb választás? Esetleg valami más ötlet?

Figyelt kérdés
Már olvashattátok nem egy kérdésemet.El vagyok bizonytalanodva a kutya választás terén.A két fő jelöltem a boxer és a németjuhász.Kertes házban lakok.Van közel erdő,mező.Kezdő kutyás vagyok,kis tapasztalattal rendelkezem.Szeretem a mozgást,futkározást,labdázást,sétálást,emelett a melegben való punnyadást.Kutyasuli és kutyaovi a városban nincs,de viszont,unokatestvérem nagy kutyás.Mindene a kutyák,nagyon ért hozzájuk.Huskyaival szép helyezeteket érnek el országos versenyeken.Nem lenne a kutya sokat egyedül itthon,csak 6-8 órát.A napi 2 óra játék,tanulás és emelett 1-2 óra séta reggel este is meglenne.Barátoméknak vannak kutyák,tudnának játszani :).Ha valami kell még írjátok meg nyugodtan!Normális válaszokat!

2013. aug. 1. 12:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Boxer.A német juhász lassan még betegesebb.
2013. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 1. 13:18
 3/22 anonim ***** válasza:
ha választani kell akkor boxer mindenképpen. Nagyon jó kutyák, de érdemes jó helyről venni, a különbözőbb betegségek miatt.
2013. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Fajtamentők?
2013. aug. 1. 13:29
 5/22 anonim ***** válasza:

[link]


Innen tudsz válogatni, vannak nagyon szép kutyák most :)

Egyetlen hátránya hogy innen is elég könyen tudsz beteg/betegségre hajlamos kutyát elhozni. Bár már legalább tudsz tájékozódni róla a menhelyen.

2013. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Igazából neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban. Melyik érzed inkább a magadénak?

Én magamnak boxert választanék, de a németjuhász kutyákat is kedvelem.

Ülj le és gondolkozz, hogy mit vársz el az egyik, és mit a másik fajtától. Mit vársz el magadtól? Melyiket tudod elképzelni éveken keresztül magad mellett? :)

2013. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Amint meg tudom oldani,mennek a zöld kezecskék(telefonról vagyok)!A Noé fajtamentést ismerem nagyon szép kutyák vannak!Chips szerintem a legszebb mind közül:).Én is inkább boxert választanék.Csak azt hallottam,hogy első kutyának nem igazán jó.Tudom,hogy következetesen és kemény kézzel kell nevelni erőszak nélkül.
2013. aug. 1. 13:45
 8/22 anonim ***** válasza:

A boxert első kutyának nem ajánlom, bulldog lévén nem egyszerű a nevelése.


Nem tudom, talán az egyes írta: elárulom, hogy egyik fajtából sem könnyű találni normális tenyésztőt..

2013. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akkor pl egy francia bulldog miért jó első kutyának?Az is bulldog.
2013. aug. 1. 14:06
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
A legtöbb boxernek viselkedésre semmi köze nincs a bulldoghoz. Első kutyának tökéletes, legalábbis mindenképpen jobb mint egy németjuhsáz.
2013. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!