Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S . Gazdik! Hogyan...

S. O. S . Gazdik! Hogyan tanítottátok meg a kutyátokat hogy ne húzzon pórázon? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon húz de nem tudom melyik módszert használjam:


1: Ha elkezd húzni az ellenkező irányba fordulok vele.


2: Ha elkezd húzni megállok, újraindulok, megint húz megállok.



2013. aug. 1. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Ha húz megrántod a pórázt és elengeded ha abbahagyta ennyi.
2013. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Ez a legrosszabb módszer! Azt olvastam ilyet nem szabadna csinálni a kutyával.
2013. aug. 1. 15:25
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tapasztald ki a dolgot. Amit az első válaszoló írt, az szerintem csak kisebb testű kutyáknál válik be. Mivel kisebb kutya nyilván nem húz úgy, mint egy roti pl...


Gyakorold vele sokszor. Én anno mind a kettőt alkalmaztam, függően attól, hogy mennyire sz@rta le a fejemet.

2013. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Az enyém olyan közepes termetű (szalaggal mérve 56 cm) de annyi ereje van hogy szó szerint elrántott egy felnőtt embert! És a kutyád megtanulta, mindkét módszerrel?
2013. aug. 1. 15:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a megállós módszer jött be. Kizárólag csak akkor indultam el, ha laza volt a póráz. Fontos az időzítés, és mindig ugyanúgy csináld. Ha egyszer mész, egyszer nem, azt nem fogja érteni. Kellett egy kis idő hozzá, de végül összerakta magában a dolgot és szépen lehet menni vele.
2013. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ja és sima póráz van, nem olyan felcsévélős - nem tudom, mi a pontos neve - fajta. Szerintem ha nem állandó a póráz hossza, a kutyus sose fogja megtanulni, hogy meddig mehet el, mikor fogja visszarántani.

# 5/5 voltam

2013. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De nektek nagy, erős kutyátok van? Vagy egy kiskutya aminek alig lehet érezni a húzását?
2013. aug. 1. 15:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem közepes, de én sem vagyok nagy, így alaposan be kellett támasztanom, ha nem akartam, hogy lobogjak utána, mint a győzelmi zászló... XD

# 5/5

2013. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 60 kilós kutyám van, én 90 kiló vagyok, de simán elhúz. Néha rákiabálok ha húzna, és akkor abbahagyja.
2013. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a megfordulós dolog vált be, csak nagyon következetesnek és kitartónak kell lenni. Jelölj ki egy pontot a kutyán (mondjuk a vállát), ha az elhagyja a combodat, akkor azonnal fordulsz. Nincs olyan, hogy néha picit előrébb engeded, csak összezavarod vele. A megállós dolgot is próbáltam, előbb-utóbb biztos bejött volna, de nem volt hozzá türelmem, ezzel meg nagyon rövid idő alatt sikerült javulást elérni.

(25 kg a kutya, de amíg nem sétált szépen, el tudott rántani, pláne ha macskát látott vagy ilyesmi)

2013. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!