Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie, németjuhász...

Border collie, németjuhász vagy bernipásztor?

Figyelt kérdés
melyik a legjobb kutya? (előnyök,hátrányok) mind tetszik nekem :) (de legjobban a berni) falun élünk ,hely van nekik meg egy másik kutya,van a közelbe egy free strand és egy hatalmas mező ahol rohangálhatnak.
2013. aug. 1. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

border collie: ha nem foglalkoznak vele idegbajos lesz. ha sokat mozoghat és foglalkoztatják akkor imádni való kedves családi kutya. a szukák könnyebben kezelhetőek, a kanokat tüzelési időszakban nem nagyon szabad szabadon engedni mert elszöknek

német juhász: munkakutya, ha jól nevelik, foglalkoztatják jó házi kedvenc, ha nem akkor ez is agresszív lesz

berni pásztor: igazi családi kutya, imádja a gyerekeket és a figyelmet, de neki is sok mozgásra van szüksége

2013. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem lehet kutyám, de már régóta egy border collie-ra vágyok. Ha engem kérdezel biztosan azt mondanám.
2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A border collie nem való kezdőnek, nem egyszerű eset és kb. 3x annyi foglalkozást igényel, mint egy átlag kutya. Ha nem kapja meg, romhalmazzá változtatja a kertet és idegbeteg lesz.

A német juhász is igényli a foglalkoztatást, de egy fokkal könnyebb eset.

A berni pásztor mosolygós családi kutya, lehet vele kutyasuliba járni, nagyokat kirándulni, dögönyözni, de akkor sem kapja szét a házat, ha nem tudott 6 órát futni aznap, csak 5 és felet. Én a bernire voksolok.

2013. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

border colliem van, az elsőt 9 évesen kaptam, kan volt, erős és domináns. Sajnos nem tudtam vele rendesen bánni, bár nem első kutya volt. De a kertet nem szedte szép, csak néha megrágott valamit ha épp nagyon unatkozott. Ennek következménye képen nem hallgatott és elszökött tüzelő szuka kutyák után és elütötte egy autó. Meghalt

Most 13 éves vagyok vettünk egy szuka bordert, mindenki azt mondta hogy ne vegyünk mert ez is megszökik, elütik meghal és most hogy megvan és már egy éves mindenki azt mondja hogy nagyon hozzám illik és tökéletes társ mellém.

Első kutyának én mindenképp egy szuka bernipásztort javaslok, főleg hogy az tetszik neked a legjobban :)

2013. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ááááááááááá 1xűen nem tudok dönteni a berni és a border között :/ amúgy aki azt mondja h a collie tönkre vágja a kertet annak valsz. nem volt rengeteg olyat olvastam (akinek volt) hogy alig rongál és napi 2 óra mozgás és kb napi még 3 óra emberrel 1ütt töltött idő elég neki mellesleg terelnie is kell valamit és azt mondták,hogy még a teknős is megteszi :D mázli h van egy
2013. aug. 1. 18:21
 6/11 anonim ***** válasza:
totál más igényekkel rendelkező kutyák. Külső alapján sikerült őket így összeszedned ?!
2013. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szintén 1 :D

Az én borderem átlagosan 1 órát mozog ami vagy séta és itt csomót fut vagy bringázunk és nyáron heti 1-2x megyünk kutyasuliba ahol fizbizünk meg rohangál és minden nap játszok vele. Nem sok de enki elég és még nem vert szét semmit :P

Olyanokat röhögök ezeken " a border szétveri a kertet" stb :D

2013. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem világ életemben a kedvenc fajtám a németjuhász volt, most van is egy 3,5 éves szukám. Rettentő okos, értelmes és gyönyörű kutya. Nem csak azért mondom, hogy gyönyörű, mert a sajátom, ő tényleg az. Az utcán 10-ből 9 ember odajön, hogy elmondja milyen szép, aranyos, mindenki megcsodálja, sokan kérdezik, hogy lesznek-e kölykei, honnan vettük stb. Bevallom, szeretek vele dicsekedni is, büszke vagyok rá és nagyon szeretem. Szépen sétál, pedig sohasem tanítottam rá, nem húz, barátságos, nem foglalkoztatja különösebben a többi kutya, ami sétánál igen jól jön, nem ugat valami sokat, eltűri a macskákat és amikor a kisgyerekek nyúzzák, szeret tanulni, bár nincs sok időm őt tanítani, mégis tud sok parancsot, pedig esküszöm max 10 percet foglalkoztam összességében az ül, fekszik, marad stb. paranccsal. Nyugodt kutya, elvan magában is, napi egyszer megyünk sétálni jobb esetben, de van hogy néhány nap kimarad. Nem hisztizik ilyenkor, nem rombol, nem őrül meg, nyugodt marad. A legjobban azt szeretem benne, hogy borzasztó értelmesen tud nézni a szemeivel rám, szinte beszél. Nagyon hűséges is, soha nem megy el, kinyitjuk a kaput és nem megy ki, pedig erre sem neveltük rá soha. Régebben volt 2 kistestű kutyám, mert nem volt elég nagy kertünk egy németjuhásznak. Mindkettő hiperaktív volt, teljesen meg tudtak őrülni minden apróságtól, pedig velük sokkal többet foglalkoztam, több időm volt akkoriban. A németjuhászról, a saját kutyámból kiindulva csak két rosszat tudok mondani. Az egyik, hogy vedlési időszakban borzasztóan hullik a szőre. Kinti kutya, de mégis zavaró, minden csupa szőr lesz. Tényleg iszonyatos, ha fésüljük valamivel jobb, de még akkor is. A másik, hogy eléggé nyáladzik. Sétánál folyamatosan liheg, a feje ott van a lábamnál, és folyton belecsöpög a nyála a papucsomba, szandálomba, aztán érzem, ahogy abban tocsogok. Vagy érzem, hogy folyik egy nyálcsepp a lábamon.. No meg a játék kissé fájdalmas tud lenni vele. Tegnap a játék hevében úgy rámugrott, hogy én elestem, ő harapdálta a kezem, persze játékból, nem akarta erősen, de néha kicsit mégis fájdalmasra sikerült. Vagy mikor ültem a földön mellette és simogattam, rátette a vállamra az egyik mellső lábát (ezt szokta), és véletlenül végigkarmolta az arcom a körmével. Nekem ő az első ilyen nagytestű kutyám, a picikkel ezek ugye sosem fordultak elő. De úgy összességében szerintem csodálatos fajta a németjuhász, ha engem kérdezel, ezt mondanám.

A másik kettőről nem nagyon tudok nyilatkozni. A border collie is benne van a kedvenc 3 fajtámban, elsősorban küllemre tetszik. Az utcánkban lakott kettő, ők nagyon okosak voltak, tudom, hogy nagyon intelligens fajta. Gyönyörűek voltak, szófogadóak, imádtak tanulni, viszont állandóan, de tényleg állandóan ugattak. Egyszer a szomszédjuk fel is akarta őket jelenteni. Ezenkívül folyton el akartak szökni, pedig hatalmas udvarban voltak, jól tartva, napi min. 5 óra foglalkozással. Ők bár nem romboltak, legalábbis tudtommal nem, de örökmozgók voltak, nagyon hiperaktív kutyák. Én ezért nem választottam ezt a fajtát, tudtam, hogy nincs rá elég időm.

Berni pásztor egy utcával fölöttünk lakott, ő is nagyon szép és aranyos volt, annyira nem ismertem, de sokat sétáltunk együtt még az előző 2 kutyámmal. Nagyon szófogadó volt, mindig póráz nélkül jött (ezt a 2 kistestűmnek sohasem lehetett volna megtanítani), barátságos volt az emberekkel, állatokkal egyaránt, nem ugatós, viszont ha nem volt meg a napi kétszeri sétája, akkor kissé begolyózott.

Amiket mondtam, nem a fajta minden egyedére vonatkozik, csak az általam ismert kutyákra. Te kifoghatsz egy hiperaktív németjuhászt vagy egy baromi lusta bordert is.

NEKEM küllemre a berni tetszik legkevésbé, bár az is nagyon szép, a másik kettő viszont egyformán gyönyörű, első helyen vannak. Belső tulajdonságait nézve pedig a border legkevésbé, a másik kettő egyformán tetszik. Az én kedvencem a németjuhász, de ha neked a berni tetszik, azt válaszd. Ne az alapján dönts, hogy ki szerint melyik a legjobb. Neked a berni tetszik a legjobban, válaszd azt. Belső tulajdonságait nézve is megfelel szerintem.

2013. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%
Szia ! Nekünk berni pásztorunk van ! Nagyon szép kutya , okos , gyorsan tanul , védelmező , és nagyon cuki !! :D A szőrét fésülni kell rendszeresen . Figyelj hogy milyen tenyésztőtől veszel kutyát , mert sok berni pásztor diszpláziás . A miénk is de ettől függetlenül mindent csinál és nagyon aktív csak hamar elfárad . De amúgy egy tünemény . Én a berni pásztort ajánlom . De csak ha tudsz vele eleget foglalkozni . Tudok egy tenyésztőt Ha érdekel akkor írj priváldban ! :D
2013. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ;)
2013. aug. 9. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!