Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek ilyen? A...

Volt már valakinek ilyen? A kutyám orra középen (nem az orrlyukból) vérzik.

Figyelt kérdés
A kutyusok orrán van az a függőleges csík és pont felette keresztbe van egy repedés, ami egy picit vérzik mikor ásít. Csak ásítás közben látni, egyébként nem. Mitől lehet? Kiszáradhatott? Szinte egész bent van, egyébként kinti kutyus. bekenném kék kenőccsel, de 100%, hogy lenyalja, mert az allergiától folyik az orra és állandóan nyalja. Tavaly nyáron is ki volt sebesedve az orra teteje, akkor az állatorvos azt mondta, hogy a naptól, mert néha mikor kimegy pisilni a buta kifekszik napozni.
2013. aug. 1. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Egyébként valószínű, hogy ki van száradva. Kellene valamit tenni az allergiájával is, mert így hiába is kennéd, folyton kiszáradna. Keress egy jobb állatorvost és kérj tőle tanácsot és kenőcsöt a kutya orrára. (Azért nézze is meg, mert az is lehet, hogy az allergia miatt kisebesedett és így elkapott egy fertőzést vagy valami gombát, arra pedig speciális kenőcs kell.)

Addig is növényi olajokkal próbálkozhatsz, talán olivaolaj van is otthon, vagy tudsz kérni egy keveset valakitől. Azt nem baj, ha lenyalja és még valamennyire a leégés ellen is véd (a napon így se maradjon). Ha van valami rendes fertőtlenítőd, akkor azzal kezeld le, aztán masszírozz bele olajat, illetve csepegtess a repedésbe is és hagyd rajta. Esetleg megpróbálhatsz mindig rászólja ha nyalja vagy elvonni a figyelmét és megtanítani neki, hogy ne tegye. Legalább bekenés után egy fél órán keresztül, mert teljesen valószínűleg nem lehet leszoktatni róla.

2013. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oliva van itthon, jó ötlet, köszi. Az állatorvosom jó, de valamilyen pollenallergiája van és attól folyik. Kellene tesztet csináltatni, de túl drága, gyűjtenem kell rá. Sok mindent tud, okos kutya, de azt biztos nem fogom tudni megakadályozni, hogy lenyalja. Betadinom van itthon, azzal már lefertőtlenítettem neki. Egyébként husky.
2013. aug. 1. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Remélem jobban lesz. Ha van rá lehetőséged ilyenkor tartsd inkább bent a házban a kutyust (a port pedig vizes ruhával töröld takarításnál), séta után pedig töröld át a bundáját nedves ruhával, hogy a rátapadt pollenek számát csökkentsd. Nem tudom, hogy kutyáknak létezik-e valami maszk, amiben kapna levegőt, de a pollenek nem irritálnák és még meg is tűrné magán... Hajnalban egyébként általában kevesebb a levegőben a pollen, inkább akkor töltsön odakint több időt, illetve eső után.


Növényi olajokkal kenheted naponta többször is, azt nem baj, ha lenyalja. A fertőtlenítőket eleinte érdemes naponta legalább 3-5 alkalommal alkalmazni, később csak reggel és este. Fontos, hogy csak annyit használj belőle, amennyit muszáj, és azoknál a fajtáknál, amik nem szívódnak be a bőrbe vagy párolognak el, a végén töröld le a felesleget (pl. egy kozmetikai vattakoronggal, az puha és sok van egy csomagban - a lapocskák jobbak, mint a labdák, mert nem "szöszölődnek", én a dm-ben veszem a sajátmárkásat ami egyébként arctisztításhoz és körömlakklemosáshoz ajánlott, nem is túl drága és könnyebb vele dolgozni, mint a zsebkendővel vagy konyhai papír törlőkendővel ). Gondolom Betadine-ból nem a kenőcs változat van meg mert azt pl. rajta kell hagyni egy ideig a seben. Ha hasonlót használsz (ha most nem is, akkor esetleg a későbbiekben, mert írtad, hogy ez visszatérő probléma), akkor legkevesebb 15 percet hagyd rajta, aztán töröld le és utána tedd rá az olajat. A spray-ket könnyebb felvinni, viszont hiába takarod le a szemét belemehet az orrába, ezért legjobb a csepegtetős.

Esetleg jó lehet rá a Rivanol is (kérdezd meg a patikában vagy az állatorvostól, mert nem tudom pontosan mi ártalmas a kutyákra), az sokkal olcsóbb, mint a Betadine, egy nagy üveg 400 forint alatt van. Ha van otthon szemcseppes vagy orrcseppes üveg, azt öblítsd ki többször, alaposan meleg (majd végül langyos) vízzel és tölts át bele, akkor könnyebb adagolni, mert általában sima üvegben adják, amiből nem tudod adagolni, belenyúlkálni pedig még pipettával sem ajánlott, mert akkor szennyeződik.

Vannak gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató hatású olajok is, érdemes lenne elmondanod a problémádat a patikában (rendes gyógyszertár, nem kell állatoknak valóba menni) és biztos tudnának olajokat ajánlani, vagy esetleg krémet is (én azt azért nem támogatom, mert egyéb összetevők is vannak benne, amiket nem szerencsés ha lenyal, és egyes olajok is kitűnően hidratálnak). Ezek általában nem szoktak drágák lenni, ezer forint alatt van egy üveggel, ami bár kicsi üveg, de sokáig elég.

2013. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönjük!


Reggel 7-től este 7-ig bent van most a meleg miatt. Utána megyünk futni.

Éjszaka kint alszik a teraszon vagy a teraszon lévő házikójában. Mindennel fel vagyunk szerelkezve. :) Van vattakorong, viszketéscsökkentő krém, minden. Betadin-t ingyen kapom a kórházból (hozza valaki) 1 literes kiszerelésben. :)

Egyébként most július végére már csökkent a vakarózása és sosem volt vészes, ő sosem vakarta véresre magát, egy kis szőr hulott-kopott ki, de nem volt foltos. Az állatorvosnak mikor mutattam, hogy hogy kivakarta a combját, ő semmit nem látott, én többet, mert aggódom.

Olivaolajjal kenem majd, szerintem ez a legtermészetesebb, én nem vagyok híve a gyógyszereknek. Ha lehet, mindenből a természetes orvosságot keresem.


Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat!

2013. aug. 1. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!