Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csont kifőzése kutyának. Hogyan?

Csont kifőzése kutyának. Hogyan?

Figyelt kérdés

Többször kapott már főtt csontot a 8 hónapos kutyánk. Nem kap túl sűrűn, mert tudom hogy székrekedést okoz.


Most vettem egy szép nagy lapos húsos-csontot a hentesnél (disznó)

Szeretném megfőzni neki de akadnak kérdéseim ez ügyben :D


1. meddig kell főzni? (hány óráig, mekkora lángon?)

2. csak sima vízben, vagy mehet bele vegeta is?

3. kivált ez egy étkezést nála, vagy agyjak neki mellé még vacsit? Napi kétszer eszik még.

4. Észrevettem két napja hogy enyhe hasmenése van(minimális, inkább pépes). Tegnap előtt felnyalt egy romlott tojást az utcáról, és gondolom attól van. Főtt rizst adtam neki eddig, elkeverve a konzervében. A csont nem fog gondot okozni?


előre is köszönöm a tanácsokat!



2013. aug. 1. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sima izesítés mentes vízben főzöm, forrástól kb 30 percig, kis lángon elég főzni de minlndenhol lepje el a víz. A főzőlét meg felhasználhatod rizsfőzésre is. A csont nem vált ki étkezést, én inkább nasiként, és fogtisztitóként adom heti egy alkalommal.
2013. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vizet nem kell ízesíteni, és 20-30 percet főzd. És mivel ezen órákig képesek nyammogni, az esti etetést elhagyhatod. A csontot úgyis megeszi, inni fog utána, szóval nem lesz éhes.

A hasmenésre azért figyelj oda -mondjuk azt írtad, hogy csak hígabb- de azért egy romlott tojástól nem tarthat 2 napig a dolog.

Konzervet viszont ne etess vele -szerintem- semmi tápértéke nincs.

2013. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sertés lábszárcsontot szoktam nekik venni fogtisztításra. Sima vízbe beleteszem (hidegbe) és kis lángon főzöm (először teheted nagy lángra is, de amint felfőtt a víz vedd le annyira, hogy csak pötyögjön, nem kell neki nagyon főni), forrástól számítva kb. 1 óráig, fedő nélkül, hogy a bacik kimenjenek.


Étkezést csont nem helyettesít.

2013. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Sajnos semmi mást nem eszik meg.

Royal canin-tól kezdve mindenféle prémium és kevésbé prémium tápot próbáltunk már. Így sokszor főzök neki (utána járva persze hogy miként is néz ki egy kutya étrendje.) Sokana BARF-ra esküsznek de én nyersen nem adok a kutyámnak húst.

2013. aug. 1. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:

"Sokana BARF-ra esküsznek de én nyersen nem adok a kutyámnak húst."


....pedig bátran adhatsz nyersen, kifőzöd belőle a jót. :)

2013. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a sertést csak és kizárólag főzve, a többi állati húst ill. csontot nyersen nyugodtan adhatod neki :-)
2013. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én is adok nekik nyers hús. Marhát, nyulat, vad nyesedéket, csirkét csak azért nem mert egyikük allergiás rá. Az értékes enzimeket kifőzni vétek a húsból, kb olyan mint rommá főzni a zöldséget. A kutyák emésztő rendszere a nyers hús evésre van kitalálva, tehát azt hasznosítja a legjobban.
2013. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!