Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek melyik a kedvenc Spicc...

Nektek melyik a kedvenc Spicc fajtátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nektek melyik a kedvenc spicc fajtátok és miért? Tudnátok róluk véleményt meg tapasztalatot írni? Mennyi test mozgásra van szükségük? napi mennyi kefélésre? Meg hát mindent amit tudni kell róluk:) Nagyon beleszerettem ezekbe a fajtákba, és érdekelne, h kinek melyik a kedvence, meg h TI gazdik mit tudtok róluk elmondani!:) Előre is köszi a válaszokat

2013. aug. 1. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
ősi kutya a szibériai husky, spicc pedig a német spicc (közepes/kicsi) :)
2013. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért: Spitz
2013. aug. 1. 19:02
 3/8 anonim válasza:

nekem nemet kozep spitzem van, eleg hiperaktiv fajta (kiveve most ebben a nagy melegben)

telen imadja a havat viszont nyaron menekul a viz elol :D

a szore szinte ontisztulo, en nem kefelem naponta de 1 heten azert 1-2x megszoktam fesulni, de igy is nagyon szep, mert furdetni is megszoktam 2-3 hetente.

labdazni imad, setalni is, de idegen kutyakat nagyon ugat es morog rajuk, nem tudom miert :( viszont az ismeros kutyusokkal nagyon jol kijon :)

2013. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nelem a kozep spitz. Nagyon aranyosak de az enyem a kisgyerekeket nagyon utalja. Regebben nagyon aktiv volt de az utobbi evben teljesen ellustult. Jatsuani egyaltalan nem lehet vele mert ketszer elkapja a labdat es kesz, de setaval nem lehet kifarasztani , mindig csak menne. Utazni nagyon szeret, csak egyszer hanyt , akkor amikor hoztuk. Nem kell naponta fesulgetni, en hetente 1-2alkalommal fesulom. Mindenre ugat ami mozog es a kerites tuloldalan van. Nem oldebek! A kezedben 5 percnel tovabb nem tudod tarta...
2013. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a mudi. Igen eleven, de ha le van mozgatva, nyugodtan elvan. A szőre nagyon kevés gondozást igényel, körülbelül két-három hetente át kell fésülni (gyakrabban nem is ajánlott), vedlési időszakban kétnaponta. Ha piszkos lesz, száradás után magától lepereg a kosz. A szocializálására nagy hangsúlyt kell fektetni, kiskorában hozzászoktatni mindenféle ingerhez, különben bizonytalan lesz felnőve. Kutyaovit ajánlom. Más állatokkal nagyon könnyű összeszoktatni, mivel arra lett szelektálva, hogy ne bántsa a jószágot. De a hajtóösztön benne van, így arra kell tanítani, nevelni, hogy ezt az ösztönét ne a család cicáján, nyusziján stb. vezesse le, hanem labdával, frizbizéssel, vagy akár tereléssel. A gazdival együttműködő, gyorsan tanul, de kell hozzá határozottság is (mint minden spicc vagy terrier típusú kutyához), különben engedetlen lesz.

Mivel kihalófélben van, törzskönyvvel, igazi tenyésztőtől "szabad" venni, de így is nagyon olcsók a többi fajtához képest, gyakorlatilag egy jó vérvonalú, szűrt szülőktől származó, kiváló kiskutya egy szaporított külföldi fajta árába kerül.

Szerintem nagyon különlegesek a csigás szőrükkel és a sokféle színváltozatukkal. Ha a spiccek tetszenek, akkor az inkább kiállításokra tenyésztett vonalakat ajánlom, ilyen kennel pl. a Mecseki Bundás, Királytelki, Beszédes A Mudim (itt csak igény esetén van alom), de vannak ilyen almok a Kunok Kincse, Gulakuti kennelekben is, csak hogy hirtelen néhány példát soroljak.

2013. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Linduli ***** válasza:
54%
Pomerániai törpespitz az én kedvencem a spitz-ek közül, de a német törpespitz sem rossz.
2013. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 catygirl ***** válasza:
Nekem egy fehér közép spitzem van és ő meg az orange kisspitz a kedvecem
2013. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Japán Spiccem van:) 4 hónapos:)
2013. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!