Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lehet, ha visszalövelte a...

Baj lehet, ha visszalövelte a vért a kullancs a kutyámba?

Figyelt kérdés
bár tudom, hogy baj lehet, de az én kutyám esetében kérdezem.. május környékén kapott a tarkójára cseppeket az állatorvosnál kullancs ellen, illetve van bolha és kullancs elleni nyakörve is.. viszont valahogyan mégis lett benne egy kullancs.. kb egy hete vettem észre a nyakánál, vagyis inkább kicsit alatt. hosszabb szőre van, így már csak akkor vettem észre mikor nagyobb volt a kullancs.. és sajnos már nem élt, mert visszalőtte a vért a kutyámba.. laposabb volt meg aszalódott, száradt, nem élt.. és meg is volt dagadva még utána eléggé a kutyám nyaka alatt (a begyénél vagy hogy mondjam), de pár nap után leapadt. figyeltem a tüneteket de rendben van.. viszont kb két napja olyan fura.. fél, beakar jönni, nem nagyon akar enni, bágyadt, szomorú.. nem játszik, sokat alszik. bár lehet hogy a meleg meg épp most tüzel is, de fura.. bár ugat meg szaladgál és ha hmegyünk sétálni akkor is jó kedvű.. csak aggódom.. ennek a kullancskiszedéses dolognak kb egy hete - másfél hete, de nem tudom hogy mikor lőhette vissza a vért.. szerintetek mekkora az esélye hogy megfertőződött? és mennyi a lappangási idő? és mi az első fontosabb tünete hogy beteg lett? köszönöm előre is!!!
2013. aug. 1. 21:20
 1/3 sippara ***** válasza:
Nézd, a te kutyádról van szó, te tudod, szokott-e máskor is hasonlóan viselkedni tüzeléskor. Ha nem, akkor állatorvos - inkább egy "felesleges kör", mint egy lime vagy babézia.
2013. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az összeaszott kullancs jó kullancs. Mivel már megdöglött. Gondolom, a nyakörv segítette hozzá. Az nem fertőz.A megszívott élő kullancs kiesik a kutyából.

Ha mégis fertőzött lenne, akkor láz, étvágytalanság, levertség folyamatosan és idővel sötétedő vizelet a fertőzés jele.

2013. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Veina ***** válasza:
Te kutyusod de ha az enyém produkálna ilyen tünetegyüteseket akkor azzonnal vinném az állatorvoshoz már ahogy azelöttem szólok inkább felesleges kört minthogy bajlegyen.
2013. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!