Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lenne nekem a borde collie?

Jó lenne nekem a borde collie?

Figyelt kérdés

Nemsokara itt a suli..

De lenne ra mindig minimum 2 oram. Hetvegente lehet hogy tudna terelni.

Trukkoket tanitanek neki, es hobbibol akadalyokat is ugrana.

Minden nap setalnank. Stb


Nagyon tetszik ez fajta kutya, es mar regota nezem oket. D akikkel talalkozom azok altalaban nyugodtak. Olvastam hogy napi 1 ora is eleg nnekik ha foglalkozunk veluk.


Szerintetek?



2013. aug. 1. 22:35
 1/9 Veina ***** válasza:
Ha mindezt tudod neki biztosítani akkor szerintem nincs akadály. de szerintem nrked kellene le dönteni, hogy mi legyen meg persze a szüleiddel beszéld meg ;)
2013. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A világ legjobb kutyái, ha valóban foglalkoznak velük. Nagyon igénylik a mozgást, a közös játékot és mindig kell nekik valami feladat. Roppant tanulékonyak, és szeretnek is tanulni.

Ha viszont hagyják őket elkallódni és nem elégítik ki az igényeiket, pokoli "rossz" és kifejezetten buta kutyák lesznek. A szomszédunkban is van kettő, akiket konkrétan leszarnak; hát van pár jó sztorim, hogy mivel készítik ki a gazdikat...és iszonyatosan butuskák; sőt, veszélyesek, harapósak.

Én imádom ezt a fajtát, nagy álmom hogy egyszer legyen egy borderem; de az tuti, hogy előtte 100× is átgondolnám, hogy valóban tudom-e biztosítani a napi szintű több órás aktív játékot és sétát...nagyjából 15 éven át.

2013. aug. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ezeket hosszú távon,évekig tudod vállalni,lehet.De nagyon nézd meg,honnan veszed,mert már ezt is divat "hobbi tenyésztészteni"
2013. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudtok nekem ajanlani valahonnan kiskutyat? Szukat szeretnek de nem tul dragan..


En oket neztem:


Szukak: [link]


Kan: [link]


( 1. 2. kep) [link]

2013. aug. 2. 21:24
 5/9 Veina ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy oltva féregtelenítve vannak- e esetleg chippet kaptak-e és va-e esetleg törzskönyv mert meg említik, hogy a kannak van az ár nem mondanám vészesnek ennél van drágább is láttam 3.000.000 ft-ért igaz az nem colli volt. hmmm ez szubjektív kinek mi a drága.
2013. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Veina ***** válasza:
Elnézve a harmadik link egy igaz kutya tenyésztörő árulkodik és amit leírt hamar kiderítheted mert mindennek.meg kell lennie at oltási pairon. már csak az árát kell megédeklődnöd :)
2013. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Harom miloi egy kutyaert?!! :DD

Amugy megkerdeztem es 100 000 forint eg ykutya


Talaltam megegyet amik tuti hogy fajtatisztak mert az apja torzykojyves csak az anyja nem a penz miatt.

De a kepen szerepel az a es az anya os

2013. aug. 4. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Collie-ügyben nem tudok személyes tapasztalatból nyilatkozni, de a "napi egy óra is elég nekik, ha foglalkozunk velük" szerintem tutira nem igaz. Az én kutyám nem annyira pörgős, mint egy collie, de napi egy óra aktív foglalkozás annyira elég neki, hogy ne kattanjon be, ha épp borzasztóan el vagyok havazva.


Ahol az "anya nem tk-s a pénz miatt", onnan nem veszünk kutyát, mert nem tenyésztő. Ott a kölykök akár betegek is lehetnek, mert ha tk nincs, akkor nem hiszem, hogy volt tenyészszemle, szűrések és miegyéb. Legjobb esetben "csak" nem hozzák a fajta esetében kívánatos tulajdonságokat és erősen megnehezítik a dolgodat. Nem szabad spórolni egy kutya vételárán. Ha nincs rá keret, akkor inkább örökbefogadás.

2013. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:
Őszintén? Nem. Két óra foglalkozás egy bordernek közel sem elég. Volt itt pár boderes hozzászóló régen, napi 4-5 órát foglalkoztak AKTÍVAN (futás, bandázás, sport) a kutyával, és még ki tudja mennyit "passzívan" (trükkök, engedelmes) - ugyanis ha egy bordernek nem adsz elfoglaltságot, hidd el, talál magának. Szaporítótól meg pláne nem veszünk bordert, itthon ezek a kutyák olyan 100-120 ezer forint környékén kezdődnek, kapnod kell a kölyökhöz törzskönyvet és oltási könyvet (benne két oltással és négy féreghajtással).
2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!