Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog kiskutyam már...

Angol bulldog kiskutyam már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, morog. Mi lehet az oka? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol bulldog kiskutyam 12 hetes. 8 hetesen hoztuk el, már az első perctől kezdve vadul nekünk ugrik, harap, van, hogy ha simogatni akarjuk vadul visszakap a kezünknek vagy, hogy percekig megállás nélkül ugat. Nagyon vadul játszik is, de ez már alakul, nem tudja lenyugtatni magat egy vad jatek után és nem tudom én hogy tudnám. Tudom, hogy kiskutya és azt is, hogy ezek nagy része bulldog velejáró. Jól felkészültem a kiskutyara, minden létező könyvet elolvastam. Szerintetek ez rendben van? Mit tudnék tenni, hogy ez változzon? Néha úgy érzem, hogy fél, pedig sose bántottuk és jó helyröl hoztuk!

2013. aug. 1. 22:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Ignorálni már próbáltátok?
2013. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Egész "egyszerűen" nem kell bepánikolni, meg 'jajj istenem mi lesz később', hanem dolgozni kell a helyes rangsor felállításán. Egy bulldoggal nem könnyű.
2013. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen. Próbáltuk. Ez mondjuk a kéz és lábharapdálásnál be is jön. De amikor fáradt akkor olyan, mintha nem érne semmit sem. Olyan, mintha nem tudná lenyugtatni magát. Vagy nem tudna lecsillapodni...
2013. aug. 1. 23:11
 4/22 Laktózmentestej ***** válasza:
67%

22:58-nek.

Látom fényezed a latin szókincs tudásodat. Azért magyarul is leírhattad volna:ne vegyél róla tudomást amit csinál, ne reagálj rá, mellőzd.

A kérdezőnek: meg nincs rendben egyáltalán ne engedd meg a kutyádnak, hogy ezt csinálja. Szólj rá keményen.

2013. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából csak abban szeretnék megnyugodni, hogyha következetesek maradunk, akkor idővel ezek változnak. Egyre ritkábbak ezek az alkalmak is, de nagyon intenzívek. Ha rosszat csinál leszidom, határozottan, de abban a pillanatban megdicsérem, ha ügyes. A nyugodt állapotait próbálom megerősíteni. Aggódom érte, de remélem ez csak hiszti. Egyébként nagyon okos, gyorsan megtanul mindent. Mé most kapta meg az utolsó oltását, ha rendszeresen sétálhatunk már vele az segíthet?
2013. aug. 2. 07:15
 6/22 anonim ***** válasza:
A séta segíthet,mert lehet,hogy a felgyűlt energiái miatt pörög ennyire.Vihetnéd kutya oviba is,hogy a fajtársakkal játszhasson és még korán rendezve legyenek az esetleges viselkedés zavarok.
2013. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem normális ha harap, a bulldog családi kutya és nyugodt természete van' 12 éve van bulldogunk mert apukám tenyészti és sose volt ilyenünk, mert ilyen kutya aki agresszív tenyésztésbe se vonható. Ezért kell normális helyről tenyésztőtől venni, mert olcsón normális egészséges bulldogot szaporítónál nem kaphatsz. A kutyaovi nagyon jó ötlet, ott szocializálódna és titeket is tanácsokkal látnának majd el, hogy a későbbiekben hogyan neveljétek. Miért nem hívod fel azt akitől a kutyát vetted? Ő ismeri a legjobban a kutya természetét, a szocializációját is ő kezdte, tehát biztos tudna neked segíteni is.
2013. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

09:06

Akkor azt mondod ez nem normális bulldog kölyköknél? Mármint értem, hogy nem lehet hagyni, de nekem többen azt mondták, hogy ez gyakori náluk. Ahonnan elhoztuk ott azt mondták, hogy határozott nemmel, következetességgel majd abbahagyja. Akkor van okunk aggódni úgy gondolod?

2013. aug. 2. 09:35
 9/22 A kérdező kommentje:
Persze nem ezt csinálja egész nap:) Amúgy egy tündér és imád minket, ez olyan este 8 és 9 között szokott rájönni. Minél többet játszunk vele, annál rövidebb ideig tart. Általában elalvás előtt.
2013. aug. 2. 09:45
 10/22 anonim ***** válasza:
Lehet kifogtatok egy ideg gyenge példányt ezt még nem lehet így megmondani. Tény, hogy a bulldog makacs és így speciális nevelést is igényel, de a standard is kimondja, hogy békés nyugodt családi kutyák. Ha esetleg érdekel olvasd el az fci fajta standardját: [link]
2013. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!