Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hozunk egy kölyök sheltie...

Most hozunk egy kölyök sheltiet agilityre, milyen nemű legyen?

Figyelt kérdés
Szerintetek agilityre milyen nemű kutya alkalmasabb, eredményesebb? Sokat gondolkoztam. Valószínűleg ivartalanítva lenne majd. Úgy gondolom a kanok talán bátrabbak, kevésbé kényesek, , talán gyorsabbak is, erősebbek, szívósabbak, viszont a szuka meg talán könnyebben irányítható, simulékonyabb. Komoly, versenyző agilityseket kérdezem. Ti milyen neműt választanátok? Vagy ez rajtam múlik, a gazdán, hogy melyik illik hozzám? Ha igen, akkor mitől függ ez? Nekem volt szukám is, kanom is, de pont azt tapasztaltam, hogy a kan volt könnyebben kezelhető és a szuka domináns. Ez azt jelenti, hogy hozzám a kan illik, vagy pont "kifogtam" az előző kutyáim?

2013. aug. 1. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja. Szerintem ugyanannyi szuka agiliys kell legyen, mint kan, de hát nem értek hozzá. Amúgy tényleg a kanokra mondják hogy dominánsabbak. Én a helyedben kiválasztanám az almot, és aztán azon belül a kutyust, attól függetlenül hogy milyen nemű.
2013. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem a nemen múlik inkább a gazdin és a kutya alap temperamentumán. Nekem is a kanjaim a könnyebben kezelhetők és sheltieben azt tapasztalom, hogy a kanok lényegesen nyugisabbak és kevésbé problémásak de ez nem jelent semmit. Függ a vonalától is azért a kutyának, meg a született alaptermészetéből is, hogy mennyire lesz alkalmas a sportra. Ismerek nagyon nyugis sheltieket akik csak immel-ámmal és csak a gazdi kedvért csinálják a feladatokat és nem is élvezik a munkát de olyat is aki él hal érte- (nekem is van 2 sheltie kanom itthon most :) )
2013. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Totál mindegy, hogy milyen nemű a kutyád. Az a lényeg, hogy te melyik nemnek a hátulütőit tudod elviselni és kezelni.

Értem ez alatt, hogy a fiúk általában a hátsó lábukat lepisilik véletlenül, a lányok pedig tüzeléskor kényesek, hisztisek lehetnek és csepegtetnek, ergo takarítani kell jobban.

2013. aug. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És jellemben mi az ami különbség sport szempontjából? Akármilyen fajta kutyánál
2013. aug. 2. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Tegyük fel van két ugyan olyan fajta kutyád. Egyik fiú, másik lány. Ugyan úgy neveled őket, ugyan annyi ideje. Annyi lesz a különbség, hogy az egyéni viselkedésük fog eltérni. Lehet az egyik jobban szereti a kenyeret, a másik pedig az almát.

Mondják, hogy fiúk kóborlósabbak, lányok hisztisebbek de szerintem teljesen egyed függő. Nekem a mostani kutyám fiú és baromi hűséges de falun elmászkált. Ennek ellenére ha kimentem a kertbe, azonnal ott termett. Volt olyan kutyám is, amelyik meg soha nem ment el tőlem.

Szóval változó nagyon.

2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha meg ivartalanítjuk, akkor gondolom még kevesebb a különbség..
2013. aug. 2. 16:59
 7/7 anonim válasza:

ÜDVÖZLÖM !

Érdekes kérdés ... , főleg az , hogy melyik tenyésztő , milyen kiskutyát akar eladni !!! - SŐT MÉG VÁLOGATNI IS LEHET !!!!!!! - MÁS MEG ÉVEKET VÁR , EGY ÍGÉRETES ALOMRA ))))) ------ IVARTALANÍTÁSRA NEM TENYÉSZTENEK , TERVEZNEK SHELTIE ALMOT !!!!!!!! --- És bizony van sok rejtett betegsége , erre is gondolni kéne !!! --- Ha gond adódik , tuti nem lehet vele agilityzni , már ha fogékony rá , mert az hogy SHELTIE , azzal még csak azt mondta , - hozunk egy kölyköt , ÉS A TÖBBI ...

Az , hogy sok SHELTIE jó eredményeket ér el az agilityben , az a gazdin is múlik , mivel a PÁROS teljesítménye adja az eredményt

Agilityzek a kutyáimmal , több éve tanulom , gyakorlom , - sok idő kell , míg mi kétlábúak legalább hobbi szinten " megtanuljuk ezt a sportot " ,

Imádom az edzéseket , a kutyáimat , és TISZTELEK minden gazdit aki , időt - pénzt nem sajnálva kutyaoviba , - foglalkozásokra - frisbeere - agilityre , stb. jár a kutyájával )))))

AZÉRT VÁLASZOLOK A KÉRDÉSRE IS : --- " Lánypárti " vagyok , és a tűzelés semmi a jelöléshez képest , pláne , ha van kert / és a seltiehez jó ha van /

- az hogy domináns --- ki is a falkavezér ? , a gazdi a domináns , ha ez nincs így , simán ott hagy az agility-pályán , ezért kell a feltétlen engedelmesség mindenben .

AZ AGILITY EGY SPORT , VAN AKINEK HOBBI , DE A KUTYÁNAK , JÁTÉK - FELADAT , sőt ha jó a kutya , jól van tanítva , lehet egy " megszállott örült " , - igen ezek a szuper kutyák , NEM CSAK SHELTIEK TERMÉSZETESEN !!! - AKIK UGATVA RONGYOLNAK VÉGIG A PÁLYÁN - ÚGY PÖRÖGNEK - ÉS VAN KUTYA AKIT A FUTAM ELŐTT KELL FELÉBRESZTENI ....

Az agility lényege a HIBÁTLANSÁG !!!!!!!!! - aztán a szintidő , és az idő -

Bátorság - kényesség / --- tanulás , motiváció , - 5-10 edzés után nem kérdés

Erősebbek , szívósabbak / 2,5-3, m/s seb. azaz egy futam 40 másodperc - átlag /// EGY VERSENYEN 2 FUTAM VAN

Gyors - pörgős = NAGY ÉLMÉNY HIBÁTLANT TELJESÍTENI VELE , - CSAK RITKA


KÍVÁNOM , EGÉSZSÉGES PICIT VÁLASZ , ha már lehet , === legyen - eleven , éber , akár ugatós , ---

ÜDVÖZLETTEL : EGY ALVÓ BAJNOK SPITZ , ÉS EGY " ÖRÜLT " SHELTIS " AGILITIZŐ

2013. aug. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!