Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan üdvözöljük a kutyát?...

Hogyan üdvözöljük a kutyát? Mindenütt hangsúlyozzák az ignorálást de az utána való részt nem igazán értem.

Figyelt kérdés

Ez a kérdés a minap ötlött fel bennem, épp olvastam valamit.

Nos értem, hogy mikor hazajövök, vagy csak bejövök a postaládától is... nem szabad figyelni a kutyára úgy 5 percig. Értem, hogy meg kell várni, míg lenyugszik és nem próbálkozik a figyelmünkért mindennel.

De amikor letelt az 5 perc (vagy kinek mennyi), akkor már le lehet guggolni, oda hívni a kutyát és köszönni neki elvileg.

No de ilyenkor már megengedett, hogy csóválja a farkát a kutya, lapuljon a füle, esetleg szét dobja magát a földön??

Én így szoktam csinálni, de most eszembe jutott, hogy a végén lehet nem cselekszek túl helyesen.

Szerintetek?



2013. aug. 2. 02:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem szentirás!!! Akkor üdvözlöd a kutyát, amikor akarod. Engem ez sosem érdekelt. Alig várom, hogy hazaérjek, és tolongjanak elém a kapuban. Mindenki kap egy simit, és haladnak tovább a dolgukra.
2013. aug. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod.
2013. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én imádom a kutyáimat, de a köszönést le tudom annyival hogy sziasztok azt jónapot. :D


Már ha olyanom van esetelg hogy oda akarom hívni őket akkor meg nem várok 5percet hanem azonnal hívom őket 1éves korukra ezt tökéletesen megtanulták.. és nem is jönnek már oda ha bejövök.

Ha viszont hívom őket akkor meg nagy örömködés van.

2013. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy amikor hazaérek melóból (persze nincs teljesen egyedül, mert a családból valaki szinte mindig otthon van) akkor átöltözök, wc, iszok valamit, váltok pár szót a családdal, és utána mondom a kutyámnak, hogy gyere, megyünk sétálni. Akkor egy kicsit megörül, kimegyünk a lépcsőházba, addigra megint lenyugszik. A lépcsőn mindig kézben viszem, na olyankor -amikor fölveszem- mondom neki, hogy helló bébi (vagy valami ilyesmi:D) akkor ő orron nyal, és ennyi. Mire leérünk a lépcsőn, már le vagyok tojva, akkor már a sétára koncentrál.
2013. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Én nem így csináltam, még nem kell odaadni a kutyusunkat a nővéremnek. És én nem így csinálnám, ha látnám,hogy jön őrül,sír,ugat,ugrándozik, én bemegyek hozzá azonnal. Megsimogatom,játszok vele adok neki egyből innit,ennit stb...
2013. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igenis jólesik, amikor hazajövetelkor boldog a kutya és üdvözöl. Az ugrálás máskor sincs megengedve,így az nem gond.
2013. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam ahogy te, mostanra már nyugodtan vár haza. Csak ül és csóválja a kis farkát ezerrel :) Szerintem ez belefér, nem akarom megvárni amíg elmúlik a nagy öröm és félrevonul.
2013. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is szeretem látni, hogy örül. Ez is egy folyamat, így van eleje és vége is. Nos a végét nem tudtam hova tenni.

Sose szerettem ha felugrált rám egy kutya, mert ki tudja épp mennyire vagyok koszolható ruhában... vagy szatyor van nálam és ő meg véletlenül kiszakítja, akkor csak mérges lennék, na neeem.

Szóval ugrálás nálunk sincs meg hiszti. Akkor csinálom tovább úgy, ahogy eddig. Várok míg picit lenyugszik, aztán odahívom. De ha túlpörög, akkor ott fogom hagyni.


Persze az odahívást sem úgy értem, hogy elkezdem gyömöszölni meg gügyörészek neki, de akkor ezek szerint azzal nem rontok a dolgon, ha megsimizem nyugodtan, adok egy puszit aztán ennyi. :)


Köszi a válaszokat!

2013. aug. 2. 15:04
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
50%
Mikor hazaérek én is rögtön köszönök a kutyámnak. Mondom a nevét és hogy szííjaaa megjöttem. Nagy örömében elkezd szaladgálni az egyik cipőmmel úgy egy percig aztán lenyugszik.
2013. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Van, mikor a kertbe lépéskor odaszólok a kutyának, hogy szia, jó voltál, stb-stb...Van, hogy rezzenéstelenül megyek be a lakásba.

Távollétem időtartamától függően vagy fekszik tovább a helyén kis farkcsóválás közben, vagy odakocog és csóválva bekísér a házig :) Ha hívom, odakocog, kis simi-simi és megy dolgára

2013. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!