Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS, ha vakarózik néha,...

FONTOS, ha vakarózik néha, váltsak hipoallergén tápra?

Figyelt kérdés
4 kutyám van,és mind Brit Premium M esznek.a 4ből egy néha vakarózik,nem nagyon sokat,de a többiekhez képest azért többet,mert a többi nagyon ritkán,ami meg normális.De ő minden nap,többször is, a fülénél vakarja, a pofájánál,és a farkánál néha rágja,vagy a combjánál.Nem bolhás,tiszta,bolhája volt 1 kevés kb 2 honapja,mert nem hatott a csepp már,de azóta rendben.A tápra gondolok,valamely összetevőre,pl kukorica vagy csirke.Kb 4,5 hónapja eszik ezt a tápot,előtte főtt kaját ettek,csak kifogytam a jó árban lévő husból,plusz időm is kevesebb főzni,ezért váltottam tápra.Váltsak hipoallergénre,de ha igen melyikre?Brit Care?vagy Acana inkabb?attol felek a magas feherjetartalom miatt,...vagy mas marka???

2013. aug. 2. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A felsorolt tünetekből nekem gyanús hogy allergia. Nekem 2 kutyám allergiás, mindkettőnél bevált a Brit Care.
2013. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hipoallergén,csupán vegyél csirkementeset,halasat mondjuk,bármilyen prémium kategóriában.Több hét,mire a tünetek enyhülnek,ha csirke az oka a viszketésnek.
2013. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok,arra figyelj hogy azért mert mondjuk az van ráirva hogy marhás még lehet benne csirke származék. Ezek a csirkementesek

[link]

A gyógyulást pedig úgy tudod felgyorsítani ha kb 5-7 napig nyákosra főzött rizst adsz neki, izesítés nélkül. A főtt rizs valahogy kitisztitja a szrvezetét.Semmi mást ne adj neki. Mi megcsináltuk és működött, a második héten már alig vakaróztak.

2013. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
Esetleg bűzmirigy?
2013. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet bolhaallergia is. Mennyi ideje eszi ezt a kaját? Mert ha stagnál az állapota- vagyis folyamatos idelye csak vakarózgat...de nem sebesedett ki, akkor szerintem nem biztos hogy a táp.. ha folyamatosan eszi, akkor általában rosszabbodik. A bolhaallergia tünetei elhúzódhatnak, vagyis akkor is vakarózik, ha már nincs bolhája. Még valami. A bolhaallergiás kutyák nagyon érzékenyek, vagyis elég ha egy bolha megcsípi, máris vakaróznak. Fontos, hogy a vele kapcsolatban álló állatok se legyenek bolhásak. Nálunk a Rotinak van bolhaallergiája, és elég 1 bolha ha megcsípi...már rágja magát, vakarózik.
2013. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hat kb 4-5 honapja folyamatosan eszi a tapot.Volt bolhaja kb masfel-ket honapja,akkor rettentoen vakarozott,kb azota tart ez,de mivel a bolhakat kiirtottuk es egyik kutyam sem bolhas,spot-ont hasznalunk,ezert gondoltam a tapra.Nem tudom,a bolhaallergia elhuzodhat masfel-ket honapig is,hogy mar nincs bolha?

Es ha a taptol,csak a csirketol lehet,vagy kiukorica is okozhatja?mivel elotte sosem evett kukoricat,csirket meg kapott fove,ezert nem tudom mire gondoljak....

2013. aug. 2. 09:51
 7/8 A kérdező kommentje:
ja,es nincs semmi seb,semmi elvaltozas a bundaja alatt,a bőrén,csak a sima vakarózás.
2013. aug. 2. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt az enyémnél is. Iszonyatosan vakarózott, meg nyalta a lábát meg a fenekét. Váltottunk csirkésről Taste of the Wilde halasára és teljesen megszűnt két hét alatt a vakarózás. Gyönyörű a széklete és kevés.
2013. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!