Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség probléma,...

Falkavezérség probléma, megoldás félig megvan, de ezt hogyan oldhatom meg?

Figyelt kérdés
Falkavezérségi problémát észrevettem, és sokak tanácsára a Cerberos kutyaiskola, és a Tükör módszer javaslatait követtem. Pl. kaja nem marad a kutya előtt, sétánál és kapun nem ő megy elől, a"kajájába beleeszek" és néha elveszem evés közben. A játékát viszont nem tudom kivenni a szájából, illetve tükör módszeres morgással, és ellökéssel eltiltom a játékaitól, csak akkor viheti el, amikor megengedem. Na de ez a probléma. Ha elfordulok, azonnal ellopja a játékokat.
2013. aug. 2. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom az iskolákba nem mentél el.. így sokat nem ér az egész ha teljesen kezdő vagy a témában..

Ugyan azt a dolgot lehet nagyon jól és nagyon rosszul is csinálni, úgy hogy közben lehet hogy túl nagyot nem is hibáztál..

2013. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
2-szer voltam suliba, sajnos legközelebb csak 50 km-re van suli.
2013. aug. 2. 17:04
 3/25 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya, és mit kell tudni róla, mióta van nálad, honnan jött, mióta vannak vele gondok? Van más is ezen kívül, hogy félti a tulajdonát? Morog, odakap, vagy csak nem ereszt?
2013. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Ezt gyakorolni kell vele. Nem lehet elvárni, hogy csak úgy otthagyja. Fokozatosan növelni kell a távolságot a kutya és közted, miközben a játékhoz nem érhet hozzá, illetve az élet más területein is felé kell, hogy kerülj, ezt pedig nem lehet annyival elérni, hogy te mész ki előtte az ajtón és néha beleeszel a kajájába.
2013. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
2eves,pici kora óta velem van,nemetjuhasz,nem sosem morgott vagy tamadott,csak a jatek lopás,behivas es a nem eresztes a gond.2.kutyam
2013. aug. 2. 17:20
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem akarod, hogy nála legyen valami játék, egyszerűen rakd el, és csak akkor vedd elő, amikor ketten játszotok vele, így egyértelmű lesz, hogy te rendelkezel vele. Az nem működik, hogy néha letiltogatod, de amúgy nem véded meg a tulajdonodat, mert a nap nagy részében nem tudsz rá figyelni. Ezt a lehetőséget ki fogja használni a kutya, ha két évig azt szokta meg, hogy ami nála van, az az övé, az a konkrét játék meg pláne.

Mindenesetre ha letiltod valamiről, akkor fordulj el, és ha rárepül, fordulj vissza, és erősítsd meg a tiltást, hogy rájöjjön, hogy csak azért, mert te ott hagytad a földön, még nem lesz joga hozzányúlni. De mondjuk ennek amúgy nem látom sok értelmét, mert amit te ott hagysz, az nyilván már neked nem kell, egészen jogosan viszi el a kutya. Ha kell, vidd el, vagy maradj ott és védd meg - kutyáéknál ez így működik.

2013. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

diesel nagyon jól leírta a lényeget. az a baj hogy tényleg nagyon könnyen el lehet rontani a dolgot úgy hogy ezekből inkább gyakorlatozás lesz, semmint a pozíciónk egyértelműsítése a kutya számára. pl. sétánál a kapun a kutya kérés nélkül előre enged avagy neked kell rászólnod mindig, ne adj isten leültetned? mert nagyon nem mindegy...


éppen az annak a jele hogy nem megfelelően lett megértetve a kutya számára a dolog, hogy elfordulunk és máris azt teszi amit nem szabadna. nevezzük úgy tekintélyünk hiányában a kutya azt tesz amit akar...


ugyanakkor akuminak is nagyon igaza van annyiból hogy nem a már x éve megszokott saját játékaival kellett volna rögtön a lecsóba csapni kezdőként. persze tökéletesen meg lehet ezt is értetni egy kutyával, de jóval nehezebb és valóban stabil pozíciót igényel.


mindenképpen szükséges lenne egy személyes segítség -online az ilyesmi nem működőképes dolog- mert a dominancia gyakorlatok minőségén van nagyon nagy hangsúly.


természetesen az hogy odaadja neked a játékot, tanítható cserével is. tehát pl. jutit adsz érte cserébe ha készséggel odaadja. de ez sosem fogja biztosítani azt, ha a kutya az utcán talál magának egy izgi "zsákmányt", azt kérésre odaadja majd neked.


tényleg egy jó kutyasuli, esetleg jó tréner lenne a legjobb megoldás.

2013. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Valletta ***** válasza:
66%

Én nem ismerem ezeknek az iskoláknak a módszereit (mondjuk attól, hogy a gazdi szó szerint morog, meg tetteti, hogy beleeszik a kutyatápba, mindig zavarba jövök...), meg egy kis senki vagyok hozzájuk képest, de valamit nem értek. Miért jó az, ha a gazdi elveszi a kaját a kutyától és nem a kutyát küldi el tőle? A kutyák se felkapják a másik kajáját és elrohannak vele, hanem ott helyben kommunikálnak úgy, hogy a másik átengedje az ételt. Ebből kiindulva nem csodálkozom azon, hogy ha hátat fordít, akkor rögtön elveszi a kutya, mert egy csak egy trükk, a kutya mentálisan nem mondott le róla, csak éppen a gazdi gyorsabb volt, vagy éppen ellökte a kutyát. Szerintem ez ilyen formában nem működőképes, illetve véleményem szerint nem is úgy kellene kezdeni ezzel a kutyával, hogy ha végre otthagyta a játékot, a gazdi elfordul, hanem folyamatos szemkontaktussal jelzi neki, hogy legyen türelemmel. Nem megy egyik percről a másikra.


Annak sem látom értelmét, hogy a játékot el kellene venni tőle és csak felügyelettel odaadni, mert attól, hogy nincs nála egész nap, még nem fogja könnyebben odaadni. Szerintem pont az a jó, ha sokat van nála és a gazdi minél többször leparancsolja róla, elviszi, majd visszaadja, majd megint tiltja, stb.


Szóval röviden, itt szerintem a kommunikációval van a baj, de ha valaki megmagyarázná nekem, hogy ez így miért működőképes, azt megköszönném.

2013. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A kaja elvételét speciel én sem értem. Nekem elég az, hogy el tudnám venni, meg el tudnám zavarni, ha akarnám, de nem teszem meg, tök felesleges.


"Szerintem pont az a jó, ha sokat van nála és a gazdi minél többször leparancsolja róla, elviszi, majd visszaadja, majd megint tiltja, stb."

Igen, az jó, alapvetően én is így csinálnám. De a kérdező ehhez valószínűleg nem elég erős akaratú, csak bohóckodás lenne belőle, ha folyton el akarná venni tőle a játékot úgy, hogy senki nem mutatta meg, hogyan kell, úgyhogy nem árthat annyi plusz, hogy eleve 100%-osan kisajátítja, és nem a kutya tulajdonáért kell harcolnia, hanem azért, hogy a kutya ne tulajdonítson el valamit, ami nem is az övé. Kezdésnek szerintem ez is elég, kevésbé offenzív, bár persze így távolról nehéz megítélni, mi lenne a legjobb megoldás :)

2013. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%

csodálatosan leszűrhető az hogy ki az aki könyvből netről stb, elméleti alapon sajátítja el azt hogyan legyen falkavezér. mikor ezeket az infókat elkezdték a nagyvilág elé kiszórni az első gondolatom az volt hogy így már nem is lesz szükség sulikra trénerekre stb. magyarán a "nagy titkot" a lényeget osztották meg a nyilvánossággal. a valóság azonban az, hogy ezeket az infókat azért nem "sajnálták" ingyen közszemlére bocsátani mert tökéletesen tudják hogy ezt az istennek nem fogod tudni jól megcsinálni, mert hatalmas nagy hangsúly van a kivitelezésen, és nem az elméleti tudáson. vannak kivételes emberek akik ráéreznek a dolog lényegére, akik értik ezeknek a gyakorlatoknak a mögöttes tartalmát. viszont vannak olyanok akik nem, és ők azok akik elveszik a kaját, akik leültetik a kutyát mielőtt odaadnák az ételt, stbstb...


mellesleg a morgás nagyon is hatásos dolog. de nem a cuki vicces morgolódás ("grrrr"), azt még a kutya se veszi komolyan (ezt is félreértelmezik azok akik csak elméletileg tudják mit kell(ene) csinálni). a legkönyebben úgy tudnám leírni hogy a kutyának büntetőleg mondasz egy szót főleg amiben "rr" van. és ha ezt jól megnyomva, lelked mélyéből fortyogó dühvel mondod a kutyának százszor jobban reagál rá mint egy "nem"re pl. engem röhögtek már ki utcán, de nem érdekelt. főleg hogy az én kutyám hallgatott rám míg a röhögő fél kutyája le se tojta a drága gazdáját.

2013. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!