Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beagle kutya miért nem...

Emi13 kérdése:

Egy beagle kutya miért nem ajánlott első kutyusnak? (már 14 éves vagyok és megfegyelmezném ha makacsabb lenne)

Figyelt kérdés
Olvasgattam és a labradort,golden retrievert ajánlják,pedig azok sokkal nagyobb testűek.Tudnátok egy olyan kutyafajtát ami megfelelne az alábbiaknak:kicsi-közepes testalkat,barátságosabb,kertben tartható,közepes mozgásigény,tanítható.

2013. aug. 2. 17:21
 1/9 anonim válasza:
70%
Mert borzasztó makacs és mozgékony. Nagyon nehéz fegyelmezni. Nekünk is beagle az első kutyusunk, nagyon aranyos, de iszonyatosan rossz.
2013. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A golden retriver a legjobb választás

nyugodt barátságos egy igazi barát tud lenni

2013. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mint mondták makacs. De nem szabály az hogy most első kutyának goldit vagy labradort kell venni.

Ilyen fajták jók lennének: puli, mudi, angol cocker, welsh corgik, közép és törpeuszkár, stb

De örökbe fogadhatsz egy kölyköt a menhelyről is :)

2013. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
akár örökbe is fogadhatsz, menhelyről, vagy fajtamentőktől, gyepi ilyesmi. Nekem mentett kutyám van, kutyasuliba is járunk, nagyon okos, és tanulékony. :)
2013. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a retrievereket arra tenyésztették, hogy a gazda, a vadász vezényszavára és irányításával beússzanak a vízbe a lelőtt vadért. Tehát alapvetően jól tudnak és akarnak is együttműködni az emberrel, az engedelmeskedés a "vérükben van".

A beagle-t viszont arra tenyésztették, hogy falkában, ÖNÁLLÓAN, egyedül döntve rohanjon a vad után, oldjon meg bonyolult helyzeteket (pl. szökés a kertből... :) ) és nem kellett figyelnie a gazdára, mert az lovon követte, és majd egyszer csak utolérte... Ez most is meglátszik a beagle-ken, ha pl. az erdőben elengeded és talál egy vadnyomot, leszegi az orrát és gazda legyél a talpadon, ha vissza tudod hívni, mert önhatalmúlag úgy döntött, hogy ő ezt most levadássza. Ugyanez érvényes a parkban is.

Félig OFF, de Korom Gábor mondta az egyik előadásán, hogy egy beagle tenyésztő adott minden kölyökkutya mellé egy jelvényt is, "Légyszi, fogd meg!" felirattal, hogy a kutyák ne rohanjanak ki teljesen a világból, hanem valaki még időben megállítsa őket. :)

2013. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A közepes testű kutyákat nem igen ajánlják kizárólag kinti tartásra, azért vedd ezt figyelembe!


A többit már leírták előttem.

2013. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké,köszi az infókat :)bocsi az OFF-ért de amúgy az egyik barátnőméknek is beagle-je van és ők is kint tartják egész évben
2013. aug. 3. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem volt még 16 éves mikor az első kutyámat megkaptam, teljesen jól boldogultam vele. Egy beagle volt. Egy édes imádni való kutya. Pénteken ment át a szivárvány hídon. 15 évet volt velem egy percig nem bántam soha, rettenetesen hiányzik.
2013. aug. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani jól szigetelt kutyaházzal. NEm azt mondom, hogy belehal a kint létbe, de nem ajánlott őket kint tartani a hidegben éjjel-nappal. Nem törvényszerű, hogy bajuk legyen, de könnyebben felfáznak, mint a magasabb kutyák.
2013. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!