Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisméretű terriereim vannak...

Kisméretű terriereim vannak (Yokik), de szeretnék őrkutyának itthonra egy pitbullt. Tapasztalatok? Ha igen, miért jó ötlet, ha nem, akkor miért rossz? (ne pletykára alapozzatok, az nem érdekel! )

Figyelt kérdés
saját tapasztalatok érdekelnek. nem bántja e a kiskutyákat? volt már mellettünk nagykutya, de nem "harci kutya". nagyon jól értek a kutyákhoz, de pitbullom még nemvolt, tudom, hogy kemény kutyák, fegyelem kell nekik, de azért ott van bennem, hogy rossz híre van a fajtának, nem szeretném ha ez a kiskutyáim életébe kerülne... segítsetek kicsit.

2013. aug. 3. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A pit nem "őrkutya".
2013. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ugyanugy rendesen a házba bejöhetne, szobámba, úgy bánnék vele, mint a yorkikkal csak szeretnék egy nagykutyát is. nem feltétlen az a célom, hogy őrkutya legyen,csupán elkéne itthon egy nagy kutya, ha netán hívatlan vendég térne be,mert mostanság egyre több a betörés a környéken és nekem ez a fajta tetszik. azt hallottam róla, hogy egy jólnevelt kutya a családot, gazdáját megvédi az élete árán is, de ha a gazdi azt mondja, hogy nem szabad, akkor barátságos és nem támadó!
2013. aug. 3. 15:10
 3/14 A kérdező kommentje:
de a kiskutyákkal nem tudom, hogy hogy viselkedne.. kis hebrencs kutyák, egymással jól kijönnek, eddigi nagykutyáinkkal is.
2013. aug. 3. 15:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom jó ötletnek, előbb fogják ellopni azt a kutyát (főleg viadalokra). Ha betörés ellen kéne, ott a riasztó! Egy kutyát nem tart semeddig megmérgezni!
2013. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igazad lehet,de a lopás kizárva, mert a tenyésztőtől, akitől venném felnőtt kutyát veszek, ráadásul hogy mérgezik meg ha nem kinti kutya, hanem bent van éjjel? az gyerekek és kiskutyák mellett nőtt fel, barátságos de ha beilleszkedik azt mondták, hogy idegeneket támad. ezért kérdéses, hogy vajon a kutyáimmal is kijönne?
2013. aug. 3. 16:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyákat is lopnak sajnos (egyik ismerősömtől egy rotit és egy staffit loptak el), de ha csak felügyelettel lenne kint a kertben, még napközben is, az más.

Hááát, necces... Minden attól függ, h h nevelték/szocializálták.

Egyébként a piteket szelektálták is, mivel régen ugye harcoltatták őket, ezért tilos volt az ember elleni agresszió hiszen vhogy szét kellett szedni őket. Nem azt mondom, h ha téged megtámadnának, nem védene meg, de a területét nem őrizné szerintem, ha nem vagytok otthon.

2013. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nos a tenyésztőnek elmondtam az igényeimet és elküldött ehhez a tenyésztőhöz, így választotta ki ezt a kutyát a gazdája, mert nagyon kedves, de territoriális, szóval alkalmas lenne házőrzésre, idegeneket nem szereti.
2013. aug. 3. 16:30
 8/14 anonim ***** válasza:

A "Territoriális" -on azt érti hogy ugatja az idegeneket vagy harapna is?


A fejtát nem ajánlom őrzési célokra, vegyél inkább más fajtát.


A tenyésztő ki volt? Priviben is jöhet a kutya pedjével együtt.

2013. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kölyökkutyánál még sokáig nem lehet tudni, milyen lesz a természete felnőtten. Amúgy , ha ugat a kutya meggyőzően, a fajta maga is már elrettentő lehet sok esetben.Ennél többet pedig nem is kell ma elvárni egy kutyától.
2013. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ez egy felnőtt kutya, két éves. idegenekre rátámad,vagyis tenyésztő mutatta úgy, hogy a fia felvett egy védőruhát és úgy jött be a kapun, mi pedig a házból néztük. a kutya először csak ugatta, amikor belépett, de ahogy megindult a házhoz egyből utánaszaladt és nekitámadt. szóval ha valaki bejön és oszlopot játszik, akkor nem hiszem, hogy rátámad,de amint a családhoz indult, a kutya egyből marcangolni kezdte. kisgyerekek viszont tépik fülét-farkát, rángatják ez meg birkatürelemmel tűri, szóval anyuka is mondta, hogy bármikor otthagyja a gyerekkel, mert tudja, hogy úgysem bántja. legnagyobb veszélyt akkor jelenti rájuk, ha véletlen rálép a lábukra..
2013. aug. 6. 02:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!