Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfundlandik se olyanok mint...

Újfundlandik se olyanok mint régen?

Figyelt kérdés
Életemben eddig csak egy kutyám volt, egy újfundlandi szuka kutyus. Sajnos csak 11 évig élt, egész életében egészséges volt, tenyésztőtől vettük. 2011. február 11-én sajnos elment az én kedvesem. Imádtam őt, igaz gyerekként kaptam, de egy hihetetlenül okos, értelmes és könnyen tanítható kutyára leltünk. Nem igényelte a napi szitű szaladgálást, könnyen gondozható volt egy gyermek számára is. Azóta hogy nincs nincs nap,hogy ne jutna eszembe. Volt egy buta ötletem és hoztam egy ismerőstől berni pásztort, de szégyen-nem szégyen elajándékoztam unokatesóméknak. Nem volt igazi "berni" szaporítók voltak, de nem akartam se tenyészteni, csak egy hűséges társtat szerettem volna. Azóta már nézegettem újfundlandikat, de ezek már nem hasonlítanak arra amibe beleszerettem. Mind masztifos fejű, lógó ajkú. Az enyém még hosszabb orrú volt és kevésbé medve formájú. Ennyire eltüntek volna az újfundladik? Vagy ez lett a divat?

2013. aug. 3. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan az újfoundlandik típusait nem ismereme, de szerintem ha kimész egy nagyobb kiállításra, akkor ott láthatod milyen a mai felhozatal és megbeszélheted a jelenlévő tenyésztőkkel a kérdéseidet. Legközelebb nagyobb kiállítás Hódmezővásárhelyen lesz 2013.09.07-08. utána Komárom 2013.10.19-20.


Készülj fel rá, hogy az ára minimum megduplázódott azóta, amióta az első kutyádat vettétek!

2013. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hódmezővásárhelyre megyünk, párom japán akitájával. Leglább megnézem. Azt láttam, hogy drágábblett sokkal. De szememben Ő a nagybetűs kutya, és az igazi minőségért pénzt is kérnek.
2013. aug. 3. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

szia tessék ilyen típusúak vannak amitket eben a videókban elmondanak majd

[link]

2013. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a linket. Itthon nem tudom megnézni, de holnap páromnál meglesem :)
2013. aug. 3. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen kérdező.

Azoknak meg akiknek nem tetszenek a válaszaim és lepontoznak tehetnek egy szívességet és elhúzhatnak a... !!!

2013. aug. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A belinket film csak egy általános bemutatása a fajtának, valószínűleg a kérdező ismeri, hamár 11 évig velük élt egy. A típusok nem a színváltozatokat jelentik, hanem olyan apró eltéréseket, mint például a fejforma, amit a kérdező is említett. Sajnos a lelógó ajak általános, az összes nyáladzik.
2013. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom megnézni itthon mert nincs hangszóró a lebutított gépemhez. Én mindenkinek zöld kezet nyomtam.

A lelógó ajkak...hát igen. Az én kutyám nem nyáladzott...sosem fogom megérteni minek kell tönkretenni ami eddig jó és szép volt.

2013. aug. 4. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!