Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat az ugrálásról?

Figyelt kérdés

8 hónapos, izgő-mozgó. Ha hazaérek nincs gond, rendesen viselkedik, olyankor nem ugrál. csak ha kilépek a lakásból, és az udvarban vagyok. DE akkor folyamatosan ugrál, harap, csípked. A lábam már tiszta karmolás, lila foltok a foga miatt. Tudom hogy kamaszodik, de valahogy szabályozni kell ilyenkor.

Mit javasoltok? Az ugrálás akkor is gondot okoz ha más valaki jön be hozzánk.


Amit már próbáltunk:


- lábra taposás (nem vált be. Csak még idiótább lett)


- Nem oda figyelés: ez se válik be, szétkarmol és ha nem figyelsz akkor csipked is, és azt már tiltani kell.


- Pozitív megerősítés: vagy én csináltam rosszul vagy nem hatotta meg. Ha kaja van a kezemben tündér mert tudja hogy csak akkor kap ha jól viselkedik, de nem mászkálhatok mindig szalámikkal a kezemben. Meg nem adhatok minden bejövő vendégnek rúd parizert.


- Földre teperés: ez beválik olykor-olykor. Ha sokszor ismétlem de így kb semmit nem lehet mozogni az udvarban


Mit javasoltok?



2013. aug. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Amint felugrik, ba**d fejbe, hogy visszaessen. Hatásos módszer. A 3. ilyen ütés után már nem szokott ugrálni.
2013. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:

Felemeled a térded. Esetleg akárhányszor rád ugrana, visszamész a házba.


A földre teperést/alpha rollt/akárhogyisnevezzük pedig hagyjuk már a büdös p!cs*ba. Nem arra van, hogy ilyen piti dolgokra használjuk, viszont prímán meg lehet tanítani a kutyának, hogy ha gazdinál elszakad a cérna, csak a hátamra kell feküdni és vége az idegrohamnak - nem egy ilyet látok közel napi szinten, gazdi meg örül, "mer' milyen megadó lett ez a Morzsi" (közben nevezett ebzet köszöni, tök jól érzi magát a falkavezéri poszton, pláne, miután rájött, hogy lehet a legegyszerűbben kilőni a hisztis idiótát).

2013. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiskorától kellett volna nevelni hogy ez ne forduljon elő, bár gondolom akkor még viccesnek tünt. Na mindegy, ez van. A lelököd magadról, és nem foglalkozol vele ha ugrál. A kutya nem hülye megérti mi a pálya. Szépen leirtad mit csináltál, de azt nem hogy mennyire csináltad kitartóan. Vagyis mennyi ideig tartottak ezek a tanítási idők?
2013. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani hogy parancsra üljön és mikor jön ugrálni akkor leültetni, megdicsérni. Ha újra ugrál akkor ismét. Csak akkor dicsérd, ha szépen nyugton ül.
2013. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kiskorától nevelve van. Soha egyszer se tűrtük el neki hogy ugráljon., egyszer SEM! Tehát az ilyen következtetést hanyagoljuk. Épp ez a bajom, hogy nem értem miért nem tud leszokni róla...


A lelököm magamról, vagy felteszem a térdem meg nem válik be, mert a feltett térdnél ugyan úgy ugrál, és karmol.

Amikor meg lelököm magamról méginkább beindul mert azt hiszi játszunk.

Azt hittem kapok itt értelmes tanácsokat de ez a "b*szd fejbe" meg "nevelted volna kiskorától" ezek nem túl sokat segítettek. Azért köszönöm azoknak akik értelmesen szóltak hozzá.

2013. aug. 4. 08:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt az ugrálós-ülős dolgot még kipróbálom. Köszönöm
2013. aug. 4. 08:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lelököm magamról és többet nem csinálja :)
2013. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!