Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak rossz véleménnyel...

Miért vannak rossz véleménnyel az emberek a Puliról?

Figyelt kérdés
Sokszor azt hallom hogy bolond és agresszív.Tényleg?

2013. aug. 3. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
egyáltalán nem... a puli ugat... ugat, ha nappal van, ha éjszaka van, ha vonulnak a hangyák, meg ha ébren van... de amúgy egy nagyon okos és imádni való kutya... csak... ugat.
2013. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Így van. Okos, értelmes, játékos kutya, csak folyton ugat. :)
2013. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom csak az a kutya ugat amelyik nincs kifáfasztva.Az elsö válaszon jót nevettem :-D
2013. aug. 3. 23:33
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert egy csomó puli a nem megfelelő tartás miatt tényleg "bolond" meg agresszív. A legtöbbjüket csak kib*sszák a kertbe, aztán csodálkoznak, hogy miért ugat éjjel-nappal, meg miért megy neki mindenkinek, aki betéved. Egy intelligens aktív kutyát nagyon könnyű így elrontani...
2013. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk puli keverékünk van (főleg puli, mellette pumi volt az egyik őse). Pörög még az ugatás mellett. Rohangál fel alá. Kicsit hiperaktív. Pásztorkutyának lett tenyésztve és oda ez kell. Amúgy szeretem de idegesítő hogy pl. ránéznék és máris 2 méterrel arrébb van mint azelőtt.
2013. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Több pulink volt,de a felesleges ugatás egyikre sem volt jellemző.Kicsit makacsak,idegenekkel egyáltalán nem barátkoznak.Nehéz eljutni a szívükig,de akkor egy nagyon hűséges kutyát kapunk,aki komolyan veszi a javak felügyeletét.A mozgás és az ingergazdag környezet kell neki.Ha ez megvan,nem ugat és nem pörög.A kisebb gyerekeket elfogadja,de nem nagyon szereti.
2013. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És szokták a pulikat sétáltatni?Sok helyen láttam hogy csak kerti kutya.
2013. aug. 4. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
hát nekünk az utcában van egy puli, a legelső házban, fa kerítéssel.állandóan rág egy lyukat a kerítésen és kijön. Félek már hazamenni, mert ha kint van megugat és nem enged átmenni, visszakerget az utca legelejére. 2 tesómat már úgy megharapta, hogy kiszakadt a nadrágjuk, ezért is félek.Így ha kint van, van hogy nagyon sokáig várok, míg nem jönnek meg a gazdái. Egyébként szóltunk is már érte, de akkor a gazdája elkezdte mondogatni hogy jaj ez senkit se bánt meg stb és akkor tényleg nem bántott, de másnaptól minden ugyanúgy ment tovább.
2013. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig kevés az a gazda,aki kerti ebét sétálni vinné,mondván van helye mozogni.Csakhogy az unalomba,meg a célirányos tevékenység nélkük még a legjobb kutya is más lesz,mintha menne ide oda a gazdával,esetleg kutyasuliba és csinálna valami kutyás sportot ami megfelel a természetének,képességeinek.
2013. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem kis pulim van, most lesz 5 hónapos, csak akkor ugat, ha játszik. Na meg, és most jól figyelj, ha hazamegyek sötét este, és nem ismer meg, akkor odaáll az ajtóhoz, és olyan hangon kezd ugatni, amit nem lehet félreismerni. Szóval kölyök, de már látszik, hogy benne van a vérében az őrzés. Egyébként a terelés is. Szóval, abszolút nevelés kérdése az ugatás. :)

Naponta kétszer viszem sétálni, a faluban kicsit hülyén néznek rám, hogy pulit sétáltatni, na nem má, igaz, még nem olyan nagy a szőre, meg nem a szokványos puliszín, szóval fel sem ismerik a legtöbben. :) De még ez a mozgás is kevés neki. :D Persze, ha nem vagyunk kinn, akkor alszik. Nagyon okos, tanulékony, kistesóimra könnyen bepörög, de le tudom állítani, és iszonyú aranyos. Emberekkel tényleg bizalmatlan.

2013. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!