Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Hosszúszőrű...

Kiváncsi34 kérdése:

Labrador vagy Hosszúszőrű Skót juhász?

Figyelt kérdés
Melyik az erősebb, szebb, okosabb, gyorsabb, jobb házőrző szóval egyszóval jobb kutyafajta?

2013. aug. 4. 11:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja ezt kifelejtettem, melyik a nyugodtab és jobb gyerekek mellé?
2013. aug. 4. 11:45
 2/17 anonim ***** válasza:
Az,amelyiket jó helyről veszed.
2013. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

"egyszóval jobb"

Nincs jobb. Mindkettő tökéletes a maga területén, ellenben a te elvárásaidnak valószínűleg egyik sem felelne meg. Legyen nyugodt, szeresse a gyerekeket, de ugyanakkor legyen okos és gyors és erős, és jó házőrző. A szépség meg aztán baromira relatív, amelyik neked jobban tetszik, nyilván neked az a szebb.

Tulajdonképpen mire kell neked ez a kutya? Miért kell, hogy erős legyen, meg gyors? Most akkor családi kutya lesz, vagy házőrző vagy sportkutya? Ütik egymást az elvárásaid. Szóval vannak egyedek, amik bizonyára megfelelnek az igényeidek, de komplett fajták nem nagyon. A nyugodt kutyák nem túl sportosak, a sportosak nem nyugodtak, a házőrzés meg egyik fajtában sincs benne "gyárilag"; vagy őriz majd, vagy nem, de ha igen, akkor is valószínűbb, hogy csak ugat néha egy keveset, de ha bejön valaki, akkor nem megy neki, nem arra találták ki.

2013. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
gyerekek a labradort és a goldit szeretik (és viszont)
2013. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyik kutya sem házőrző ezek közül. Ami amúgy igenis benne van a megfelelő fajtákban gyárilag, persze kivételek mindenhol vannak. Gyerek mellé mindkettő jó, ha jól neveled. És egyik kutya sem jobb amásiknál. Ez csak ahhoz viszonyítva lehet megitélni, hogy te mit akarsz vele és hogy neked mi tetszik.
2013. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Úgy értettem, hogy a felsorolt kettőben nincs benne gyárilag.
2013. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Skót juhász gazdi vagyok. Szép, okos, villám gyors, viszont házőrzőnek csapnivaló lenne, ha nem lakásban élne. A betörőt valószínűleg halálra nyalná :) Gyerekszerető nagyon, de rengeteg mozgásigénye van. Napi több órát mozgunk vele, így a lakásba csak aludni jár.

A legjobb haverja egy labrador. Ő nagyon nyugodt, jámbor állat, viszont ugatni még sose hallottam. Gyanítom, hogy ő sem házőrzőnek való. A gyorsaságát tekintve, háááát inkább a szimatolás megy, mint a futás. Ő is nagyon okos. Azt válaszd, amelyikhez lenne elegendő energiád, időd....

2013. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nekem skót juhászom van, végtelenül imádja a gyerekeket, amiben szerintem sokkal jobb, mint egy labrador az az, hogy borzasztó finom, gyengéd kutyák, soha nem lökné fel a gyereket, az enyémet 2-3 éves gyerekek is szokták sétáltatni, mert eszébe nem jutna megrántani a pórázt. Én terápiás vizsgát is tettem a skótommal, állítom, hogy ettől a fajtától nincsen jobb kutya, olyan könnyen kezelhetőek, olyan egyszerű velük együtt élni, hogy más fajtánál én még ilyet nem tapasztaltam, pedig az idősebb kutyám egy golden retriever, azért ők sem azok a túl nehéz természetű kutyák. A skótok végletekig alkalmazkodóak, ha punnyadás van, akkor egész nap elfekszenek a szobában, nem rombolnak, nem piszkálják a gazdit, de egy agility edzésen vagy séta alkalmával nagyon aktívak, pörgősek tudnak lenni. A labradorok sokkal durvábbak, előszeretettel rángatják a pórázt, persze jóindulatúak ők is, de annyira nem figyelnek oda a gyerekre.

Hogy melyik a szebb? Hát szerintem ez egyértelmű, a collietől egyszerűen nincsen szebb kutyafajta, az egész lényéből sugárzik a szépség és az elegancia, az utcán nem lehet végigmenni velük anélkül, hogy ne csodálja meg őket mindenki, különlegesebbek is, mint egy labrador.

Mindkét fajta okos a maga módján, én goldennel tudom összehasonlítani a colliet, pl trükköket sokkal könnyebben tanul a skót juhászom meg alapjában véve sokkal jobban is szeret engedelmeskedni, mint a retriever, persze nem lehet azt mondani, hogy a labik buták lennének, de tapasztalatom szerint nem tudnak úgy figyelni és reagálni a gazda jelzéseire, mint egy juhászkutya.

Házőrzést egyik fajtától sem lehet elvárni, de azért általában jeleznek.

Úgy olvassátok el a válaszomat, hogy én baromi elfogult vagyok collie tenyésztő lévén :D

2013. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk már másodízben van skót juhászunk.

Erősebb. - ? Ezt most mire érted?

Szebb.- Ez relatív, nekem egyértelműen a skót a szebb.

Okosabb. - Na ezt elronthatod azzal, ha szaporítótól veszed és "buggyant" kutyusod lesz. Egyébként ez a rész meg 99%-ban nevelés kérdése.

Gyorsabb. - Egyik sem futásra teremtetett, mindkettő elég kényelmes életet él, bár a bolondozásban benne vannak.

Házőrző. - Egyik sem az! Legfeljebb ugatással jelzi, ha valaki érkezett.


Gyerekek mellé mindkettő ideális választás. A természetüknél vedd figyelembe, hogy a labi vadászatra, a skót terelésre lett tenyésztve.

2013. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A labival kapcsolatban megjegyezném,hogy imádnak enni és képesek minden gusztustalan dolgot felenni.
2013. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!