Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék befogadni egy kóbor...

Szeretnék befogadni egy kóbor kutyát! Mennyi az állatorvosi vizsgálat + az oltások amit ilyenkor adni szoktak?

Figyelt kérdés
Van, ahol ingyenes ez?

2013. aug. 4. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a menhelyek egy részén ingyenes, de örökbe fogadási szerződést kötnek veled, amit be kell tartani, ellenőrzik is. Egyébként, ha te fogadsz be kóbor kutyát az utcáról, akkor a következő költségekkel biztos kell számolnod: oltás: 20.000.-, parazitamentesítés: 5.000.-, ivartalanítás: 10.000.-50.000.-, amennyiben egészséges kutyáról van szó.
2013. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nincs, vagyis én nem tudok rolla de ha kóbor kutyát befogadsz és nem rögtön viszed el állatorvoshoz akkor ne nőjön nagyon a szivedhez mert lehet h van benne chip és ezt úgy tudod megnézni h van-e benne ha elviszed az állatorvoshoz. Mi is kóbor kutyát fogadtunk be de először valaki megtalálta és nem vitte el az állatorvoshoz merz nem volt ideje ezért feladta az eggyik oldalon ahol el lehet sokmindent adni és nem volt benne chip.úgyhogy vigyázz h ne legyél lelki beteg! :D
2013. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az mindig az adott állatorvostól függ, menj el hozzá és kérdezd meg.
2013. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
oltások orvos függők az én kutyám most fogja kapni az oltásait, voltunk egy orvosnál ahol 7600 volt 1 oltás és a másiknál csak 3500 volt.Az egyik barátom fogadott örökbe egy kutyát neki 5000ft volt hogy kihoz hassa oltással csippel együtt.
2013. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ingyen tuti nem fogják sehol megcsinálni!

Egy menhelyi kutyus elvileg rendben van, de én tuti elvinném azért dokihoz utána.

2013. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok és most jutott eszembe, lehet h azt a kutyát amit be akarsz fogadni azért dobták ki mert betegvolt vagy valami és mielött magadhoz ölelnéd és megpuszilgatnád nézesd meg az állatorvosnál ki tudja mennyi kullancs lehet benne vagy lehet h férges :/ de ha egészséges akkor rendbevan agyonszeretgetheted :D
2013. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha menhelyről hozod előfordulhat, hogy már megvan az oltása, ha nem akkor oltás + chip 10000 körül megvan a mi állatorvosunknál. elvileg még kevesebb is, de max. 10000, ezenkívül féregtelenítő tablettát is biztosan ad majd neki ha a menhelyen nem féregtelenítették, ennek darabja 500 ft, a kutya méretétől függően eltérő az adagolása. nekem közepes testű kutyám van, neki elég 1. persze a féregtelenítést ismételni kell ha találsz a székletében férget. bolhátlanítás is szükséges lehet a menhelyről elhozott állatoknál, ez nem tudom mennyibe kerül, de maga az állatorvosi ellátás (lefújja) nem sok. utána ami drágább a bolhacsepp vagy bolhanyakörv ami távol tartja a bolhákat. ezeknél többezres nagyságrendre számíts. a csepp olcsóbb, de kevesebb ideig hat, a nyakörv drágább, de akár 6-8 hónapig hatásos.

ha szerencséd van találsz olyan menhelyi kutyust amelyikkel nincs ennyi gond, a miénket sintértelepről hoztuk, ott nem foglalkoznak velük.

a legjobban akkor jársz ha a menhelynél érdeklődsz, mert ahány menhely annyi szokás. változó, hogy mit fizettetnek ki veled.

2013. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!