Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hagyjátok, örültök neki,...

Ti hagyjátok, örültök neki, ha mindenféle idegen ember a kutyátokat simogatja, kedveskedik neki? Én miért hagyjam?

Figyelt kérdés

Annyira örültem, mikor lett egy saját kutyám, mert eddig sosem volt, és elolvastam mindent ebben a témában, meg fogom majd vinni suliban, viszont erre annyira nem készültem fel.

Lehet most azt mondjátok majd ne legyek önző, a kutya nem az enyém, csak én vagyok a gazdája, de akkor is, kicsit rossz érzés az nekem, hogy minden jött ment az utcán simogatni akarja a kutyám, ha sétáltatom.

Azt meg is szoktam engedni, semmi bajom, utána úgyse találkozunk, de az már zavar, hogy a szomszédom kb magáénak érzi kénye kedve szerint.

Én meg azt szeretném, hogy inkább nekem, meg a szüleimnek legyen kedves, engedelmes, ne mindenkinek(persze ne tépje szét a postást, meg ilyesmi, csak tartson már egy kis távolságot.

Egyszer meg látta a kutyám, és megkérdezte, hogy szabad-e megsimogatnia így kerítésen át, mondtam persze(de arra az 1 alkalomra gondoltam) erre mi lett belőle. Ha kint van, és néha kint van az én kutyám is este felé, kint még játszok vele, sétából haza jöttünk, vagy mielőtt enni adtam neki, simogatom, erre elkezd neki kiabálni.

Hívja oda a kerítéshez, és képes 5 percig szólongatni miközben eszik a kutyám szegény meg arra figyel, de enne, szóval nem tudja, hogy egyen, vagy maradjon.


És erre ideges vagyok. Neki is van saját kutyája(igaz, hogy le se tolja, egy évben ha 3x láttam elvinni a kutyát sétálni, meg láncon van folyton) azokkal miért nem törődök ennyit se?


És nem akarom, hogy idegbeteg kutyám legyen, aki anti szociális, de úgy vagyok vele, hogy basszus, az az én kutyám, ne akkor kiabáljon már neki, mikor játszok vele, és menne el a kutya tőlem, vagy tanítanám, vagy simogatom, egyszerűen csak vwele akarom tölteni minden szabad időm, és elég szar érzés, mikor megyek ki, keresem, és látom, hogy a kerítésnél simogatják.


Beszólni nem akarok a szomszédnak, mert kitudja, hoghy bosszút áll-e de akkor is. Miért nem pattan le más kutyájáról? Én se mentem oda soha a kutyájához, mondjuk le is tépte volana az ujjam, ha átnyúltam volna, de akkor is!

Simogathatja a kutyámat a szomszéd, sőt nevelhetné is, de akkor adjon már bele pénzt a kutya tartásba, meg jöjjön már néha át felszedni a kutya piszkot!



Ti hagyjátok, szeretitek, ha mindenki kénye kedve szerint elhívogatná a kutyátokat?



2013. aug. 4. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Szeretem, ha szimpatikus emberek megsimogatják a kutyámat, és gyűlölöm, ha füttyögnek neki, meg hivogatják. Ismeretlenek esetén ilyenkor csak elhívom az ebet, és továbbmegyünk, de ha a szomszédom viselkedne így, akkor áthívnám beszélgetni, és elmagyaráznám neki, hogy ez miért zavaró.

A "minden jött-ment" alapján viszont úgy érzem, hogy erős felsőbbrendűségi érzésed van, arról nagyon gyorsan le kéne szokni, mert szerintem te se örülnél, ha mások téged "mindenféle jött-ment alak"-nak neveznének, ugye?

2013. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Világos! De akkor sem értem, miért nem tudnak egyesek a sajátjukkal törődni ahelyett, hogy az másét hívják oda.
2013. aug. 4. 20:54
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az én kutyám, ezért az van amit én akarok. Persze nem is tudná csak úgy bárki elhívni mellőlem ha én megtiltom, hogy elmenjen. A szomszéddal szépen meg kell beszélni, hogy mi az ami neked nem tetszik és mik az elvárásaid. Az írásodból gondolom, hogy gyerek vagy, tehát lehet, hogy a szüleidnek kellene a szomszéddal beszélnie. Én kifejezetten azért megyek emberek közé a kutyáimmal, hogy minél többen simogassák őket és minél többen odajöjjenek. Én hálás vagyok érte ha idegenek gyömöszkölik, még a részegektől és a büdös hajléktalanoktól se tiltom, de nekem az kell, hogy minden idegennel kedvesek legyenek, senkitől se féljenek és senkivel szembe ne mutassanak agressziót. Ha téged zavar, hogy az utcán mások is simogatják, akkor azt is egyértelműen meg lehet mondani az embereknek. A te kutyádról te döntessz.
2013. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
32%
Ha nem vagyunk otthon, elvisszük sétálni akkor simogathatják idegenek, mert megcsodálják hogy milyen aranyos. Ha itthon vagyunk akkor nem engedem. A kutyának öriznie kell a házat és ezt neki sem szabad elfelejtenie. Magyar vizsláról van szó.
2013. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%

Nekem Amstaff-om van, és gyűlölöm ha idegen hozzászól,csak merne bejönni, adna neki a kutya :)


Nem hagyja magát, a postás újját is megkapta, ahogy betette az újságot!

2013. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előző kutyám csivava volt és ő nem hagyta magát, bár általában ez a fajta jelleme is...Ő az az igazán egygazdás kutya volt, mások nem érdekelték, a családomat is idő volt míg megszerette. Én szerettem ezt benne, igazi egyéniség is volt. Most uszkárom van, ő hagyja ugyan magát, de szó szerint csak hagyja és nem nyal vissza meg ilyesmi. Magától máshoz sem menne oda, ha megakarják simogatni akkor is inkább arrébb megy. Kutyákkal viszont imád ismerkedni és bohóckodni.


Én pl még nem találkoztam olyan csivavával, aki jött volna barátkozni, vagy örömmel fogadta volna a közeledésemet

Viszont rengeteg labradorral és keverékkel találkoztam, akik jöttek oda hozzám.

Szóval van abban is valami, hogy milyen a kutya fajtája.

A tiéd milyen fajta?


A kérdésre válaszolva, jó az ha szocializálódik amúgy, az én kutyáim a családtagjaimnak örül nagyon amikor jönnek, de nincs is ezzel semmi baj. Én örülök ha barátkozik, ha fogadja őket, attól én még tudom, hogy engem szeret a legjobban mert én vagyok az egyetlen gazdija.

2013. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Utsó hozzászólónak: ja, vizsla az pont házőrzésre való. :DDD

(nekem is az van, bárkinek a nyakába ugrik, aki bejön hozzánk, és azonnal barátnak fogadja.)

2013. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Argentin dog.
2013. aug. 4. 21:02
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Valahol megértelek hogy nem akarsz konfliktust, de valahol nem. Nekem is volt hasonló problémám a szomszéddal, ráadásúl ő etette is a kutyát. Amikor észrevettem átmentem és megkértem hogy ne tegye mivel a kutya spesiális diétán van, ha ő eteti abba belebetegszik és annak a költségeit vele fogom megfizettetni. Aztán arra is felhívtam a figyelmét hogy most még kicsi nem tesz kárt abban aki benyúl a kerítésen, később beől lesznek gondok mivel ki lesz képezve arra hogy ne tűrje a kerítésen benyúlkálást, így a saját biztonsága érdekében szokjon le erről. Nos bár mindkettő hazugság volt de bejött, azóta nincs gond. Szerintem neked is szolnod kellene. Esetleg a szüleiddel együtt. Nekik pedig hivatkozz arra hogy nem szeretnéd hogy később valaki megmérgezze, csak azért mert szomszéd hozzá szoktatta a kerítésen benyulkáláshoz, és hogy mindenk haver.
2013. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Sétánál,kerítésen kívül nyugodtan simogathatja őket bárki,boldog vigyorral és csóválással tűrik.

Be viszont ide nem jön senki,csak akit beengedünk.

2013. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!