Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy kis millióan...

Lehet, hogy kis millióan feltették már a kérdést, hogy milyen kutyát is válasszak a gyereknek.!? Szóval, gyerek mellé milyen fajta kisméretű kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mi kertes házban élünk,de a kertünk mérete kb.25nm,tehát nem nagy,ezért szeretnénk kis méretű kutyát.

Van egy 5 és fél éves fiúnk.A férjemmel most találtuk alkalmasnak,hogy kutya kerüljön a házhoz.Szeretnénk család és gyermek szerető kutyafajtát.Szeretném kikérni a tanácsotokat,véleményeteket,hogy melyik fajtát válasszuk!

Köszönöm! :)


2009. okt. 25. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár kis akár nagy termetű a kutya sétáltatni kell minden nap legalább egyszer! Ajánlanám Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyvét, mielőtt belevágnátok a kutyázásba. Neten is le lehet tölteni. Fajtát nem tudok ajánlani, nemszeretem a kistestű kutyákat, így annyira nem is ismerem őket. De szerintem terriert ne. Itt egy fajtaválasztós oldal, ha tudsz angolul: [link]
2009. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kutyák tetszenek? Van rá időtök nevelni, sétáltatni, jó kaját adni neki, utána nézni hogyan kell egy kutyát (kutyaként) kezelni? Szerintem jobb egy kicsit nagyobb kutya, mert egy pici kutya kevésbé bírja a nyúzást, és pl a terrierek sokat mozognak. Szinte bármelyik fajta megfelel a célra, ha jó helyről van, tehát nem örökölt rosszat és ha jól nevelik. Ha viszed sétálni, mozgatni akkor egy nagy macit is vehettek, az még kevesebbet is mozog. Pl berni pásztor nagyon szép kutya. Vagy keverékek, labrador, golden, német juhász. Kicsik között westie, beagle, yorki, spániel stb. De véleményem szerint vagy túl érzékenyek az apróságuk miatt, vagy túl izgágák és makacsok. Mondd el mi tetszik neked!
2009. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia


ezen az oldalon van egy fajtaválasztó kvíz, kitöltöd, és megmondja melyik fajták a neked megfelelőek. Az opcióknál ott van többek között az is, hogy van-e gyerek, hány éves, meg hogy mekkora a kert, szóval ez biztos segít, ha egy kicsit tudsz angolul

[link]

2009. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek! A linkeket természetesen átnézzük! :)

Elfelejtettem megemlíteni,hogy én itthon vagyok,tehát a sétáltatás nem okoz problémát.Nekem világ életemben nagy kutyáim voltak,de mellé nagy kert is.Most csak azért gondolkodunk kisméretűben,a kert mérete miatt.Tudom milyen az amikor egy német juhász belelendül a futásba.:)

Mégegyszer köszönöm Nektek! :)

2009. okt. 25. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
olcsokutya.uw.hu
2009. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem mind1 hogy milyen fajta de nekünk kicsi az udvarunk, és kinnt van az udvaron keverék kutya, fajtája: tacskó és németjuhász keverék, nagyon okos és nem kell neki túl nagy hely és nem túl nagy nem túl kicsi, De te gondoldd át hogy milyen fajta kutyák tetszenek!:)) Szia!

2009. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Shih-tzu az ideális:)
2009. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!