Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek? A...

Nagy568 kérdése:

Erről mi a véleményetek? A napokban 1 éves akita kan kutyámat sétáltattam Békéscsabán este felé, és találkoztunk egy felnőtt boxerrel kannal ami póráz nélkül volt, a gazdája így sétáltatta.

Figyelt kérdés
A boxer meg akarta támadni a kutyámat és rá szóltam illetve a gazdája is rá szólt. A kutyám szépen viselkedett mivel rá szóltam. Azon vagyok föl háborodva hogy bocsánatot sem kért a boxernek a gazdája, rá rakta a pórázt és el húztak, igaz hogy kiabáltam a majom , birka gazdája után hogy miért sétáltatja póráz nélkül, ha nem tud neki parancsolni. Mit csináljak ilyenkor ha idegen kutya meg akarja támadni a saját kutyámat, vegyek valami sprayt?
2013. aug. 4. 22:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért kért volna bocsánatot, amikor nem történt semmi? Kontrolláltátok a kutyáitokat, senki nem sérült meg... Arról nem is beszélve, hogy az sem biztos, hogy az a kutya támadni akart, én speciel akkor is visszahívom az enyémet, ha túl hevesen indul el játszani, és ezt néhányan úgy értelmezik, hogy biztos agresszív, és azért szólok rá. Vagy amikor még csak tanítottam neki, hogy nem megyünk oda mindenféle kutyához agyatlanul, akkor bármilyen kutyáról bármilyen viselkedéssel visszahívtam, na akkor aztán végképp vadállatnak hittek minket, sokan megfordultak és ott hagytak, mielőtt odaengedhettem volna a kutyát :D
2013. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Meg akarta támadni, rászólt a gazdája, nem támadta meg, tehát tudott neki parancsolni. Nem lehet, hogy csak ismerkedni akart? Egy éves fiatal kutyát nem nagyon szoktak megtámadni felnőtt kutyák, bár nem zárható ki ez a variáció sem.
2013. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
támadni akart a másik kutya hiszen ugatot és morgott
2013. aug. 4. 22:20
 4/26 A kérdező kommentje:
támadni akart a másik kutya hiszen ugatott és morgott
2013. aug. 4. 22:20
 5/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Velem is sokszor előfordul ilyesmi, hogy másik kutya meg akarta támadni az enyémet aztán mégsem tette. A gazdája pórázra tette és elmentek. Nem történt semmi.

Majd ha a gazdája nem tudja visszahívni és a másik kutya támadásba lendül akkor már jogosan háborognék.

2013. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha ugatott és morgott, akkor inkább azt mondta, hogy "maradj tőlem távol te idegen betolakodó". Minket egyszer támadott meg kutya, az egy szó nélkül jött és rávetette magát az enyémre. Nem figyelmeztetett, nem morgott, nem ugatott futott és harapott.
2013. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
én is háborogtam a gazdájára de le se tojta még ő volt meg sértődve.
2013. aug. 4. 22:24
 8/26 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy a gazdája miért nem sétáltatja pórázon. senki nem írja elő hogy kötelező kutyát tartani.
2013. aug. 4. 22:29
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Mondhatott volna egy elnézést,de az udvariassággal a legtöbb ember spórol.
2013. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%
Az baj a válaszolókkal, hogy az etológia nagyon megy nekik de az emberi illemtanról fogalmuk sincsen... Tök mindegy, hogy támadott-e a kutya vagy nem! Akkor is illetlenség ráereszteni egy idegenre a kutyádat mégha vissza is jön félúton (azzal aki fél vagy félti a kutyáját, ez nem sok jót tesz). És még arra sem képes, hogy annyit mondjon: bocsi. Vagy mi van? Amíg szét nem marcangol valamit addig röhögni kell az egészen? Ha beleütközök valakibe az utcán nem kell bocsánatot kérni, csak ha áthajtok rajta az úthengerrel? Nem a normális félnek kötelessége kiolvasni, kiismerni a problémás felet... Az embernek joga lenne nyugodtan sétálni az utcán anélkül, hogy ötpercenként be kéne vetnie a kinológiai tudását és spekulálgatnia.
2013. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!