Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farokvágás megengedett a...

Farokvágás megengedett a kutyusomnál?

Figyelt kérdés
törpe pincser kiskutya jön hamarosan haza hozzánk...és kiváncsi vagyok hogy lehetne-e neki a farokvágás..persze állatorvosnál is rákérdezek majd...de kiváncsi vagyok az itteni véleményekre.meg hát nem tudom hogy egyáltalán lehet-e...mennyi idos korban...és hogy kb mennyi ennek az ára....??köszi a válaszokat!

2013. aug. 5. 09:06
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Farokvágás a kutyus 7 napos koráig engedéjezett a törvény értelmében. Ezután csak abban az esetben ha olyan fokú sérülés van a kutyán ami indokoltá teszi a beavatkozást ami egyébként nagyon fájdalmas.
2013. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Komolyan nagyon fáj neki?mert akkor inkább hagyom...De elérzéstelenítik nem?
2013. aug. 5. 09:16
 3/55 anonim ***** válasza:
16%

A farokvágás, ha nem egészségügyi célból történik, TILOS, gy.k.: törvény bünteti, illegális, büntetendő.

Egyébként igen, fájna neki.

2013. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
26%
Már hogy lenne megengedett? Rád nem vonatkozik a törvény vagy mi?
2013. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
16%
Büntetendő dolog, te agyoniskolázott hintaló, de amúgy sem való az ilyennek kutya, akinek az a legfontosabb, hogy milyen a farka a kutyának.
2013. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Én mostmár nem tudom hogy lehet-e vagy sem...azért tettem fel a kérdést mert nem vagyok vele tisztában hogy most akkor törvényes-e vagy sem....állatorvosnál ugyis felhozom...az meg majd megmondja a tutit...egyébként az első válaszból ugy jott le hogy lehet ilyesmit ....
2013. aug. 5. 09:26
 7/55 anonim ***** válasza:
89%

7napos korig lehet farkat vágni. Utána nem.


A kupirozást tiltották be.

2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
44%
Törvény bünteti, te idióta! Amúgy meg ha annyira érdekel, nagyon fájdalmas. Az ilyen ne tartson kutyát. De tuti találni fogsz valami pénzéhes állatorvost, akit elég lefizetned és megcsinálja neked akkor is, ha a kutya már rég elmúlt 7 napos és semmi baja. Kínozd csak a kutyádat, gratulálok! Biztos nagyon szeretheted az állatokat... Bele se merek gondolni mit fogsz még művelni azzal az állattal később.
2013. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
45%
Minek akarod kínozni feleslegesen azt a szerencsétlen állatot? Amúgy meg 7 napos kora után illegális. És gondolom nem hét napos kora előtt válasszák el az anyjától, hogy a továbbiakban te kínozhasd. Vagy ha mégis, akkor a te farkadat kellene inkább levágni.
2013. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Jó hát köszönöm a válaszokat....már 6 hetes ugyhogy nemhiszem hogy farkatlan lenne :D Csak akkor akartam volna levágatni a farkát ha biztosan tudom hogy nem fájna neki..és ha tudtam volna h hamar gyógyul neki...de hát ha fáj akkor hagyjuk...Nem halok bele ha farka lesz..csak a kíváncsiság hajtott!Köszi a válaszokat!
2013. aug. 5. 09:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!