Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenül vállaltam kutyát....

Felelőtlenül vállaltam kutyát. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy jó ismerősöm goldijának született a szomszéd labradortól 10 kölyke.Mivel nem fajtiszták,így eladni nem tudta őket.Körbetelefonált,hogy szeretne-e valaki kutyát,mert aminek nem lesz gazdája újszülött korban,azt vízbe fojtják (tudom,no comment).Megsajnáltam szegényeket,így egyet befogadtunk.Hogy ne kelljen rá költenie,nem egész 6 hetesen elhozta hozzánk.Ennek 3 napja. A gond az,hogy kicsi gyerekem vannak (3 és 1 évesek)) akik viszont nagyon félnek a kutyától.A nagy mindig is félt,nagyon érzékeny.A kiskutya megy oda hozzájuk,harapdálja,szagolgatja őket,ugrál,a gyerekeim meg pánikszerűen menekülnek az udvaron.Sajnálom a kutyát,sajnálom a gyerekeimet,és magamat,mert egyszerűen időm sincs annyi szegényre,mint amit igényelne.Mit tudok tenni?
2013. aug. 5. 13:52
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Jah,és 2 hónap múlva megyek vissza dolgozni,így még annyit sem tudok vele foglalkozni,mint eddig.
2013. aug. 5. 13:53
 2/27 sippara ***** válasza:
78%
Most már befogadtad, felelősséggel tartozol érte. Ettől a ponttól vagy elkezdesz ennek megfelelően viselkedni, vagy keresel neki egy normális gazdát.
2013. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

És jó lenne a szomszédodat feljelenteni.

Elég sok törvénysértést követett el,többek között azt,hogy tilos 8 hetes kor előtt kiskutyát elhozni.

2013. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Keresel a kölyöknek egy felelős gazdit, addig meg bírjátok valahogyan.
2013. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én is elítélem amit tett,pont ezért akartam,hogy legalább az ő élete megmaradjon.Leginkább a gyerekeim aggasztanak,nekem ők az elsők.Ha félnek,mit tudok tenni ennek megmásítására?
2013. aug. 5. 13:58
 6/27 sippara ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy a kutya az első dolog az életükben, amitől tartanak (nem félnek, akkor félnének, ha mondjuk már harapta volna meg őket kutya). Szépen elmagyarázod, hogy nem bánt, ő is kisbaba még, óvatosan kell vele játszani. Labdázni már a hároméves is tud vele, a kicsivel meg lehet simogattatni, ilyenkor még nagyon puha "babaszőrük" van, az biztos tetszeni fog neki.
2013. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

hát a te gyerekeid, tanítsd meg nekik h a kutya nem bánt , sokszor akkor sem ha bántják..

nem ártana kinevelni ezt belőlük (bár gondolom tudod miért alakult ki ez bennük ) bár elég mélyen ültette beléjük a félelmet vki ha 6 hetes kölyöktől félnek..

sok szép élménytől fosztod meg őket ha ez így marad, nem lehet egy életen át rettegni az állatoktól.. legalábbis szerintem nem, az állatok és köztük a kutyák csodálatosak.


kutyusnak meg keress gazdit, normálisat.

2013. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi kutyát is tanítani kell arra, miként kell viselkednie az emberekkel. Ez pedig időbe telik. Megteheted, hogy elzárod a kiskutyát és amikor kiengeded a gyerekekhez, ott kell lenned és tanítani a gyerekeket és a kutyát is az együtt játszásra. Az ilyen korú kutya amúgy is sokat alszik és rövid ideig van ébren.

Bár nálad a végső megoldás az lenne, gazdát keresni a kiskutyának.

2013. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A nagy az első pillanattól fogva retteg a kutyáktól,hiába mondom neki,hogy nem bánt,együtt készítjük a kaját neki,ő adja oda neki,ő hordja a friss vizet,próbálja tanítani,de amint a kutya ugat,vagy közel megy hozzá,visítani kezd vagy üvölt és fut amíg bír.A kicsi pedig azóta fél,mióta nálunk van a kutya,addig sosem félt kutyától. Folyton szaglássza,harapdálja,a kislány meg sírni kezd.
2013. aug. 5. 14:05
 10/27 sippara ***** válasza:
91%

A kicsi a nagy miatt sír. Egy három éves gyereknek már szépen el lehet magyarázni, hogy oké, most ugatott a kutya, tessék szépen itt egyhelyben megvárni, eljön-e az apokalipszis, vagy sem, visítás, rohanás nélkül. Ha látja, hogy irracionális a félelme, szépen le fog szokni róla - tudom, anno a három éves öcsémet ugyanígy szoktattam le nagyjából ugyanerről. Ha a nagy abbahagyja a "hisztit", onnantól a kicsivel is sokkal könnyebb dolgod lesz.


Ha viszont a kölyök harapdál (pláne, ha a kisbabát), szépen adni kell neki valami más játékot a gyerek keze helyett, és ha azt rágja, dicsérni, esetleg valami finom falattal is jutalmazni. Ebben a korban még nem nagyon tiltunk, a komolyabb "nemekkel" még ráérsz két-három hétig.

2013. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!